Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Schranz1985 napisał:

A jak ten xh90 czy w trybie gry jest cacy?
Podświetlenie, strefy itd nic nie świruje?


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 


Cacy. Prawie nic nie zmieniałem pod siebie, może 3-4 suwaki. No i hdr pięknie świeci (Ori 2 w „6k” :banderas:), No ale to w sumie nie dziwne w dobrym LCD, ale co fajne czerń też daje radę jak na tę technologię. 
 

Za te pieniądze i jakość to nie ma co się zastanawiać. Tylko brać, grać i się cieszyć. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Schranz1985 napisał:

A jak ten xh90 czy w trybie gry jest cacy?
Podświetlenie, strefy itd nic nie świruje?


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Witam tak czytam to forum bo szukam ustawień hdr pod xh9 u mnie jak włączę tryb GRA to jakość jest tragiczna,mleko,ale jak przełączę na tryb np.STANDARD (oczywiście na hdr )to obraz jest żyleta z tego co czytam to wszyscy piszą żeby było ustawione w trybie GRA a ja nie mogę na tym grać bo jest tragedia. Jak ktoś ma ten tv może podzielić się ustawieniami w trybie GRA 

Odnośnik do komentarza

Nie mam żadnego mleka. Coś masz ewidentne nie tak. Potem będę na TV to ci podrzucę na priv. Pozmieniałem na bank coś z czernią oraz dynamicznym kontrastem na ustawiania średnie, aby czerń podbić. 

@leon107
Dobra dam tu, może jeszcze ktoś skorzysta.

 

Najważniejsza rzecz, ustaw wejście hdmi na ulepszone, standard nie daje hdmi i właśnie takie jakby mleko w grach bez hdr

 

Tryb obrazu auto wył - koniecznie 

czujnik światła wył  - koniecznie 

jasność 35

kontrast 50

gamma 0

poziom czerni 50

dostosowanie czerni średnie 

zaawansowane zwiększanie kontrastu średnie

automatyczne lokalne przyciemnienie średnie 

x tended dynamic range wył

nasycenie 53-56 zależy od gry

odcień 0

temperatura barw expert 1

 Żywy kolor min.

ostrość 50

montionflow i inne upłynniacze oczywiście wsio wyłączone 

 
Ustawienia pod PS4pro, pod XSX praktycznie identyczne.

Edytowane przez balon
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, balon napisał:

Nie mam żadnego mleka. Coś masz ewidentne nie tak. Potem będę na TV to ci podrzucę na priv. Pozmieniałem na bank coś z czernią oraz dynamicznym kontrastem na ustawiania średnie, aby czerń podbić. 

@leon107
Dobra dam tu, może jeszcze ktoś skorzysta.

 

Najważniejsza rzecz, ustaw wejście hdmi na ulepszone, standard nie daje hdmi i właśnie takie jakby mleko w grach bez hdr

 

Tryb obrazu auto wył - koniecznie 

czujnik światła wył  - koniecznie 

jasność 35

kontrast 50

gamma 0

poziom czerni 50

dostosowanie czerni średnie 

zaawansowane zwiększanie kontrastu średnie

automatyczne lokalne przyciemnienie średnie 

x tended dynamic range wył

nasycenie 53-56 zależy od gry

odcień 0

temperatura barw expert 1

 Żywy kolor min.

ostrość 50

montionflow i inne upłynniacze oczywiście wsio wyłączone 

 
Ustawienia pod PS4pro, pod XSX praktycznie identyczne.

Dobra dzięki jutro sprawdzę bo teraz oglądam mecz,widzę że jasność masz 35 u mnie przy włączeniu hdr-a od razu jest max 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

No ale jak mleko/mgła to wydaje mi się, że brak ulepszonego formatu na wejściu hdmi albo materiał słabej jakości.

Na czym sprawdzasz ten hdr? Sprzęt oraz gra? 

ulepszony format mam wł kabel HDMI high speed ,PS4 pro ustawione wszystko na automat grałem na GT,Days gone,FIFA jak przełączę na tryb standard obraz żyleta na gra taki stłumiony, szary,blady 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, BatataPl napisał:

Widzę że jest tu kilka osób posiadających nowego Xboxa series X + tv z serii Xh90.

Panowie wsZytsko gra ?
Bo jakiś dzisiaj dziwny komentarz widziałem o problemach z xboxami przy podłączeniu właśnie do tych tv Sony .


Bardzo bym prosił o odpowiedź :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko gra, aż nad to. 
 

Forza Horizon 4 w 4k/60 czy Ori 2 w „6k” niszczy gałki oczne ostrością, hdr i płynnością. 
 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, zajudzony napisał:

A jeszcze takie szybkie pytanie: jakie ustawienia daliście na Xboxie odnośnie bitow na piksel? 10 czy 12 bitowy? Pozdr

tez właśnie chciałem zapytać. Zostawiacie standardowe ustawnie czy zmieniacie ?

dodatkowo, ktoś spotkał się z beznadziejnymi kolorami w Destiny 2 na xh90 ?  czytałem, że są jakieś problemy z HDR, ale to co zobaczyłem to jest szok - nie da się w ogóle grać. Jest na to jakiś fix ? 

dzięki 

Odnośnik do komentarza
Wszystko gra, aż nad to. 
 
Forza Horizon 4 w 4k/60 czy Ori 2 w „6k” niszczy gałki oczne ostrością, hdr i płynnością. 
 
 
Jakieś Gears lub coś sportowego sprawdzałeś może ?




I jeszcZe mam pytanie do was mityczne :) kupiłem wczoraj  SONY KD-55XH9077

Mam rozumieć Że poza srebrna ramka i możliwością rozstawu nóżek nie różni się niczym od pozostałym modeli taki jak ....96 , .....05 i innych które firma Sony wypuściła ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, BatataPl napisał:

Jakieś Gears lub coś sportowego sprawdzałeś może ?




I jeszcZe mam pytanie do was mityczne :) kupiłem wczoraj  SONY KD-55XH9077

Mam rozumieć Że poza srebrna ramka i możliwością rozstawu nóżek nie różni się niczym od pozostałym modeli taki jak ....96 , .....05 i innych które firma Sony wypuściła ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

dokładnie 

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xh90-series/specifications

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kufir napisał:

A Ci co posiadają Sony xh90 mogą się wypowiedzieć na temat dźwięku? Jedni zachwycają a wielu ludzi pisze ze słabo. Jak jest naprawdę? 

Tu też nie pomogę, ponieważ korzystam z zew. audio.

 

Godzinę temu, BatataPl napisał:

Jakieś Gears lub coś sportowego sprawdzałeś może

Tak odpaliłem Gears 4 i 5 do sprawdzenia. 5 graficzna miazga.

 

Naprawdę nie ma co się tak sugerować netem i jakimiś anonimowymi pojedynczymi komentarzami (tak wiem Xboxy SX puszczają szary dym jak na konklawe XD). Ludzie są często debilami. Niektórzy chcą hdr na zwyczajnym Ps4, inni uzyskują hdr w tv bez hdr, a jeszcze inni nie potrafią przełączyć trybu ulepszony na wejściu hdmi.

 

Ten TV to żaden niszczyciel, ale za tę cenę mega dobry sprzęt do grania czy Netflixa z masą bajerów dostępnych często tylko na prawie 2 razy droższym oled CX. 

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...