Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Model 9096, plastik na plecach niewiele gorszy niż na XSX w porównaniu z tym co był na w805 to niebo a ziemia, na froncie gicior, chromowane ramki :) Mój wisi na ścianie, brałem przez chwilę pod uwagę postawienie na nóżkach ale mają prawie 30 cm to trochę dużo. No i nie mógł bym się tak rozjebać wygodnie na fotelu jakby stał na biurku :fsg:

Odnośnik do komentarza

Hehe. Jak bym wam pokazal zdjecie jak na magazynie w skllepach telewizory leza to co niektórzy by zawalu dostali. Poziomo, pionowo, jeden na drugim na golej posadzce bez palety itd. 

A do klienta na palete sie uklada ofc ten z dolu w najgorszym stanie ze niby elegancja francja i klient bedzie zadowolony ze taki dostal. A potem jakies paski co niektorym na ekranie wyskakuja itd i reklamacja. Te co w sklepie na miejscu sprzedaja to kartony z gory, mniej uszkodzone i nie spinane paskami jak te z palety. Nikt z pracownikow sie nie cacka jak z dzieciem. Wszystko na full sily. Wyrywanie z dolnej warstwy. Spinanie paskami na czuja jest najlepsze. Zawody sa :)

 

@rah bez obrazy ale po fotce wnioskuje ze dostales z dolnej warstwy. Pudlo bylo otwierane wczesniej? Byly jakies slady? 

Bo paski sklepowe widze. Zaden producent tak nie dostarcza do sklepu. Wszystko poukladane zgodnie z feng shui (jak sie komu podoba) przy dostawie. 

Edytowane przez sajmon34
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figuś napisał:

Na wyjściu HDMI mam ustawione na 120Hz gram teraz w Ori w 4k120FPS i nie wiem o co chodzi z tym blurem czy rozmazaniem przy odświeżaniu 120Hz :dunno: Dla mnie jest kosmos.

 

Fajnie że to tym wspomniałeś, tam głównie chodzi o tekst przykładowo menu czy napisy w trakcie gry.

Masz możliwość zrobić tel jakieś fotki albo i filmik krótki nagrać?

mało jest tego na YT atm

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, sajmon34 napisał:

@rah bez obrazy ale po fotce wnioskuje ze dostales z dolnej warstwy. Pudlo bylo otwierane wczesniej? Byly jakies slady? 

Bo paski sklepowe widze. Zaden producent tak nie dostarcza do sklepu. Wszystko poukladane zgodnie feng shui przy dostawie

Pudło stan idealny, czyste bez brudów czy wgnieceń(tv oczywiście igła). Nie pierwszy to mój zakup więc zwracam uwagę na szczegóły bo kasa sama mi do kiesy nie wlatuje. Generalnie nie mam nerwów przy zakupie i nie obawiam się samej usterki czy wady powstałej przy magazynowaniu bądź przewożeniu tylko jak już kupuję i mam w domu to niekomfortowe było by oczekiwanie na ponowną dostawę. Może jednak są gdzieś pracownicy szanujący towar którym obracają, trochę wiary w ludzi sajmon34.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, sajmon34 napisał:

Uwierz mi ze nie w sieciowkach :)

W fabrykach tez sie nie cackaja. 

Dlatego każdy rozsądny człowiek wydając kapustę zwraca uwagę na to co kupuje i w jakim stanie.

Generalnie idąc twoim tokiem rozumowanie to trzeba by samemu sobie wszystko klepać w piwnicy co by mieć pewność że nikt nie olewał na którymś etapie produkcji czy transportu danego towaru. A w sieciówkach jednak chyba reklamacja jest dość prosta pomijając jakieś pechowe sytuacje czy złośliwych lub nieuczciwych pracowników.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Fanek napisał:

 

Fajnie że to tym wspomniałeś, tam głównie chodzi o tekst przykładowo menu czy napisy w trakcie gry.

Masz możliwość zrobić tel jakieś fotki albo i filmik krótki nagrać?

mało jest tego na YT atm

W sumie to nagrałem, ale mój Redmi note 5 ma tak słaby aparat i nagrywanie filmów że nie ma to sensu, ale mikrofon tak zbiera że ogądając myślałem że mam problemy z oddychniem XD

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, sajmon34 napisał:

@rah bez obrazy ale po fotce wnioskuje ze dostales z dolnej warstwy. Pudlo bylo otwierane wczesniej? Byly jakies slady? 

Bo paski sklepowe widze. Zaden producent tak nie dostarcza do sklepu. Wszystko poukladane zgodnie z feng shui (jak sie komu podoba) przy dostawie. 

 

 

Skąd masz teorie o dolnej warstwie? 

Tak, nikt tego tam nie głaska. Jak płaskim nie spadnie na wystający pręt, to nic się nie stanie. To jest tak spakowane że wytrzymuję transport drogowy, lotniczy, morski. 

Mi kiedyś spadła z auta pralka, myślałem że "okno życia" poszło. Ale było całe. To jest tak spakowane, że trzeba się postarać. 

A co to widzisz na zdj, to najlepsze spakowanie do transportu na paleciaka. Nikt tego nie szura po magazynie.

Na dole brakuje tylko listewek które by trzymały karton na środku. Paski się obrócą i karton też się obróci. Duża szansa że to leżało na płasko, postawili na sztorc przed wyciągnięciem z auta. Ale paleta długa, więc było spoko. Jak wsadzą na "euro" to tak się dzieję, bo karton wystaję po lewej i prawej. Rzadko kiedy 55' tak pakują, najczęściej leży karton luzem i się targa po magazynie. 

Uszkodzenie nastąpi na magazynie wysokiego składowania, to wtedy po upadku nie ma co zbierać. Normalnie jak się przewróci, nie się nie stanie. Zdarzają się przypadki, że wózkiem przejedzie po kartonie jak leży na płasko. Ale to już błędy magazynowe i nikt z tym do klienta nie pojedzie. 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Figuś napisał:

 

 

Co do TV to jestem mega zadowolony po przesiadce z W805b. Na wyjściu HDMI mam ustawione na 120Hz gram teraz w Ori w 4k120FPS i nie wiem o co chodzi z tym blurem czy rozmazaniem przy odświeżaniu 120Hz :dunno: Dla mnie jest kosmos.


Jacyś PCtowcy podłączyli go jako monitor i mieli rozmazaną czcionkę i lekki blur przy dużym zoomie albo jak siadali 10 cm od  dużego TV...

Szczerze tak jak myślałem, że to zapewne dużo krzyku o nic, a z konsolami będzie jeszcze lepiej. Typowy internetowy lament.

U mnie Ori 2 przy 120 k/s zero rozmazania, ale wolę jednak tryb w „6k” i 60 klatkach, które i tak są dla mnie mega płynne. 

 

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Fanek napisał:

Blantman a te mleko na CX w trybie 4k120 z VRR ?

 

@Figuś  więc to może problemy z blur pojawiają się tylko przy literach przy podłączonym pc hmm

Możesz potestować mocniej na dash czy coś? może uda się cyknąć jakieś zdjęcie


Na xboxie to 4k120 wyglada ok przynajmniej z kanapy, może nie idealnie ostro jak 4k60 ale powiedzmy w 95 procentach tak samo. Problem pojawia się jak chcesz używać tv jako wyświetlacza do pc.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fanek napisał:

Blantman a te mleko na CX w trybie 4k120 z VRR ?

 

@Figuś  więc to może problemy z blur pojawiają się tylko przy literach przy podłączonym pc hmm

Możesz potestować mocniej na dash czy coś? może uda się cyknąć jakieś zdjęcie

Na razie grałem w tetrisa, forze ac valhalle i yakuze tam wszystko pięknie ale chyba żadna nie ma 120 fps. Muszę ori sprawdzić ale szczerze nie śpieszy mi się gram na razie po prostu w to na co mam ochotę. Vrr uruchomiony non stop i pięknie to działa. Szczególnie w valhalli bo testowo wyłączyłem i było źle xD

Odnośnik do komentarza

Na oledach w trybie 4k120hz działa też Dolby Vision? czy jest tak jak w XH90 że tryby do wyboru 4k120hz HDR lub 4k60 Dolby Vision?

 

 

"Seria XH90 kilka tygodni temu (15.10.2020) otrzymała obiecaną aktualizację, która uaktywniła dwa porty (3 i 4) do standardu 2.1. Ponieważ posiadamy już od miesiąca konsolę PS5 w naszej redakcji, mogliśmy to sprawdzić osobiście – potwierdzamy, że wszystko działa poprawnie i w dniu premiery PS5 czyli 19 listopada, użytkownicy PS5 będą mogli cieszyć się wysoką jakością obrazu! Wbrew plotkom jakoby obraz był nieostry możemy temu zaprzeczyć i potwierdzić, że wszystko działa poprawnie a gry wyglądają jak trzeba w trybie GRA."

 

Źródło: https://hdtvpolska.com/najwieksza-promocja-na-telewizory-sony-z-hdmi-2-1-do-ps5-czy-to-juz-black-friday-taniej-nawet-o-4350-zl/

 

@kislawa  więc jak pisałeś chodzi zapewne tylko o "tv jako monitor pc".
- A jak w innych trybach Ogólny czy FILM czy jeszcze inny też jest wszystko OK?
- Czy jesteśmy skazani na tryb GRA?

- Czy tryb GRA pogarsza jakość obrazu wzg innych trybów jak to było często w innych modelach Sony?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Fanek napisał:

Na oledach w trybie 4k120hz działa też Dolby Vision? czy jest tak jak w XH90 że tryby do wyboru 4k120hz HDR lub 4k60 Dolby Vision?

 

 

"Seria XH90 kilka tygodni temu (15.10.2020) otrzymała obiecaną aktualizację, która uaktywniła dwa porty (3 i 4) do standardu 2.1. Ponieważ posiadamy już od miesiąca konsolę PS5 w naszej redakcji, mogliśmy to sprawdzić osobiście – potwierdzamy, że wszystko działa poprawnie i w dniu premiery PS5 czyli 19 listopada, użytkownicy PS5 będą mogli cieszyć się wysoką jakością obrazu! Wbrew plotkom jakoby obraz był nieostry możemy temu zaprzeczyć i potwierdzić, że wszystko działa poprawnie a gry wyglądają jak trzeba w trybie GRA."

 

Źródło: https://hdtvpolska.com/najwieksza-promocja-na-telewizory-sony-z-hdmi-2-1-do-ps5-czy-to-juz-black-friday-taniej-nawet-o-4350-zl/

 

 

Lekkie rozmycie jest, ale zauważalne tylko z bliska.

 

https://www.glitched.online/the-sony-bravia-x900h-4k-120hz-mode-does-suffer-from-a-blur-issue/

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...