Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, second napisał:

Czy jest sens szukać specjalnie jakiś ustawień po necie dla LG CX, czy po prostu gierki w trybie "gra", filmy i seriale w "filmmaker mode" i cieszyć oczy?

@blantman pewno doradzi bo mocno „zmęczył” już ten TV, ale pewnie już fabryczne tryby są bardzo Okey (zapewne jakieś małe korekty).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Może ja, chociaż jestem całkiem nowy, coś od siebie napisze :) Tvka mam QLEDa Samsunga Q9FN z 2018 r. Obraz ma niesamowity, HDR najlepszy, czerń prawie jak OLED (choć wiadomo jak to jest z tym prawie ;)), a pisze to nie żeby się pochwalić, ale powiedzieć, że nawet na takim TV jeżeli suwaczki obrazu są źle ustawione gra potrafi wyglądać o wiele gorzej, dlatego obraz w tv ustawiam pod każdą grę, bo jedna gra w tych samych ustawieniach jest na maxa prześwietlona, a inna wygląda idealnie, a jeszcze inna jest za mdła (i nie da się tego zniwelować suwaczkami z opcji obrazu z poziomu gry).

Pewnie to jest śmieszne jak na chłopa 35. letniego, ale jak zaczynam daną grę to najpierw ją załączam i bawię się kilkanaście minut podstawowymi suwakami tj. podświetlenie, jasność, ostrość, kolor, kontrast, aż obraz dla mnie jest idealny i robię zdjęcie tych ustawień komórką i zmieniam do każdej gry (mam świra na punkcie obrazu :) ).

Jeżeli ktoś ma na takie coś cierpliwość to polecam, bo efekty są naprawdę zdumiewające jak już się ogarnie jak dany suwaczek wpływa na obraz :)

PS. co do trybu gry to polecam go załączać tylko w grach, w których zależy wam na czasie reakcji (mniejszy input lag) bądź na obecnej generacji do gry z VRR, gdyż tryb ten, może nieznacznie, ale jednak pogarsza jakość obrazu. Na Samsungach polecam grac w trybie dynamiczny, contrast enhencer na wysoki, local dimming wysoko, kolory na chłodno i to zostawiamy w każdej grze i bawimy się potem tylko suwakami, o których pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, tjery napisał:

Na Samsungach polecam grac w trybie dynamiczny, contrast enhencer na wysoki, local dimming wysoko, kolory na chłodno i to zostawiamy w każdej grze i bawimy się potem tylko suwakami, o których pisałem wyżej.


Od początku czułem znajomy przekaz, rezygnacja z trybu gry mnie praktycznie przekonała,  a końcówka tylko utwierdziła.

 

Witaj ponownie!    

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ano tak, kiedyś, lata temu chyba się w tym wątku udzieliłem, ale już nie pamiętam co pisałem :) ale Ciebie pamiętam ;)

Wiadomo, że dużo w Twoim poście ironii, ale chciałem się spytać dlaczego? ;) z trybem gry to nie tylko ja tak twierdzę, zresztą tu nie ma co twierdzić, bo tak po prostu jest, tryb gry obcina postprocesy, żeby input lag był mniejszy, a wszelkie upłynniacze z trybu gry (jak już go włączę, np w Warzone) robię od razu na off, bo powodują tylko artefakty obrazu. 

Szkoda, że nie za bardzo mam jak pokazać Ci efekty tego mojego grzebania jak dana gra u mnie wygląda po tej zabawie suwakami, bo żadne zdjęcie ani screen nie odda tego co na TV widać. 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, second napisał:

Czy jest sens szukać specjalnie jakiś ustawień po necie dla LG CX, czy po prostu gierki w trybie "gra", filmy i seriale w "filmmaker mode" i cieszyć oczy?

Dwa filmy obejrzyj całe ustaw tak jak on i magia zadziała

 

 

 

 

spacer.png

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Btw Apple TV 4K w połączeniu z oledami LG (przynajmniej w serii 9) też ma podobny problem przy odtwarzaniu materiałów Dolby Vision.

 

Trzeba obniżać ręcznie jasność w ustawieniach obrazu dla DV, inaczej widać że piksele na ciemnych elementach (dobrze to widać na ciemnych pasach przy filmach w formacie kinowym) po prostu święcą na ciemno szaro. Niestety takim fixem traci się trochę szczegółów w ciemnych scenach.

 

Z Shield TV od NV nie ma już tego problemu.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Aleks napisał:

Mam ustawione tak jak w tym pierwszym filmie. Czy ten drugi wnosi coś dodatkowego? Czy tylko wyjaśnienia? Wolę pograć, niż oglądać pół godziny filmu. ;)

Tak wyjaśnia wszystkie rzeczy w menu. Jak nie chcesz wieszieci tego to po prostu pamiętaj aby zaznaczyć ptaszki przy każdej opcji poza jedna w lewym dolnym rogu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...