Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Oziek napisał:

Koleś na YT ma tak samo. Gra z HDR , jasność idzie na max

 

 


No to może jakiś błąd softu. U mnie można wszędzie i zawsze zmienić jasność oprócz dedykowanych trybów do Netflix - Dolby Vision jasny lub ciemny, tam wszystkie suwaki, w tym jasność jest nie do ruszenia.


edit No ale widać, że on może obniżyć jasność. Z drugiej strony trochę z du py te jago ustawienia. Nasycenie kolory na 65 i barwy żywe na wysokie. Obraz deko jak w obrazie żywym/dynamicznym na pierwszych LCD. No ale może tak lubi. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, balon napisał:


Wg mnie nie, tym bardziej, że masz bardzo dobry TV.  Hdmi 2.1 i mityczne 120 ks to dla mnie bajer PRowy dla normalnych graczy (w esport na bank ważny) oraz czuje, że na tej generacji to będzie tylko jako ciekawostka. 

No z drugiej strony jak masz chęć i kasę to czemu nie:nosacz3:

 

W zasadzie to nie mam kasy... wolę kupić dwie konsole PS5 i XSX niż znowu wymieniać tv o ile nie ma to większego sensu.

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, BatataPl napisał:

Są dwie opcje albo ten tv jest totalnie uwalony pod wględem tego co miał mieć i Sony zapowiadało - Co przełoży się na jeszcze jakiś spadek ceny.

Do zera :)

 

Ten telewizor to padaka (nowe firmware), opisywane tu ogromne problemy, moim zdaniem powody spadku są takie:

1. Problemy z Cyfrowym Polsatem więc ci generują gigantyczną ilość zwrotów i reklamacji.

2. Zwiechy, zamulanie, nie reagowanie na pilota, restarty.

 

Na chwilę obecną polskie sklepy szaleją (niespotykany spadek cen), zaś linki na rtings.com (do Amazon) prowadzą w próżnię. Zapewne po wydaniu nowego firmware ceny wrócą do normy (jednak w sklepach będzie zalegać bardzo dużo TV ze zwrotów, zaś część osób nie da rady zrobić aktualizacji. W każdym razie tak drastyczny spadek cen jest nieoczekiwany, w poprzednich latach tak nie było i na innych modelach, wiadomo spadek o 500 zł w listopadzie wydawał się pewny, ale cała reszta to firmware.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, balon napisał:


No to może jakiś błąd softu. U mnie można wszędzie i zawsze zmienić jasność oprócz dedykowanych trybów do Netflix - Dolby Vision jasny lub ciemny, tam wszystkie suwaki, w tym jasność jest nie do ruszenia.


edit No ale widać, że on może obniżyć jasność. Z drugiej strony trochę z du py te jago ustawienia. Nasycenie kolory na 65 i barwy żywe na wysokie. Obraz deko jak w obrazie żywym/dynamicznym na pierwszych LCD. No ale może tak lubi. 

 

Sprawdziłem u siebie. Mam tak samo. Ustawiłem jasność, a kiedy odpaliłem DOOMa , poszła na max.

 

Sprawdz u siebie. W menu konsoli, a pozniej w DOOMie 

Odnośnik do komentarza

Aż sprawdziłem. U mnie jest 35 jasność przy hdr w Doom i można sobie ustawić jak się chce.

 

spacer.png

30 minut temu, Arek_ napisał:

. Problemy z Cyfrowym Polsatem więc ci generują gigantyczną ilość zwrotów i reklamacji.

2. Zwiechy, zamulanie, nie reagowanie na pilota, restarty.

Co z tym Polsatem? Dobrze, że nie mam te goowna jeszcze bym na TV był zły.

 

Z pkt. 2 się trochę zgadzam.

Z 2-3 mi się sam zresetował przez te 3 tyg. gdzie KS to chyba z raz przez 4 lata.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, balon napisał:

Aż sprawdziłem. U mnie jest 35 jasność przy hdr w Doom i można sobie ustawić jak się chce.

 

spacer.png

Co z tym Polsatem? Dobrze, że nie mam te goowna jeszcze bym na TV był zły.

 

Z pkt. 2 się trochę zgadzam.

Z 2-3 mi się sam zresetował przez te 3 tyg. gdzie KS to chyba z raz przez 4 lata.

 Aaa ok juz wiem.

 

Menu konsoli, a sama gra to dwa różne ustawienia. Defaultne w grze z HDR jest jasność na max, ale jak zmienisz ją  w grze to zostanie zapisana dla gry. Menu ma swoje ustawienia

 

 

Co do resetu mam z avsforum: 

Ustawienia - siec - konfiguracja sieci domowej - kontrola IP - prosta kontrola IP - włączyć.

 

Powinno zadziałać. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, zajudzony napisał:

Hmm to może też tak ustawie, bo z tego co się orientuję DV zauważalny jest w filmie. W grze chyba nie gra on żadnej roli ?


W 2021 mają się pojawić gry z DV. Ogólnie to obojętnie co nastawiasz, obraz będzie taki sam (hdr, tryb gry itd.). Jedynie jakbyś chciał ujrzeć mityczne 120 k/s to możesz wybrać tryb ulepszony zamiast DV.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.11.2020 o 20:59, leon107 napisał:

Dobra dzięki jutro sprawdzę bo teraz oglądam mecz,widzę że jasność masz 35 u mnie przy włączeniu hdr-a od razu jest max 

Sprawdziłem te ustawienia i nic nie daje,nie wiem dlaczego jak ustawiłem jasność tak jak mi podałeś na 35 po włączeniu hdera od razu wskakuje na max u mnie w trybie obrazu GRA nie da się grać w HDR ! obraz wgląda jak blade (pipi).

Odnośnik do komentarza

Wygląda jak byś miał jakieś suwak na auto i podbijało jasność.
 

Ewentualnie jakiś błąd softu/matrycy (te blade goowno - pamietam, że tak miałem na pseudo hdr na PS4 fat). Jak możesz zwracaj ten TV, ewidentne coś nie tak. Hdr jak za tą cenę to jeden z największych plusów tego TV. Jest naprawdę dobry, ponieważ mocno swieci, a czerń jest naprawdę ok jak na LCD. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

@balon @Oziek @leon107Ale brightnes w tym Tv to jest poziom luminance czyli podświetlenia matrycy a nie jasności i w trybie HDR powinien być ustawiony na Max.


Masz włączone: Local Dimming, X-Tended Dynamic Range na high? Mozesz tez dorzucić Advanced Contrast Enhancer na high i jak kolory są zbyt wyprane to kolor na vivid.

 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, BatataPl napisał:

Głupie pytanie mam rozumieć ze HDMI 2.1 Jest w XH90 na 3 i 4 pozycji .
Czy rożni się czymś do której dam czy do 3 czy do 4 konsole XSX ? Mam tylko konsole i tv nic więcej podłączonego ?


Niczym, na jednym i drugim jest 2.1 oraz Dolby Vision, ale pamiętaj, że hdmi 3 jest jednym portem gdzie jest eARC, więc jest to idealny pory pod zew źródła dźwięku, więc podłącz lepiej do hdmi 4.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Do tv sony w nedia expert chcieli mi za 999 zł ( 300 zł zwracają na konto) wcisnąć to

Soundbar SONY HT-SD35

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-sony-htsd35-cel-2-1-320w-bluetooth-hdmi?gclid=EAIaIQobChMIv9i5k8CC7QIVzRV7Ch10zQPUEAQYAiABEgLvWvD_BwE

 

Czyli za 700 zł. Dobra cena i sprzęt? 

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kufir napisał:

Do tv sony w nedia expert chcieli mi za 999 zł ( 300 zł zwracają na konto) wcisnąć to

Soundbar SONY HT-SD35

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-sony-htsd35-cel-2-1-320w-bluetooth-hdmi?gclid=EAIaIQobChMIv9i5k8CC7QIVzRV7Ch10zQPUEAQYAiABEgLvWvD_BwE

 

Czyli za 700 zł. Dobra cena i sprzęt? 

 

Nie, odpuść to antyk.

Tylko jedno hdmi, brak eARC, chyba tylko 2 głośniki w belce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.