Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nie pamiętam dokładnie, ale to szybko było, nawet na drugi dzień roboczy, albo do trzech dni maksymalnie.

Akurat żonka się bawiła w to zgłaszanie, to u niej jest to wszystko na mailach.

 

PS. Może w końcu trzeba założyć temat LG OLED? Tam można wtedy popisać o sofcie, ustawieniach itp.

Edytowane przez vip77
Postscriptum
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Square napisał:

Po ponad 11 latach przyszła pora na zmianę tv i od wczoraj jestem (prawie szczęśliwym*) posiadaczem oleda C2 w rozmiarze 65" czyli o 10 więcej niż moja stara plazma. Tak na szybko ustawiłem tylko HDR jak w poniższym filmie od Vincenta, ale może macie coś sprawdzonego bezpośrednio pod ten model?

 

 

Plus testy do sprawdzenia matrycy czy wszystko ok, wiem, że jest tego masa na YT, ale może ktoś poleci coś konkretnego?

 

*czekam na cashback od LG, dopiero wtedy będę szczęśliwy, bo jest to jednak prawie 30% ceny, więc nie w kij dmuchał.

 

LG-OLEDs-2019-2022-Overall-Settings-Chart-P40-L0-v11-9.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Square napisał:

Dzięki wielkie.

 

A właśnie, bo widziałem tutaj obawy przy aktualizacjach. W tej chwili mam 3.coś tam, jak dzisiaj odpalę neta to można bez obaw wgrać najnowszy soft? I wyłączyć auto aktualizację jak rozumiem?

Ładuj najnowszy soft. Pod koniec tygodnia wjechac ma kolejna łata, ale czego będzie dotyczyć to nie wiadomo. Ogólnie zadowolony z przeskoku na oled? 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie tak, większy rozmiar też robi swoje, ale na razie tylko odpaliłem Horizon na moment. Czuć lepszą jakość obrazu, ale wydaje mi się, że na tej plazmie działało płynniej. Sprawdziłem wszystkie trzy tryby, ten w 30 klatkach dalej niegrywalny bym powiedział, ale w same szczegóły obrazu się nie skupiałem czy jest zauważalnie lepiej, bo szybko przełączyłem. Zbalansowany ujdzie nawet, ale wydajność właśnie takie wrażenie miałem jakby rozmyty miejscami przy ruchu kamery. VRR włączone więc powinno być super, może wina niższej rozdziałki bo teraz w końcu ekran 4K, a nie FHD. Będę testował.

 

A coś konkretnego do przetestowania matrycy masz?

Odnośnik do komentarza

No odnośnie płynnośći obrazu w ruchu to od razu musisz przełknąć tą gorzką pigułke że nawet 120 Hz nie zapewni Ci takiej ostrości w ruchu obrazu jak 60 na plazmie. Pod tym względem technologia plazmy bazująca jak wiemy na zasadzie impulsów była niesamowita. Co do matrycy nie kombinuj za dużo. Na pewno wpisz sobie na yt vertical banding test i sprawdź na 5% z tym że nie przejmuj sie zbytnio jeśli wywali Ci jakies małe nierówności bo matryca potrzebuje dobrych 200h i tym samym kilkudziesięciu krótkich cykli czyszczenia które jak mam nadzieję wiesz uruchamiają się po przepracowaniu każdych 4h.

Edytowane przez Rash
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy już tu pytałem - zdarza się wam, że C2 nagle się wyłącza po jakimś czasie? Mam ustawione auto off po 4h nieaktywności pilotem, ale na bank wyłączył się szybciej. Zwykle dzieje się to podczas oglądania kablówki z dekodera Netii (czyli tak naprawdę Cyfrowy Polsat).

 

Już któryś raz gdy leci sobie jakieś gówno w TV to nagle cyk.

 

Może dekoder usypia się gdy jest nieuzywany i ciągnie ze sobą TV? Nie wiem, podczas grania godzinami nigdy tak się nie działo, wiec może jakiś babol w sofcie się znowu ujawnił z którymś updejtem.

 

Odnośnik do komentarza

@_Red_

Ja mam akurat to akurat włączone, ale sam nigdy się nie wyłączył. Jest info od tv że za te ileś sekund się wyłączy, albo info od dekodera że też za ileś się tam wyłączy (UPC), w nim też mam ustawione wyłączanie po jakimś czasie.

@Square

Automatyczne aktualizacje nie zaznaczaj, lepiej samemu i nie spieszyć się od razu jak tylko wyskoczy info.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

Nie wiem czy już tu pytałem - zdarza się wam, że C2 nagle się wyłącza po jakimś czasie? Mam ustawione auto off po 4h nieaktywności pilotem, ale na bank wyłączył się szybciej. Zwykle dzieje się to podczas oglądania kablówki z dekodera Netii (czyli tak naprawdę Cyfrowy Polsat).

 

nie mam tak, ale u mnie służy tylko do gier i streamingu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Rash napisał:

No niestety nie. Na początek sproboj moze ustawien z rtingsa jeśli jeszcze nie sprawdzałeś. Całą resztę możesz spróbować z ustawień do oledów.                            https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano85-2021/settings

No właśnie próbowałem z rtings i ustawień OLED przez chińczyka ale odnoszę wrażenie, że są ciut gorsze niż defaultowe.

Odnośnik do komentarza

Troszkę już się pobawiłem tym OLED'em no i jestem zachwycony ogólną jakością obrazu. HDR ma sens chyba dopiero przy OLED'ach dzięki nieskończonemu kontrastowi. To jak po oczach walą jasne obiekty, a w tym ile mają w sobie widocznych szczegółów, w ciemniejszych scenach to jest coś niesamowitego. Dobrze, że poczekałem z ogrywaniem Ragnaroka do kupna nowego TV, bo to jak momentami się ta gra prezentuje to szczęka opada. Tak samo z serialami, a jak już obsługują Dolby Vision to :obama:

 

Przeglądałem też początki @_Red_a z swoim egzemplarzem i jeśli chodzi o jednolitość obrazu to całe szczęście nie mam bandingu jakiegokolwiek, jedyne co to pomarańczowa/różowa(?) smuga u dołu ekrany na białym albo szarej planszy i to też zależy pod jakim kątem patrzysz na ekran, wspominał o niej @PiPoLiNiO. Jest to też lekko widoczne na żółtej planszy, ale przy normalnym użytkowaniu nie jest to praktycznie zauważalne, no chyba, że oglądając mecz piłki nożnej patrzymy się tylko na kolor murawy to zauważymy, że lewa część trawy jest lekko pomarańczowa. Na początku jak to zauważyłem to lekkiego wkurwa złapałem, no ale czytając opinie w necie to nie jest coś nadzwyczajnego. Ludzie chyba też robią błąd, że od razu oddają swoje egzemplarze, a patrząc na przykładzie Reda widać, że warto ekranik trochę pomęczyć i powinno być lepiej. Może i z moją tintą też będzie lepiej? Zobaczymy.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.06.2023 o 14:28, Rash napisał:

tym samym kilkudziesięciu krótkich cykli czyszczenia które jak mam nadzieję wiesz uruchamiają się po przepracowaniu każdych 4h.

To się dzieje jakoś w trybie czuwania po wyłączeniu tv czy coś?

 

Jak rozwiązaliście problem bijących po oczach napisów? Dzisiaj oglądając Apple TV musiałem zmienić napisy z białych na megente, ale te miejscami też dają po gałach i to przy niezaciemnionym pokoju.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał:

To się dzieje jakoś w trybie czuwania po wyłączeniu tv czy coś?

 

Jak rozwiązaliście problem bijących po oczach napisów? Dzisiaj oglądając Apple TV musiałem zmienić napisy z białych na megente, ale te miejscami też dają po gałach i to przy niezaciemnionym pokoju.

Musisz ustawić przezroczystość napisów na mniejszą i zmniejszyć jasność pikseli OLED na jakieś 40 albo niżej nawet. Ja miałem takie jebnięcie jak odpaliłem Disney+ z Dolby Vision, nie szło oglądać tak raziło. Nie wiem tylko czy na Apple TV ustawisz przezroczystość napisów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...