Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2023 o 13:06, Michał102 napisał:

Ostatnio przerażony wizją Starfielda w 30 klatkach postanowiłem zobaczyć jak C1 poradzi sobie z grą z takim frameratem. 

W konsoli ustawiłem odświeżanie na 60hz, male opoznienie i vrr na off. W telewizorze edycja danych i zmiana nazwy urządzenia z PC na konsola do gier, no i profil obrazu standard, dzięki temu mamy możliwość włączenia upłynniacza. 

Odpaliłem Cyberpunka w trybie RT, de judder w upłynniaczu na 10 i ojapierdole jak to się rusza i wygląda :D

 

Oczywiście lag jest jak stąd do Białego Stoku, ale od bidy szłoby grać. 

Z ciekawości to sobie kiedyś obczajcie. 

 

Aha, tylko ważne jest, by po zmianach w ustawieniach konsoli grę odpalić na nowo, a nie z QR. 

 

O co chodzi z tymi 30 fpsami na OLEDzie?

Odnośnik do komentarza

Że niby widać szarpanie ekranu, nie tak plynnie co tryb motion dla gier w LCDkach jak było np. w Q70R.

 

Przyznam jednak, że dla mnie 30fps po prostu działa jak 30fps, albo już się opatrzyłem.

 

Na C2 też się da oszukać system i wlaczyc motion/dejudder podczas gry? U mnie zawsze jak tylko odpalam konsole to te tryby są niedostępne.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, _Red_ napisał:

Że niby widać szarpanie ekranu, nie tak plynnie co tryb motion dla gier w LCDkach jak było np. w Q70R.

 

Przyznam jednak, że dla mnie 30fps po prostu działa jak 30fps, albo już się opatrzyłem.

 

Na C2 też się da oszukać system i wlaczyc motion/dejudder podczas gry? U mnie zawsze jak tylko odpalam konsole to te tryby są niedostępne.

Da się ale tylko i wyłącznie poza trybem gry co wiąże się z dużo większym input lagiem. JEDNAK. na konsolach które mają opcje Auto latalency mode czyli np ps5 input lag jest na tyle akceptowalny że we wszelakie gry typu single player gra się mega płynnie. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie wyłączam tryb gier, tj. daje np. Kinowy, ale mimo to nadal w sekcji ustawień "Wyrazistość" trumotion mam wyszarzone.

Nie wiem jak "oszukać system" na PS5.

 

edit

dobra, okazuje się że trzeba wyłączyć w konsoli ten auto low latency ALLM żeby Trumotion się pojawiło. Eh, LEGO City zyskało z 30fps normalnie jakby 60, ale input lag np. przy skoku postaci to prawie sekunda.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, k0ntra napisał:

To na te 30 FPS zalecam kupno OLEDzika Samsunga - tam jest upłynniacz w trybie gra. Działa wspaniale.

Okazuje się jednak że wcale nie jest tak różowo i na LG wygląda to jednak wizualnie dużo lepiej.To jest to o czym wspominałem dawniej, przesiadając się z B9 na G2 widać baaaardzo dużą poprawę jeśli chodzi o sam motion, upscaling.            

 

Edytowane przez Rash
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, number_nine napisał:

a te wszystkie upłynniacze w tv nie są stworzone z myślą o filmach? do grania to jest chyba vrr albo jakieś boost mode w konsoli, jeszcze nie słyszałem o takich opcjach w tv, które przy okazji nie wprowadzałyby glitchy w obrazie czy większego input laga

 

To prawda, że upłynniacze są głównie do filmów i zwiększenia efektu opery mydlanej. W grach to cierpi input lagiem (tv procesuje sztuczne klatki a jednocześnie konsola wysyła sygnały z joypada), ale zaskoczyłem się wczoraj jak to LEGO City dostał w 30fps idealną płynność jak masełko bez defektów wizualnych.  Samsung (np Q70R) w trybie gier ma te opcję, że trochę podbija płynność, jednocześnie nie zwiększając w widoczny sposób laga. Pamiętam jednak, że przy obracaniu kamerą były artefakty wokół obiektów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, WisnieR napisał:

Przecież upłynniacz poza trybem gry to jakiś dramat. Nawet na tym filmie gość pokazał jaki jest na LG input lag, który widać gołym okiem. Nic dziwnego, że obraz wyglada lepiej, jak procesor go przetwarza kilka razy dłużej niż na Samsungu. Tam jest chyba coś koło 90ms poza trybem gry.

Nie wiem, ja przeszedłem tak multum gier na świtchu. Zeldy, Mariany, ori i sporo dobrego. Kwestia przyzwyczajenia.I nie, na pewno zwiększony input lag nie oznacza w tym wypadku opóźnienia skoku na poziomie 1 sekundy by gdyby tak było to nie dałoby się zwyczajnie grać. 

Odnośnik do komentarza

Po ponad 11 latach przyszła pora na zmianę tv i od wczoraj jestem (prawie szczęśliwym*) posiadaczem oleda C2 w rozmiarze 65" czyli o 10 więcej niż moja stara plazma. Tak na szybko ustawiłem tylko HDR jak w poniższym filmie od Vincenta, ale może macie coś sprawdzonego bezpośrednio pod ten model?

 

 

Plus testy do sprawdzenia matrycy czy wszystko ok, wiem, że jest tego masa na YT, ale może ktoś poleci coś konkretnego?

*czekam na cashback od LG, dopiero wtedy będę szczęśliwy, bo jest to jednak prawie 30% ceny, więc nie w kij dmuchał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...