Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, messer88 napisał:

 

Miałem tak początkowo ale szybko się oczy przyzwyczaiły, teraz nie zwracam uwagi nawet. 

Nie wiem czy się przyzwyczaję, bo jednak mocno to wkurza. Dziwne, że tego nie ogarnęli do tej pory, bo w gierkach jakoś napisy nie dają po gałach ani trochę.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Square napisał:

To się dzieje jakoś w trybie czuwania po wyłączeniu tv czy coś?

 

Jak rozwiązaliście problem bijących po oczach napisów? Dzisiaj oglądając Apple TV musiałem zmienić napisy z białych na megente, ale te miejscami też dają po gałach i to przy niezaciemnionym pokoju.

Tak w trybie czuwania. Jak tv ma przepracowane 4h to po wyłączeniu go z poziomu pilota nie słychać charakterystycznego cyknięcia. Słychać je wtedy  po około 7,8 minutach  od wyłączenia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W sumie nic konkretnego nie znalazłem, bo wpisałem w google "taśma LED USB" i poczytałem komentarze na allegro pierwszej lepszej trzy metrowej z pilotem za chyba 30 zł i wyszło, że taśmy super ale chujowy klej i się nie trzyma.

 

Miałem w sumie pytać tutaj o poradę. Teraz przeglądam taką https://allegro.pl/oferta/tasma-led-rgb-usb-podswietlenie-tv-bluetooth-5m-11926206103?fromVariant=11071288091 i czy 5m oraz 25W to nie za dużo? No i jak z tym przyklejeniem do Oleda, bezpieczne? Bo on ma w sumie 5mm grubości czy coś.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.07.2023 o 17:17, MYSZa7 napisał:

Troszkę już się pobawiłem tym OLED'em no i jestem zachwycony ogólną jakością obrazu. HDR ma sens chyba dopiero przy OLED'ach dzięki nieskończonemu kontrastowi. To jak po oczach walą jasne obiekty, a w tym ile mają w sobie widocznych szczegółów, w ciemniejszych scenach to jest coś niesamowitego. Dobrze, że poczekałem z ogrywaniem Ragnaroka do kupna nowego TV, bo to jak momentami się ta gra prezentuje to szczęka opada. Tak samo z serialami, a jak już obsługują Dolby Vision to :obama:

 

Przeglądałem też początki @_Red_a z swoim egzemplarzem i jeśli chodzi o jednolitość obrazu to całe szczęście nie mam bandingu jakiegokolwiek, jedyne co to pomarańczowa/różowa(?) smuga u dołu ekrany na białym albo szarej planszy i to też zależy pod jakim kątem patrzysz na ekran, wspominał o niej @PiPoLiNiO. Jest to też lekko widoczne na żółtej planszy, ale przy normalnym użytkowaniu nie jest to praktycznie zauważalne, no chyba, że oglądając mecz piłki nożnej patrzymy się tylko na kolor murawy to zauważymy, że lewa część trawy jest lekko pomarańczowa. Na początku jak to zauważyłem to lekkiego w(pipi)a złapałem, no ale czytając opinie w necie to nie jest coś nadzwyczajnego. Ludzie chyba też robią błąd, że od razu oddają swoje egzemplarze, a patrząc na przykładzie Reda widać, że warto ekranik trochę pomęczyć i powinno być lepiej. Może i z moją tintą też będzie lepiej? Zobaczymy.

Tint Ci  nie zejdzie - to coating położony na ekranie i tutaj raczej nie ma opcji że się poprawi , sam na swoim też mam różowy i musisz nauczyć się z tym żyć ;) 
Chyba nawet w instrukcji masz  napisane że to ,,normalne,, ;0
To jest niestety ta loteria panelowa w Oledach  , oddasz i możesz trafić lepiej ale też dużo gorzej 
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, BieŃ napisał:

Tint Ci  nie zejdzie - to coating położony na ekranie i tutaj raczej nie ma opcji że się poprawi , sam na swoim też mam różowy i musisz nauczyć się z tym żyć ;) 
Chyba nawet w instrukcji masz  napisane że to ,,normalne,, ;0
To jest niestety ta loteria panelowa w Oledach  , oddasz i możesz trafić lepiej ale też dużo gorzej 
 

O, dzięki za wyjaśnienie i paradoksalnie uspokojenie mnie, bo myślałem, że to coś bardziej poważnego. No nic to jebać to w takim razie, w wymianę ekranów się nie będę bawił. Poza tym tintem to nie widzę żadnych wad, najbardziej obawiałem się tego bandingu, którego od rozpakowania nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Schranz1985 napisał:

A co z tymi taśmami led?
Ma ktoś coś ciekawego polecić?
Noe chcę kupować gunwa z alle za 30zl.
Miałem już to kiedyś i może i sie sprawdzało ale do oleda to bym coś lepszego kupił.


Wysłane z mojego mi 9 se przy użyciu taptalk.




 

 

Nanoleaf albo Yeelight taśmy.

 

Wysłane z mojego mi 9 se przy użyciu taptalk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...