Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, DLSS Quality na pewno idealne nie jest, ale na każdego screena, który pokaże miejsce gdzie DLSS radzi sobie gorzej niż native z TAA jest screen z miejscem, gdzie radzi sobie lepiej. Podsumowując, przyjmijmy nawet, że takich miejsc i gier jest po równo, czyli w jednej grze/miejscu w danej grze jest trochę lepiej w native z TAA, a w innej/innym miejscu z DLSS Quality (chociaż z tego co sam widzę na własnym ekranie i co widzę na porównaniach to DLSS Quality w większości wygrywa), więc pod względem jakości obrazu mamy remis, raz tu lepiej, raz tu, a czasem podobnie. Tylko że z DLSS Quality daje Ci za free kilkadziesiąt procent wydajności i to jest fakt, obok którego nie można przejść obojętnie. Więc biorąc pod uwagę to i to, że jakość obrazu jest w najgorszym wypadku podobna do native z TAA to chyba nie można napisać nic innego poza tym, że jest to niesamowita technologia i gamechanger.

I tak jak pisałem wcześniej, to całe moje chwalenie DLSS tyczy się sytuacji vs native z TAA, bo w żadnym miejscu mi nie chodziło o to, że DLSS robi lepsze piksele niż te natywne.

 

A już pomijając DLSS to jeżeli chodzi o standardowe techniki AA to dla mnie największe znaczenie ma stabilność obrazu, brak migotania, shimmeringu itd., a z tym najlepiej radzi sobie TAA. Dlatego wolę już nawet blurujące TAA niż MSAA, bo blura z TAA na szybkości pozbywasz się jednym z wielu dostępnych "sharpenów" z reshade, a migotania z MSAA nie ma jak się pozbyć, taka Forza Horizon 5, zanim dodali TAA to migotanie roślinności z MSAA psuło cały wygląd gry. No i pomijam już wpływ MSAA na wydajność.

 

A co do SSAA to spróbuj sobie DLDSR (1.78 bądź 2.25), lepsza wydajność i obraz niż standardowe SSAA, np. często w starszych grach jest opcja SSAA w samej grze, ale nie opłaca się z niej korzystać, lepiej DLDSR z Nvidia Control Panel. No chyba, że już używasz i napisałeś SSAA tak ogólnie, bo DLDSR to forma SSAA :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tutaj nie śmiejemy się z Intela mojego bożego.

Nie do tego służy ten temat.

Można rozwinąć mój rejdż, posiłkując się materiałami o przeciwnym scenariuszu.

Można wytknąć, że to tylko jedna gra... <ziew>
Kiedy w końcu biedaki się nauczą, że max fps nie jest równy stabilny fps...

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MarekCol napisał(a):

Chcesz się pojedynkować na 3d marki?!!

Dawaj! :master:

 

Ryzen? Kupujesz AMD i już do końca życia jesteś stygmatyzowany. Nagle znikają koledzy, popadasz w depresję, nie odzywasz się w towarzystwie, bo od środka rozsadza Cię poczucie wstydu spowodowane wnętrzem własnego komputera... 

 

Odnośnik do komentarza

Jakoś mnie w oczy kóło brak wentylka z tyłu, no to musiałem dokupić. Teraz to jest komputer kompletny:banderas::master:

 

IMG_20240522_200522.thumb.jpg.f59f496d428d49c56931ca0244851376.jpg

Niestety buda duża i zostałem zmuszony zamówić przedłużacz bo zabrakło 3cm do podłączenia wentylka:dog:. W sumie jeszcze by się drugi dysk przydał, ale to już może kiedyś na dobrej promocji:kekw:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...