Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Bzduras napisał(a):

Nie wiem, nie znam się, ale to na zasadzie zdrowego co słuchawki na przewodzie wciskał ludkowi co szukał takich na blutucz.

Niby tak ale nie dość że można coś ogarnąć taniej/z lepszymi bebechami to jeszcze ci złożą, zainstalują system że ci przyjedzie to tylko odpalasz i działasz. Wyjdzie niby to samo co gotowiec ale lepiej, co kto woli. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2024 o 11:16, Shen napisał(a):

Taki gotowiec ma sens jak nie chce mi się skręcać samemu pc?

https://www.x-kom.pl/p/1206152-desktop-g4m3r-hero-i5-14400f-32gb-1tb-rtx4060-w11x.html

Te podświetlenia trochę odpust dla starego dziada.

Te xkomy mają tylko sens na jakichś dużych promkach ale nawet wtedy mało opłacalne, prawie 6 koła za kompa z rtx 4060? Jezu pomyśleć, że ktoś to kupuje xD

 

Ludzie często polecają hardpc z gotowcami. Za 6,8 znalazłem tam kompa na najlepszym procku do gier obecnie z rtx 4070s https://sklep.hard-pc.pl/p17589,zestaw-ryzen-7-7800x3d-rtx-4070-super-12gb-32gb-ddr5-1tb-ssd-750w-aramis-argb.html

 

1k więcej ale przepaść ogromna

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.05.2024 o 12:08, Chewie napisał(a):

Te xkomy mają tylko sens na jakichś dużych promkach ale nawet wtedy mało opłacalne, prawie 6 koła za kompa z rtx 4060? Jezu pomyśleć, że ktoś to kupuje xD

 

Ludzie często polecają hardpc z gotowcami. Za 6,8 znalazłem tam kompa na najlepszym procku do gier obecnie z rtx 4070s https://sklep.hard-pc.pl/p17589,zestaw-ryzen-7-7800x3d-rtx-4070-super-12gb-32gb-ddr5-1tb-ssd-750w-aramis-argb.html

 

1k więcej ale przepaść ogromna

Dobrze wygląda ten zestaw, na morelach same części wychodzą koło 6,6k. A tu już wszystko złożone. Jedynie gwarancja jest chyba na całość, czyli jak coś padnie chyba trzeba odsyłać całą budę ;/

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, suteq napisał(a):

Tutaj nie ma nic do przekonywania, AMD wjeżdża i rozjeżdża a Intel do budy. 

 

To akurat wcale nie jest takie oczywiste. Benchmarki procków to gierki w 1080p i tam AMD jest lepsze. Ale jest jeszcze druga strona medalu - jak sobie CPU radzi w grach, w których procek musi wyciągać w niektórych momentach zjebaną optymalizację, jak np. w nowym Jedi, Wiedźminie z RT czy Dragons Dogma 2. Bo ta przewaga w 1080p to bardziej taka papierowa, bo kto gra na takich prockach w 1080p, w wyższych rozdziałkach wszystko się mniej więcej zrównuje. Za to w tych hujowych momentach jak procek Ci daje +10-20 fps to jest odczuwalne dosyć mocno. Z mojego doświadczenia Intel lepiej sobie radzi w takich momentach dzięki wyższym zegarom.

 

Odnośnik do komentarza

Tylko Intel potrzebuje 2 razy więcej soku niż AMD aby wyciągać podobną wydajność. No i intel ma obecnie problem z niestabilnością wyżej pozycjonowanych modeli i które są już fabrycznie wykręcone pod korek i niektórym stosunkowo szybko padają. 

 

Chcieli być pierwsi w benchmarkach i byli, kosztem wysokich temperatur i poborem prądu. A teraz zwalają winę na producentów płyt głównych ,że procki nie obniżają taktowania przy wysokich temperaturach procesora xd

 

https://www.purepc.pl/intel-twierdzi-ze-do-niestabilnosci-procesorow-core-i9-w-grach-przyczynili-sie-znaczaco-producenci-plyt-glownych

 

Jak już po zawodach to obniżymy taktowanie i ilość soku jaką dajemy w procesor xd Sam mam intela ale mogłem poczekać jednak na AM5 xd

 

Bronicie chujowej praktyki korpo i nic więcej. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, tjery napisał(a):

 

To akurat wcale nie jest takie oczywiste. Benchmarki procków to gierki w 1080p i tam AMD jest lepsze. Ale jest jeszcze druga strona medalu - jak sobie CPU radzi w grach, w których procek musi wyciągać w niektórych momentach zjebaną optymalizację, jak np. w nowym Jedi, Wiedźminie z RT czy Dragons Dogma 2. Bo ta przewaga w 1080p to bardziej taka papierowa, bo kto gra na takich prockach w 1080p, w wyższych rozdziałkach wszystko się mniej więcej zrównuje. Za to w tych hujowych momentach jak procek Ci daje +10-20 fps to jest odczuwalne dosyć mocno. Z mojego doświadczenia Intel lepiej sobie radzi w takich momentach dzięki wyższym zegarom.

 

1080p nikogo, to retro rozdzielczość obecnie. Oczywiście moje posty wyżej są typowo prześmiewcze jednakże fakty są takie że widziałem z 10 rożnych testów 7800X3D i we wszystkich testach było widoczne że to najlepszy procek do gier, nawet w 1440p czy 4K (materiał u Linusa) chociaż tak jak piszesz w najwyższych rozdzielczościach w większości przypadków wyniki są zbliżone. Dodatkowo procek AMD kosztuje połowę tego co Intel, zżera mniej prądu i ma tendencję do niższych temperatur w stresie. Intel wiadomo że ma moc w aplikacjach użytkowych ale do gier? Aktualnie najbardziej opłacalne są procki AMD. 

 

Ale chętnie zobaczyłbym faktyczne testy/porównania w sytuacjach kryzysowych o których wspominasz. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...