Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, w końcu wpadła wypłata i mogę kupic części do kompa. Mam teraz jedno pytanko bo ggoglowanie dużo nie pomaga.

którą kartę lepiej brać jeśli chodzi o 7900 XT -  ASRock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming  czy Sapphire Radeon RX 7900 XT Pulse

Bo w mniej więcej podobnej cenie  wychodzi taka konfiguracja  z jednym lub drugim. 

image.thumb.png.a29b6c0735e2784001273e9e098db79a.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dante napisał:

Dobra, w końcu wpadła wypłata i mogę kupic części do kompa. Mam teraz jedno pytanko bo ggoglowanie dużo nie pomaga.

którą kartę lepiej brać jeśli chodzi o 7900 XT -  ASRock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming  czy Sapphire Radeon RX 7900 XT Pulse

Bo w mniej więcej podobnej cenie  wychodzi taka konfiguracja  z jednym lub drugim. 

Wg mnie ten pierwszy model będzie lepszy. Tutaj masz reckę i porównanie modelu z tym saphire:

https://www.techpowerup.com/review/asrock-radeon-rx-7900-xt-phantom-gaming-white/35.html

image.png.d66891e28cf1d5176cc4bf09876c2e9d.png

Jak dla was 10 stopni różnicy nie ma znaczenia to no problem ale brałbym chłodniejszą kartę. Tym bardziej jak nie masz klimy w domu bo wtedy często w lecie masz + 10 stopni w pomieszczeniu więcej co realnie przekłada się na 10 stopni wyższą temperaturę gpu. Co ciekawe mimo 1500 rpm na wentylach saphire jest tak samo cichy jak asrock. Sprawdź jeszcze asusa bo na biosie quiet jest najlepszy. I zaufaj mi między 29 dBA a 38 czy 45 jest przepaść. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Wooyek napisał:

 

Nie do mnie pytanie, ale ja brałem Nvidie, bo DLSS to dla mnie gamechanger i extra fpsy za nic, bo jakość obrazu praktycznie na tym nie traci. 

 

Ty brałeś bezkonkurencyjne 4090 to trochę wygląda inaczej przy niższych budżetach i zazwyczaj AMD wygrywa ceną. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli o mnie chodzi to ja brałem 7900XT bo lepszy pod rasteryzacje i wolę mieć na trochę dłużej kartę bo już coraz bardziej żrą ram a obstawiam, że przy ps5 pro itd jeszcze podskoczy przy tych produkcjach. Sprawdziłem sobie u brata ray tracing na którejś z 4070 i jakoś nie czuję żeby mi to było potrzebne,   plus  ustawiłem sobie widełki wydatku i chcąc mieć 7800x3d jaku CPU ksoztowo 7900xt najlepsza opcja dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kosmos napisał:

A ja nadal nie wiem czy RX 7900 XT Pulse czy 4070 ti super. @Dante dlaczego akurat radeon?

Rx kosztuje jakieś 700 stówek mniej i jest o 3% wydajniejszy, każdy kto przelicza fps na złotówki pójdzie w amd. Nvidie kupujesz dla ficzerów jak dlss, ray tracing. Jak zamierzasz grać w nowości, które to wykorzystują to lepiej bier nvidie. Ja od kiedy złożyłem kompa półtora roku temu jeszcze ani razu nie użyłem żadnego szkalowania czy rt, dopiero zobaczę przy cyberpunku jak to będzie chodzić na amd.

 

Głównym problemem nvidii jest to, że w niższym segmencie nie ma czego szukać, chcesz wydać do 2k na kartę masz do wyboru 6800xt z 16gb albo 8gb u konkurencji w 4060ti z dużo gorszą wydajnością. Nawet w 4070ti te 12 gb już teraz są na styk a co będzie potem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Chewie napisał:

Rx kosztuje jakieś 700 stówek mniej i jest o 3% wydajniejszy, każdy kto przelicza fps na złotówki pójdzie w amd. Nvidie kupujesz dla ficzerów jak dlss, ray tracing. Jak zamierzasz grać w nowości, które to wykorzystują to lepiej bier nvidie. Ja od kiedy złożyłem kompa półtora roku temu jeszcze ani razu nie użyłem żadnego szkalowania czy rt, dopiero zobaczę przy cyberpunku jak to będzie chodzić na amd.

 

Głównym problemem nvidii jest to, że w niższym segmencie nie ma czego szukać, chcesz wydać do 2k na kartę masz do wyboru 6800xt z 16gb albo 8gb u konkurencji w 4060ti z dużo gorszą wydajnością. Nawet w 4070ti te 12 gb już teraz są na styk a co będzie potem.

 

Od kilku lat prawie każda gra ma DLSS i to przeliczanie fpsów na złotówki jeżeli chodzi o praktykę, czyli to co widać ostatecznie na ekranie, nie ma najmniejszego sensu. DLSS w quality to jest obecnie no brainer, włączasz od razu w każdej grze, jakość obrazu natywnej rozdzielczości, więc mając Nvidię z miejsca zyskujesz kilkadziesiąt procent wydajności już na starcie nic nie tracąc. Więc te 3% przewagi RXa biorąc pod uwagę "jakość" FSR to jest nic.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MichAelis napisał:

https://proline.pl/?n=zestaw-komputerowy-do-gier-za-5000-zl

jak się na taki komputer zapatrujecie?

od razu gotowy chce kupić, kiedyś proline był spoko, czy jakieś lepsze miejsce do złożenia?

8gb vramu to za mało, ja bym zdecydowanie wziął ten https://proline.pl/?n=jaki-komputer-do-gier-za-4500-zl

 

druga opcja bierzesz ten za 5k masz trochę słabszą kartę z 12gb ale procek jest już na nowej platformie am5 czyli możesz zrobić upgrade w przyszłości bez wymieniania wszystkiego https://proline.pl/?n=jaki-komputer-do-gier-za-4900-zl

Odnośnik do komentarza

Nie dla siebie składam kompa, te 4000-5000 max bym chcial dac. Szał nie jest wymagany.

Głupie pytanie mam, bo ostatni komputer składałem 20 lat temu. (jeśli się zdecyduje złożyć) Wszystkie kable są w zestawie? Tj. zasilające karte co idą do zasilacza i inne takie?

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, MichAelis napisał:

Nie dla siebie składam kompa, te 4000-5000 max bym chcial dac. Szał nie jest wymagany.

Głupie pytanie mam, bo ostatni komputer składałem 20 lat temu. (jeśli się zdecyduje złożyć) Wszystkie kable są w zestawie? Tj. zasilające karte co idą do zasilacza i inne takie?

 

Wszystkie potrzebne kable masz razem z zasilaczem

 

Odnośnik do komentarza

Ktoś miał do czynienia z HardPC? W sumie mają dobre ceny i składają te sprzęty po zakupie. Zaproponowali mi coś takiego:

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306)
Obudowa Endorfy Regnum 400 Air (EY2A008)
Płyta główna MSI B760 GAMING PLUS WIFI
Pamięć Lexar Ares RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 expo
Dysk SSD Lexar NM710 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (LNM710X001T-RNNNG)
Zasilacz MSI MAG A850GL PCIE5 850W
Karta graficzna Palit GeForce RTX 4070 Ti SUPER JetStream OC 16GB GDDR6X (NED47TSS19T2-1043J)
Procesor Intel Core i5-14500, 2.6 GHz, 24 MB, BOX (BX8071514500)
Suma:7699zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli to oni układali zestaw (coś podejrzanie podobny do zestawu od fanboy.pl :notbad:) to bardzo spoko, na pepperze widziałem zaś komentarze, że samo złożenie komputera z podzespołów jest z duszą i nie ma się do czego przyczepić. Zastanawiam się tylko czy nie można by zakupić taki zestaw bez GPU i dokupić sobie z jakiejś fajnej okazji na OLX, widziałem legitne 4070 ti super nówkę za 3300zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...