Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz gram w CP2077 i widziałem odbicia w kałuży. Ale jak już pisałem, mnie takie rzeczy nie jarają, dlatego pytałem o budżet i czego oczekujesz. 

 

7k w 1440 ok, ale czy w 4k będzie szał.... no nie wiem. Ciekawy jestem co napiszą bardziej w temacie. 

Pewnie monitor omijasz, to oled na ścianie? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=6-OX1kDlEjg

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, iluck85 napisał:

Pewnie monitor omijasz, to oled na ścianie?

 

Tak, OLED na ścianie. Nie mam ciśnienia na najwyższe detale, a z resztą - na PC ten mix wysokich i średnich, przy natywnym 4K wygląda nieporównywalnie lepiej niż quality na konsolach. :reggie: 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Ryuk napisał:

AMD jezeli chodzi o GPU to platforma dla sadystow imo. CPU AMD jest mega, GPU juz mniej. Ktos tu chyba szedl w AMD GPU wlasnie bo wiecej vram i tansze karty a pozniej nie mogl sie doczekac az wroci do Nvidia. 

Typowie pierdolenie Nvidiofagów.

 

Po latach użytkowania Nvidii mam AMD od jakoś 15 miesięcy, absolutnie zero problemów, grałem od Half Life'a 1998 do Baldura 3 2024, indyki, gamepassy, premiery i absolutnie nic. 

 

@Ukukuki może potwierdzić:). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie znam się, ale wypowiem :kaz:

Przy tym budżecie postaw na 1440. Będziesz miał jeden sprzęt zamiast 2/3, nie będziesz kminil czy klatki czy wygląd, a finalnie i tak będzie to lepsze niż konsole. Wizualnie i technicznie. Przy 4K będziesz miał ciut więcej klatek niż na konsoli albo polecisz na detalach. Czyli podobny klimat co masz teraz. 
 

Jak ma stać buda w salonie to dla mnie priorytetem byłby wygląd tej obudowy i tu bym nie oszczędził. Żeby nie wyglądało jak pół dupy zza krzaka, a miało ręce i nogi.

Takie akwarium z pełnym RGB to też średnio. Do dzisiaj podziwiam ludzi jak mają koło monitora budę akwarium a tam nawet kable świecą. Na łeb bym dostał i nie wiedział gdzie patrzeć od tego las vegas. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, easye napisał:

Potwierdzam. Przetestowałem to na sobie, sterowniki wydawane raz na pół roku, albo rzadziej, gry, które powinny chodzić w 300 fpsach chodziły w 50, bo AMD "pracuje nad problemem" od roku, no ale na forum znajdziesz też paru użytkowników, którzy są zadowoleni....

 

Osobiści też polecałbym kupić używaną Nvidie nawet gorszą, niż kartę AMD.Wyjdą nowe karty to serie 40XX kupisz za grosze. 

 

Sam pewnie będę sprzedawał - jakby co :ogor:

Jakie gry testowałeś?

"na szybko"

Odnośnik do komentarza

Hmm, miałem faze na Riders Republic wtedy np. Rok chyba AMD patchowało grę, nie wiem czy do tej pory w sumie naprawili. 

2 grę muszę sobie przypomnieć, i tak czasami bywa odwrotnie, ale gdy na Nvidi praktycznie przy każdej premierze nowych gier sa nowe sterowniki, tak przy AMD często czekasz od 3-4m w górę. 

 

Edit - właśnie chyba Forza.

Odnośnik do komentarza

AMD obecnie wypuszcza stery dosyć szybko i coraz szybciej i wiele gier nawet szybciej, niż Nvidia.

 

Przypominam sobie problem w jednej grze - Forzie 2023, na jakieś 60, które ograłem to wynik znakomity, a sądzę, że na Nvidii też by się jakaś czarna owca trafiła. 

 

Polecam AMD jak ktoś poluje na cena/jakość i VRAM pod UE5. 

Teraz, easye napisał:

Hmm, miałem faze na Riders Republic wtedy np. Rok chyba AMD patchowało grę, nie wiem czy do tej pory w sumie naprawili. 

2 grę muszę sobie przypomnieć, i tak czasami bywa odwrotnie, ale gdy na Nvidi praktycznie przy każdej premierze nowych gier sa nowe sterowniki, tak przy AMD często czekasz od 3-4m w górę. 

Jasne, w tą nie grałem, ale muszę powiedzieć, że AMD jest również bardzo dobry, a kilka lat temu  i teraz to dwa różne światy. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Tak, OLED na ścianie. Nie mam ciśnienia na najwyższe detale, a z resztą - na PC ten mix wysokich i średnich, przy natywnym 4K wygląda nieporównywalnie lepiej niż quality na konsolach. :reggie: 

Jak na codzień grasz na konsoli, wejdź sobie w świat ultrawide i 1440p. Fajna odmiana.

 

AMD i Nvidia konkurują i robią to dobrze. Co do AMD naprawdę nie ma się czego bać, nawet suwaków RT, szczególnie dobrze to wygląda przy Lumenie i UE5. Mowa o 7900 XTX. Jest dobrze.

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

U mnie jeszcze coś się z systemem gryzło, musiałbyś przewertować forum, walczyłem ze sterownikami / black screenami poł roku i nie było przez ten czas żadnych aktualizacji, jak znalazłem na forum poradniki, jak odinstalować sterowniki, co zainstalować, z którego miesiąca, to sprzedałem. 

No ale może taka konfiguracja sprzętu, która u Ciebie nie występuje - z Nvidia mam za to jak Ty z AMD - przetestowałem paręnaście kart, paręnaście firm, podczas wymian nawet sterowników nie zmieniałem, nigdy nic nie reinstalowałem  - 5 minut swap karty i nigdy żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

U mnie jeszcze coś się z systemem gryzło, musiałbyś przewertować forum, walczyłem ze sterownikami / black screenami poł roku i nie było przez ten czas żadnych aktualizacji, jak znalazłem na forum poradniki, jak odinstalować sterowniki, co zainstalować, z którego miesiąca, to sprzedałem. 

No ale może taka konfiguracja sprzętu, która u Ciebie nie występuje - z Nvidia mam za to jak Ty z AMD - przetestowałem paręnaście kart, paręnaście firm, podczas wymian nawet sterowników nie zmieniałem, nigdy nic nie reinstalowałem  - 5 minut swap karty i nigdy żadnych problemów. 

To też kwestia, że jak zmieniasz GPU z Nvidia i AMD to trzeba zrobić ten hard reset sterowników czy coś, nie pamiętam dokładnie nazwy, no jak stawiasz na nowo system to luz, gorzej z wymianą. Ale ja robiłem taką przepinkę raz i po tym hard resecie było cacy od razu. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, iluck85 napisał:

Teraz gram w CP2077 i widziałem odbicia w kałuży.

 

 

Nie pisz takich rzeczy, bo to totalne ignoranctwo.

 

19 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Tak, OLED na ścianie. Nie mam ciśnienia na najwyższe detale, a z resztą - na PC ten mix wysokich i średnich, przy natywnym 4K wygląda nieporównywalnie lepiej niż quality na konsolach. :reggie: 

 

Piszę to już tutaj chyba po raz setny, ale może nie śledziłeś, biorąc Nvidię na TV 4K grasz tak naprawdę w 1440p, bo przy obecnej jakości DLSS granie w natywnym 4K nie ma żadnego sensu, bo nie dość, że tracisz kilkadziesiąt procent wydajności to do tego masz gorszą jakość obrazu, bo TAA z natywki nie ma podjazdu do AA z DLSS Quality.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Paolo a zastanawiałeś się nad używanym sprzętem? Bo przy premierze RTXow 50XX to kompa na DDR4 z 4080/4090 kupisz spokojnie pewnie w tej kasie jak nie niższej. O ile oczywiście nowe karty będą dostępne i nie będą kosztowały 14tys zł xD

1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

przecież z nvidią też są cyrki od jakiegoś pół roku i chyba wciąż nie naprawili do końca problemów występujących z włączonym v-sync i HAGS jednocześnie

Na jakich kartach?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, easye napisał:

Paolo a zastanawiałeś się nad używanym sprzętem? Bo przy premierze RTXow 50XX to kompa na DDR4 z 4080/4090 kupisz spokojnie pewnie w tej kasie jak nie niższej. O ile oczywiście nowe karty będą dostępne i nie będą kosztowały 14tys zł xD

Na jakich kartach?

nie wiem, poszukaj, ale problem jest powszechny, na mojej 4070 na pewno, masakryczne spadki klatek w BF2042, instalowałem kilka kolejnych wersji sterowników i dałem sobie spokój, bo problem wciąż występował, wróciłem do poprzednich i tak na nich siedzę do dziś

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536594/vsync-stuttering-problem-since-4-months/

https://forums.flightsimulator.com/t/vsync-on-at-50-ruins-frames-since-nvidia-546-29/628952

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

nie wiem 

1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

nie wiem, poszukaj, ale problem jest powszechny, na mojej 4070 na pewno, masakryczne spadki klatek w BF2042, instalowałem kilka kolejnych wersji sterowników i dałem sobie spokój, bo problem wciąż występował, wróciłem do poprzednich i tak na nich siedzę do dziś

Wierze, po prostu nie mam chyba żadnej gry, w której włączyłbym v-sync.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...