Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Taki 1080/1080ti spokojnie da sobie radę z gierkami na ultra\very high przez najbliższe 3-4 lata i to licząc, że w międzyczasie wskoczy nowa generacja konsol z jakimś tam postępem graficznym. No chyba że ktoś ma chrapkę na 4K albo inne 120/144Hz to zmienia postać rzeczy.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz dzięki @ireniqs i @Frantik za pomoc z kompem. Trochę modyfikacji, ale kompa zamówiłem i wczoraj do nocy składałem, z ciężkim trudem. Ale się udało. Póki co śmiga ładnie i cicho. Na ironię najgłośniejszy jest... dysk SSD. Nie testowałem dużo, ale taki MGS5 na ultra 60fps, więc powinno być fajnie. :)

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Jeszcze raz dzięki [mention=49868]ireniqs[/mention] i [mention=65958]Frantik[/mention] za pomoc z kompem. Trochę modyfikacji, ale kompa zamówiłem i wczoraj do nocy składałem, z ciężkim trudem. Ale się udało. Póki co śmiga ładnie i cicho. Na ironię najgłośniejszy jest... dysk SSD. Nie testowałem dużo, ale taki MGS5 na ultra 60fps, więc powinno być fajnie.
 
 
Dysk ssd? Niemożliwe. W dysku ssd nie ma żadnych części mechanicznych tylko eletronika. 0 db w każdym przypadku, no chyba że chodzi o hdd.

Nie ma za co. Pochwal się i strzel fotkę jeszcze. :)
Odnośnik do komentarza

@Suavek

 

 No tam raczej nie ma co generować hałasu, no chyba że masz HDD, albo piszczą jakieś cewki na grafice lub zasilaczu. Kondensatorów na nowej płycie głównej raczej bym nie podejrzewał o wydawanie odgłosów. Spróbuj wybadać źródło dźwięku.

Btw; jakich modyfikacji dokonałeś? :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Możliwe, że to jednak zasilacz faktycznie. Przy poprzednim kompie, w którym miałem ten zasilacz też podobne piszczenie było słychać. No i to jednak produkt z 2011 roku. Nie wymieniałem go, bo jednak jest nadal zdatny do użytku, więc nie chciałem przepłacać. Może kiedyś wymienię na jakiś modularny.

 

Cewki GPU również możliwe, bo piszczenie nasila się w grach 3D. Niemniej jednak na ten moment nie jest to nic irytującego. Ot słyszalne, ale traktuję to jak pracę kompa po prostu. A dodam, że jestem dość wyczulony, jeśli chodzi o hałas komputera i wszelkie odstępstwa. Mam tylko nadzieję, że nic się tu z czasem mocno nie nasili.

 

A koniec końców zakupy były takie:

Gigabyte B360M D3H

Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX (BX80684I58400)

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 192 Bit 3xDP, HDMI, DVI-D, BOX (GTX 1060 GAMING X 6G)

HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL15 HX424C15FB2K2/16

be quiet! Pure Base 600 Black (BG021)

GoodRam IRDM Pro 240GB SATA3 (IRP-SSDPR-S25B-240)

SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (SPC145)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dokładnie rok temu składałem pieca, byłem w szoku jaki jest cichy nawet w stresie. Po roku nic się nie zmieniło, świetna kultura pracy zarówno jeśli chodzi o db jak i temperatury. Dość powiedzieć że mój pc podczas gry jest cichszy od ps4 pro. Co prawda nie oszczędzałem na komponentach na których zazwyczaj tnie się koszta jak zasilacz, cooler cpu, obudowa czy wybór producenta gpu. Mimo wszystko pecety zawsze kojarzyłem z głośnymi maszynami a tu takie miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Frantik napisał:

Widzę @Suavek, że obudowę zamiast wyciszanej wziąłeś jednak zwykłą, za to z oknem. Zdecydowały jednak względy estetyczne? :)

Yyy, nie. Wyciszana, przynajmniej wg opisu. https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-pure-base-600-black-bg021-1116089/

Odnośnik do komentarza

Jakie są teraz najlepsze klawierki i myszy do kwoty 1000zł? (do 500zł na element, tak żeby się w tysiaku zmieścić)

 

Mile widziana bezprzewodowość myszy, klawiatury z dyskoteką pod klawiszami również jestem w stanie znieść, byle przyciski były mechaniczne.

Odnośnik do komentarza

Pojadę logitechowo
 

Myszka:

Jeśli bezprzewodowo to G603 Lightspeed - przełączanie się pomiędzy dwoma urządzeniami za pomocą jednego pstryczka, zasilana dwiema bateriami AA, na których jest w stanie wytrzymać do 500h pracy w trybie działania z opóźnieniem 1ms (Lightspeed), lub nawet 18 m-cy w trybie 8ms (po bluetooth). Cena: ~240zł

Jeśli wolisz coś o bardziej masywnego to na scenę wjeżdża Logitech MX Master 2S do złapania za ~350zł - wyraźnie krótszy czas pracy na baterii, ale jest ciekawy bajer z przenoszeniem kursora z jednego ekranu na drugi w czasie rzeczywistym. Tutaj pokazane o co chodzi i jak to działa:
 

 

No a jak na kablu to nic lepszego niż Logitech G502 Proteus Spectrum RGB nie stworzono i nie tylko ja Ci to na forumku powiem. :) Ponętny kształt i praca rolki z wyraźnie wyczuwalnym przeskokiem, idealne wyważenie, z możliwością dołożenia sobie ciężarków, świetny sensor PMW3366, kabel w eleganckim oplocie o odpowiedniej sztywności, no i na dokładkę w pełni konfigurowalne podświetlanie RGB. Jest jeszcze starszy model bez RGB, ale miał też chyba jakieś inne, delikatne różnice w designie. Nie pomnę teraz jednak, jakie konkretnie.

Cena: ~280zł

 

Klawiatura:

Zostało dość sporo w budżecie, więc może Logitech G513 Carbon? RGB, aluminium, elegancka i wygodna podpórka pod nadgarstki w zestawie, no i w pełni konfigurowalne RGB. Logitechowe przełączniki Romer G o małym skoku. Szkoda, że nie ma dedykowanych przycisków multimedialnych, lub chociaż fajnej rolki do sterowania głośnością, jaką mam np. w swojej G610 Orion Brown.

Cena: ~610zł

Podobny obraz
 

Nadmienię jeszcze, że gdy ja z pół roku temu rozglądałem się za klawiaturą mechaniczną dla siebie, łasym okiem spoglądałem też w kierunku Corsaira K70 RGB - pełna gama przełączników Cherry MX kolorami do wyboru. Nie miałem jednak przyjemności pracy na niej, a opierałem się jeno na zasłyszanych, pozytywnych opiniach. Padło jednak w końcu na Logitecha G610 chyba przez wzgląd na niższą cenę (~520-550zł) i to, że samo białe podświetlanie w zupełności mnie zadowala, a i jeszcze z podpórki pod nadgarstki jakoś nie korzystam. :lapka:

 

Bezprzewodowo? Tu niestety nie mam zbyt wielkiego rozeznania. Ciekawym urządzeniem jest logitechowa K780, ale nie ma żadnych bajerów z kosmosu, no i na pewno specyficzny kształt klawiszy, bez mechaniki.

Tutaj krótki overview:


Cena: ~360zł

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wyczerpującego posta, leci plusik! Czekam na kolejne opinie #masterrace. Z Logitechem jeśli idzie o gryzonie mam dobre wspomnienia - naście lat temu korzystałem z mx1000, pewnie gdzieś nadal leży na dnie szafy. Sama klawiera może być na kablu - grunt żeby gryzoń był pozbawiony ogona.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, El Loco Chocko napisał:

To moze G903? Choc nie jest najtansza, zeby nie bylo.

Cudny gryzoń, w odróżnieniu od nieco starszego G900 posiada opcję ładowania indukcyjnego, z tym że trzeba ku temu dokupić jeszcze osobną podkładkę. :lapka: Fajnym akcentem jest też możliwość podpięcia kabla i używania jej jak zwykłej myszki przewodowej. Generalnie to taka bardziej dopasiona wersja opisywanej przeze mnie G603, która ma mniej przycisków (5 vs 11) i nie ma RGB, ale za to znacznie dłużej trzyma na baterii. 

PS: proponowany przeze mnie MX Master 2S nie jest z założenia myszką "gejmingową" - stąd nie posiada żadnych bajerów z kosmosu, a maksymalne DPI to "tylko" 4000. Nie wiem jakie preferencje ma @ping w tym względzie, choć według mnie to trzeba być jakimś cyborgiem żeby dobrze ogarniać poziomy czułości ponad te 3-4k DPI, ale gusta są różne.

Wszystko pięknie, tylko drogo. Przy zakupie tego G903 zostanie niecałe 500zł na klawiaturę dla pinga. W tej cenie jest chociażby Corsair K70 LUX - wersja bez RGB (jednokolorowe, czerwone podświetlanie), z przełącznikami MX Brown, Red lub SIlver do wyboru. Tutaj pamiętam, że @ireniqs się coś na tym znał. Ja polowałem na Browny, bo podobno są najcichsze. Red i SIlver? Nie mam pojęcia, czym się charakteryzują.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

No u mnie od kupna mychy logitech g502(wcześniej razer abyss i deathadder oba zaczeły szwankować po około 18 miesiącach) szukam tylko sprzętu od logitecha. HyperX siadł szybko i musiałem wymienić słuchawki na g633 , które ostatnio szwankowały ale mają wymieniany kabel , zmieniłem kabel i działają znów perfekcyjnie. Klawiatura też doszła z Logitech-a mimo że pierwszą od Logitech-a kupiłem na premierę ps4( nie tyle kupiłem co support logitechu przysłał mi za darmo co było dość niesamowite). Dobra firma i obecnie nawet nie myślę o innych firmach a tym bardziej razer , który psuł się jak szalony. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem bardzo wymagający i G203 wystarcza mi w zupełności (pierwsza od lat mysz Logitecha, kupowana przez internet, więc nie chciałem wtopić cena/jakość z czymś droższym), wszystko działa jak należy #teamlogitech. Może w przyszłości zainwestuję w coś droższego, chociażby G502 skoro tak zachwalacie. Teraz odkładam na porządny, pojemny dysk SSD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.