Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, El Loco Chocko napisał:

Nie martw się. Ja też jestem obsrany xD
Fotki? Czego fotki? Budy złożonej?

Efektów. Temperatury po i przed. Ciekaw jestem jaka u ciebie będzie różnica. No i golasa procka też możesz cyknąć. :ohstop:

Odnośnik do komentarza

Schodząc trochę na ziemię ale pozostając w temacie overclockingu udało mi się w końcu podkręcić Ryzena 1600 do 3.9 GHz  przy napięciu 1.35V i pamięci o nominalnym taktowaniu 3000 MHz do 3200 MHz :sir:Temperatury 52 stopnie w stresie na coolerze noctua u12s. Niby nic niesamowitego, ludzie kręcą wyżej na stockowym chłodzeniu ale na takie właśnie taktowanie liczyłem przed zakupem procka. Wszystkie próby powyżej 3.9 kończyły się zwiechą w cinebenchu albo podczas stress testu nie ważne od ustawionego napięcia.

Teraz pora sprawdzić na co stać kartę graficzną :rayos: 

Edytowane przez kes
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Sorry za kolejny post. Wiec po trzech roznych testach i benchmarkach tak sie to prezentuje. 

Benchmark z wynikiem przed kreceniem.

bench_przed.png

Po kreceniu do 4.8 z napieciem 1.3:

po.png

I temperatury po kreceniu w stresie:

Capture.png

 

Czy bylo warto? No wydaje mi sie tak. Wprawdzie chyba mi sie trafila przyzwoita sztuka i nie bylo dramatu to jednak lepiej miec ten zapas na pozniej imo.

 

 

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Bardzo fajnie. A cała operacja trudna czy da radę zrobić samemu bez boleści? Obyło się bez jakichś niespodzianek po drodze? Pytam tak na zaś, ale całkiem możliwe że nigdy nie będę się w to bawił, bo ta generacja procków mnie nie interesuje. Poza tym może AMD wskoczy? Kto wie. :)

Odnośnik do komentarza

@milan docelowo tak, ile sie da.  Aczkolwiek teraz to tak na 70% podkrecilem. A  roznice sa bardzo wyrazne. Niekoniecznie do odczucia przy codziennym uzytkowaniu, choc tu zalezy co przez to sie rozumie. W moim przypadku Photoshop czy Lightroom potrafily ostro zamulac na starym procku. Poza tym, ja jestem jednym z tych kadłubów, ktorzy lubia Battlefielda a tam procesor ostro dostaje po dupie. Plus strategie jak Stellaris, gdzie przy end game zuzycie procka jest wrecz ogromne.

Do tego po to sie  kupuje  procesor z odblokowanym mnoznikiem. To oczywiscie tylko moje odczucia, mozesz miec inne zdanie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcę kompa stacjonarnego do ogrania garstki gierek z ostatnich kilku lat w przyzwoitej jakości (1080/60) bez 'progejmerowego' szaleństwa z grafiką za 5 kafli, to co byście sugerowali? Ewentualnie jakąś przyzwoitą bazę na lata do ewentualnego upgrade'u. Jakieś sugestie co do płyty głównej, procka, ram i karty, żeby dobrze to ze sobą współgrało? Gdyby się dało zmieścić w ok. 4-5 tyś. to jeszcze lepiej, ale muszę i tak kupić jeszcze obudowę i dysk ssd. Zasilacz Corsair TX650W ze starego kompa powinien jeszcze pociągnąć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Jeśli chcę kompa stacjonarnego do ogrania garstki gierek z ostatnich kilku lat w przyzwoitej jakości (1080/60) bez 'progejmerowego' szaleństwa z grafiką za 5 kafli, to co byście sugerowali? Ewentualnie jakąś przyzwoitą bazę na lata do ewentualnego upgrade'u. Jakieś sugestie co do płyty głównej, procka, ram i karty, żeby dobrze to ze sobą współgrało? Gdyby się dało zmieścić w ok. 4-5 tyś. to jeszcze lepiej, ale muszę i tak kupić jeszcze obudowę i dysk ssd. Zasilacz Corsair TX650W ze starego kompa powinien jeszcze pociągnąć dobrze.
Ogarnij sobie: https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2018

W miarę dobrze polecają i aktualizują. Jedynie tylko ceny trzeba zawsze korygować bo czasami zmiany są z tygodnia na tydzień.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skoro już o SSD, może i ja się czegoś dowiem: posiada ktoś tutaj poniższy dysk? Warto? Na pewno byłbym zadowolony, ale chodzi mi o stosunek cena/jakość. Może jest coś lepszego w tej cenie?

 

http://allegro.pl/samsung-ssd-960-pro-nvme-m-2-512gb-3500-2100mb-s-i7313991918.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MzQyM2RkYmEtNTlkMS00YWFiLThkOGQtNzVlNmU3OTYwOTRhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e746c1d4-f144-4898-85e5-bd3ea6322518

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za link. Tylko pytanko - czy GPU za 1,5-2k to teraz norma? Jest sens inwestować w tańsze alternatywy? Mówię, jeśli już w ogóle bym w coś grał, to w pozycje sprzed lat, nie żadne Battlefronty. No może Wiedźmina 3 bym chciał odpalić w przyzwoitej jakości, ale to też z czasem.

 

SSD obowiązkowo, obudowa, OS mam, napędu nie potrzebuję (w razie czego mam zewnętrzny na USB i w lapku).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krzyhu923 napisał:

Skoro już o SSD, może i ja się czegoś dowiem: posiada ktoś tutaj poniższy dysk? Warto? Na pewno byłbym zadowolony, ale chodzi mi o stosunek cena/jakość. Może jest coś lepszego w tej cenie?

 

http://allegro.pl/samsung-ssd-960-pro-nvme-m-2-512gb-3500-2100mb-s-i7313991918.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MzQyM2RkYmEtNTlkMS00YWFiLThkOGQtNzVlNmU3OTYwOTRhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e746c1d4-f144-4898-85e5-bd3ea6322518

 

 

Niebawem pojawią się ssd 970 które będą lepsze ale i droższe. Myślę że nie ma też co przepłacać za wersję PRO tylko brać tańsze EVO. W normalnym użytkowaniu nie zauważysz różnicy a trochę zaoszczędzisz. No i tak jak wspomniałem, te serie od Samsunga PRO i EVO można brać w ciemno. Najlepsze dyski ssd na rynku obecnie. Jest co prawda jeszcze Intel Optane, ale cena/ilość miejsca w dużo gorszych proporcjach.

 

22 minuty temu, Suavek napisał:

Dzięki za link. Tylko pytanko - czy GPU za 1,5-2k to teraz norma? Jest sens inwestować w tańsze alternatywy? Mówię, jeśli już w ogóle bym w coś grał, to w pozycje sprzed lat, nie żadne Battlefronty. No może Wiedźmina 3 bym chciał odpalić w przyzwoitej jakości, ale to też z czasem.

 

SSD obowiązkowo, obudowa, OS mam, napędu nie potrzebuję (w razie czego mam zewnętrzny na USB i w lapku).

 

GTX 1060 (koniecznie ta wersja z większą ilością ramu) pozwoli zagrać w sumie we wszystko co wyszło do tej pory w 1080p. Nie ma sensu do takiej rozdziałki brać coś lepszego. 1200-1500zł zależnie od firmy i chłodzenia. A jeżeli budżet pozwala to śmiało można pocisnąć na GTX 1070. Trochę zapasu mocy też nigdy nie zaszkodzi. No chyba że zmiany karty w przyszłości będą to lepiej dać na lepszy procek, a później zmieniać sobie karty na luzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2018 o 16:21, ireniqs napisał:

GTX 1060 (koniecznie ta wersja z większą ilością ramu) pozwoli zagrać w sumie we wszystko co wyszło do tej pory w 1080p.

Wersja 3GB również, chociaż nie jest ona przyszłościową kartą. Niemniej jednak nie ma na razie gry, która mi się na niej krztusiła ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...