Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kompletuję sobie nową platformę z Ryzenem 2. I kwestia taka, czy warto dopłacić do Ryzena 2700 w miejsce 2600? 4-5 stówek różnicy to nie w kij dmuchał, a i nie wiem czy będę miał z tego coś więcej, niż przysłowiowe +10 do e-beniza z tytułu posiadania 8 rdzeni zamiast 6. Niby więcej rdzeni i wątków to zawsze "bardziej przyszłościowo" i te sprawy, ale no :dunno: Zastosowania komputerka będę wszelakie - obróbka foto i wideo, Internety, no i oczywiście giereczki. Zaznaczam, że Intela nie chcę, bo nie, więc proszę mnie tutaj nawet nie próbować nawracać. :mevek:

 

Kolejna sprawa to płyta główna. Jak Ryzen 2, to aż prosi się coś ze świeżutkim chipsetem X470. W oko wpadła mi:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rog-strix-x470-f-gaming-90mb0xh0-m0eay0-4095760/

Trochę drogawa, ale chyba wszystko mająca i całkiem solidna, więc wybaczam ledy, dziwne malunki i inne festyniarskie ozdobniki, które teraz widocznie niemal każdy element komputera mieć musi :P

Mają wyjść jeszcze płyty z chipsetem B450, ale nadal nie wiadomo kiedy. Nie wiem, czy warto specjalnie czekać.

Ostatnia kwestia to pamięci. Powiadają, że do Ryzenów warto dobrać coś wysoko taktowanego, 3000Mhz i wyżej, a najlepiej moduły na kościach Samsunga (B-die, czy jakoś tak) Z tym ostatnim to fakt, czy taki sobie pic na wodę fotomontaż? Zauważyłem, że są one generalnie wyraźnie droższe od Hyniksów czy Micronów.

Czas na wszelkie rozkminy? +/- miesiąc. :) Grafikę, zasilacz i SSD mam.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Ja cię nawracać nie będę próbował tylko takie pytanko mam bo szczerze jestem ciekawy czemu ryzen?  A co taktowania ramu to myslisz że odczujesz w swojej pracy czy ram jest 2666 czy 3000 + ? Bo w grach na pewno nie zauważysz różnicy.

 

jaką grafe masz obecnie? Może wymień całośc poza grafą a grafike na spokojnie za pół roku.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Jeśli nawet byłoby to jakieś poświęcenie, ale nie za duże, to ja zawsze dołożyłbym do ciut lepszego procka. Przecież to podstawa PC i ja osobiście wolę wymienić grafikę niż bawić się w wymianę procesora.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, blantman napisał:

Ja cię nawracać nie będę próbował tylko takie pytanko mam bo szczerze jestem ciekawy czemu ryzen? 

Powiem szczerze, że to przyzwyczajenie przechodzące trochę w fanboystwo. W pierwszym kompie miałem procka AMD, w drugim kompie mam procka AMD i w kolejnym też bym chciał AMD. Poza tym nie jestem zwolennikiem polityki Intela aka "nowa seria procesorów = nowa podstawka". Ryzeny ponoć są udane - miód na moje serce i z radością dołożę cegiełkę do ich sukcesu. :) Poza tym taki np. porównywany do Ryzena 2600 i5-8400 niby w grach jest wydajniejszy, ale w zastosowaniach użytkowych już traci dystans, a czasem nawet przegrywa przez 2x mniejszą liczbę wątków i pewnie nie tylko, więc średnio mnie przekonuje. Nie wiem natomiast jaki tam jest cenowy konkurent Ryzena 2700
 

 

2 godziny temu, blantman napisał:

jaką grafe masz obecnie?

 RX580 z 8GB, kupiony parę miesięcy temu jako zamiennik karty, która musiała sobie akurat zdechnąć. Myślę, że do gierkowania w 1080p wystarczy mi spokojnie na co najmniej 2 następne lata.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad wymianą mojej poczciwej 970 na 1070 TI. Wybrałem już nową kartę, ale zastanawiam się czy nie warto poczekać na jakieś obniżki. Jest szansa na niższą cenę w najbliższych 2 miesiącach czy lepiej brać już teraz?

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-978834/

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, El Loco Chocko napisał:

No ja bym skladaka nie kupowal, chyba ze faktycznie bylby to jakis sensowny zestaw. Ale o takie ciezko raczej. 

A poradzicie kochani, gdzie by było najlepiej to zrobić? Kupić np. wszystko w X-komie i im zlecić, czy nawet taki zacof technologiczny jak ja, da radę to wszystko złożyć, a kupić podzespoły z grubsza tam gdzie będzie najtaniej?

Odnośnik do komentarza

Pytanko - komputer dla 9 latka (Fortnite i inne takie). Tata też będzie prawdopodobnie grać. Budżet to 3500 zł (komputer ze świecącą obudową bez mychy i klawierki koniecznie z Win 10).

Ma ktoś jakiś ciekawy zrobiony koszyk? Z góry dzięki.

Na szybko takie coś skleciłem: https://www.morele.net/inventory/info/ec0a87cf/

 

Plus jakiś monitor do tego za 500-600 stów max.

P.S. To nie zestaw dla mnie żeby nie było :D:lapka:

Odnośnik do komentarza


Spoko zestawik. Boli trochę kastrat GTX1060 z 3GB, ale w tym budżecie to i tak chyba maksimum, a na Fortnajta i pochodne wystarczy spokojnie. :)

Monitorek na przykład taki: https://www.morele.net/monitor-lg-24mp59g-p-1227351/

IPS, 75Hz, input lag 1ms. Zgrzyta tu trochę FreeSync, którego z nvidią się nie wykorzysta, no ale sztuka kompromisu.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Panowie posiadam taką płytę główną  ( https://azerty.nl/product/asus/843615/maximus-viii-ranger-moederbord-atx?gclid=CjwKCAjwsdfZBRAkEiwAh2z65gdbcURTJZEnl6xVFkQlydU_u8AgIEuMxx3aBtSGXUcY_LgDcbiCMBoCjdsQAvD_BwE ) . Podpięte mam 3 dyski hdd , 1 ssd i napęd . Orientuje się ktoś ile można do takiej płyty jeszcze podpiąć dysków twardych?

Odnośnik do komentarza

Tak, to te. :) Dla mnie to jednak nadal technologia NASA i nie miałem jeszcze osobiście do czynienia z niczym na M.2

279591.jpg

 

Widzę, że masz tam 6x SATA i 2x SATA-Express, z czego te 2 ostatnie działają tak, że są "zamienne ze czterema SATA". Nie do końca wiem, co to oznacza - podpinając coś do tych 2 wyłączasz automatycznie 4 zwykłe porty Sata? :dunno:

Niech się wypowie ktoś lepiej obyty w tych najnowszych bajerach.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...