Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Może jak znajdę jakaś używkę, albo outlet, bo tutaj to już duża dopłata się robi. Zobaczymy. 

 

Zamówiłem:

GRRNE6207S020P21040G-1.jpg

Niestety wersji premium z lekko podbitym zegarem nigdzie nie ma na stanie. Duzo osób hejtuje karte za backplate, mi osobiście sie podoba.

Wymiana wyniesie mnie jakieś 859 zl, patrząc ze do 2080, ktory jest pare % szybszy musiałbym dopłacić kolejne 800 zl zrezygnowałem.

Do kart dodawany jest nowy Modern Warfare, wiec jak ktoś chce kupić na premierę taniej niech szuka kodów na allegro.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.09.2019 o 17:48, krzychu392 napisał:

Na każdym kabelku micro-USB można grać (nie wkładając baterii) na PC padem od Xbox One S, czy trzeba oryginalny kabel do tego? Oryginalny kabel wygląda jak zwykły, no ale wolę się upewnić, bo różnie z tym bywa.

 

Ale masz BT adapter? bo podłączenie samego kabla nic nie da (tak jak z x360 trzeba było mięć wireless adapter)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

Co Ty Labtec piszesz... nie trzeba zadnego adaptera, kabel usb bez baterii, Windows od razu wykrywa pada i tego od 360 i tego od One.

 

Moge sie mylic i na kablu Xbox One pójdzie, ale do X360 zawsze trzeba było miec adapter, bo jedyny kabel jaki był to plug and play i on nie podłączał tylko lądował

Odnośnik do komentarza

Od 360 miał po prostu problemy z synchronizacja na niektorych komputerach, próbował właśnie działać w trybie wireless, ale na wielu komputerach działa od razu normalnie.

 

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

easye bedziesz zadowolony, ja zmienilem 1070 na 2070 super gigabyte *jest tam lekki oc z windforcem, karta srednio ma 68 C pod obciazeniem, zegary trzyma 1900-1920

nie podkrecalem bo nie mialem jakies tam duzej potrzeby, ale po O/C dogania zwyklego 2080 z palcem w dupie

 

mam i5-8400 i w full hd ten CPU przydusza troche tego potwora, ale w 1440p czy 4k spada wykorzystanie do poziomu 50-70% nawet w takich cpu-bound grach jak assassiny

4k jak najbardziej sie da ale nie w ultra i nie w 60 klatkach, watch dogs 2, assassin oddysey i orgins trzymaja z wszyskich na ultra 40-45 klatek srednio, 

ale jak wywalisz (pipi)-efekty jak chmury wolumetryczne to taki assassin pomyka spokojnie w 55-60 fps

 

polecam grac na padzie, wtedy nawet te 40 fps sa plynne, + dead zone swoje robi, nie dziwne ze te 30 klatek na konsolach sa takie plynne, nie ma takiego przeskoku jakosci z 30 na 60 jak na PC

 

podstawa sa szybkie ramy, zmienilem na XPG 3200 w dualu i jakbym zmienil proca na klase wyzej

 

ja sie jeszcze zalapalem na dosc fajna cene mojego 2070 s gigabyte , 2280 chyba dalem i dostalem Control z Wolfsteinem nowym w prezencie

 

ray tracing w control to jest nextgen

Odnośnik do komentarza

No zmieniłem i jest spory boost. Tam gdzie brakowało trochę do 4K jest znowu natywnie, w grach bardzo wymagajacych, bądź źle zoptymalizowanych średnio wyskoczyło na 80% skalowanie, ale sam Ray Tracing jak dla mnie za duży zzeracz mocy, w kazdej grze płynność leci do tego stopnia, że musiałbym schodzić z rozdzielczością, co jest w ogóle nie opłacalne.

 

Bardzo wysokie masz te zegary, u mnie po lekkim oc 1850 maks, no ale mam strasznie budzetowa plyte glowna. Nawet ram ogranicza zegary na 2666, o dziwo z takim taktowaniem też wszystko daje rade.

 

Żałuję że te 2 lata temu nie wziąłem Z390, może też przy okazji wymienię jak się trafi okazja jak z karta.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A jakie masz temperatury bracie blacharzu?, gamerock powinien ładnie boostowac, może zwiększ power limit z poziomu ustawień karty. Fabryczny O/C na gigabyte to +45 mhz więc nie za dużo. 

 

zobacz czy masz w ustawieniach nvidia [preferuj wysoka wydajność]

 

plytka ma duże znaczenie, ja mam z370-P asusa. 

 

dzis bylem zamontować chlodzonko na CPU bo stare już mocno buczało, prawie wziąłem ryzena 3600 wraz z dobrym mobo kosztowałoby mnie to jakieś 1300 - mniej niz wymiana samego i5 8400 tak bym odczuł różnicę. Ehh amd mocno odskoczyło intelowi :(

 

 

 

 

Edytowane przez Alpha Trion
Odnośnik do komentarza

Nie żebym się na poważnie zastanawiał nad zmianą Intela na AMD, ale przeszła mi przez głowę taka myśl, bardziej ze względu na premierę sprzętowej nowości aniżeli faktycznej potrzeby, no i na dobre mi przeszło po przeczytaniu pewnego wątku na forum PCLab:

http://forum.pclab.pl/topic/1289398-Temperatura-AMD-Ryzen-3600/

 

Poprzednia generacja wydawała się dużo bardziej dopracowana, ja na pewno skipnę Zen 2 i poczekam na Zen 3, chociaż pewnie koniec końców i tak wybiorę Intela, bo po co zmieniać coś co jest dobre. OK, czasami jest drożej, ale to nie ma dla mnie kluczowego znaczenia - niezawodność przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 3600 jednak z powodu delegacji nie miałem kiedy jej testować. Dopiero od 3 dni bawię się z nowym PC. Temperatury są ok w moim przypadku. Problemem jest dla mnie dziwne skoki które trwają ułamek sekundy. W spoczynku jak przeglądam neta a w tle steam coś ściąga temperatura oscyluje w okolicach 41-50 stopni jednak potrafi na sekundę wskoczyć bez totalnego powodu na np. 62 stopnie (najwyższy wynik jaki uzyskałem). Dla mnie jest to trochę dziwne. 

 

Jednak chłodzenie jest i tak do wymiany bo to fabryczne jest za głośne dla mnie i będę chciał do 300 zł coś kupić. Raczej zdecyduje się na chłodnice ale poczytam jeszcze. Zależy mi na kulturze pracy. A przez te skoki z tyłka wentylator zaczyna buczeć na 2-3 sekundy. Mam komputer w połowie wysokości biurka i to słyszę. 

 

Drugą rzeczą która mnie zastanawia to po co procek trzyma cały czas taktowanie powyżej 4000. Jak wcześniej miałem i7 to częstotliwość ładnie się zmieniała zależnie od obciążenia. Chyba ,że źle to sprawdzam. 

 

Tak czy siak z procka jestem mega zadowolony, świetna jakość w świetnej cenie. Jedynie z kartami sytuacja na rynku wygląda gorzej bo ceny procków są dla mnie adekwatne do tego co dają. Szkoda tylko ,że 5700 nie ma lepszego chłodzenia bo bym brał. Chociaż z drugiej strony ray tracing wygląda świetnie i w takim Control jednak poświęciłem rozdzielczość i trochę klatek żeby grać z tym bajerem. Czuć next gena w tej technologi. Zobaczę jakie karty AMD wypuści z tym bajerem i może swoją 2060 Super wymienię na AMD. 

 

Procka polecam bo w tym przedziale cenowym nie ma sensownej alternatywy jeśli ktoś używa komputera nie tylko do grania. Tylko uczulam na kulturę pracy oryginalnego chłodzenia - dla mnie jest to problem i wymienię przy najbliżej okazji. 

Odnośnik do komentarza

skoki tak juz AMD Ryzen ma, a to wszystko przez PBO (Precision Boost Overdrive) Jeśli zrobisz manualnie OC to nie bedziesz tego mial, mi to akurat nie przeszkadza
w moim 3600 chłodzenie stock wymieniłem na be quiet! Dark Rock Slim chłodzenie i jest super, komputera nic nie słychać a na idle trzyma lekko ponad 30°c, polecam

 

Wyc1Ju2.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.10.2019 o 19:42, Ukukuki napisał:

Właśnie tym programem xD

 

Nie czujniki, podobno taki urok AMD. Chociaż niektórzy mówią ,że to wina biosa od MSI. 

Też mam takie skoki np na pojedynczym rdzeniu nagle robi się 4Ghz a reszta chodzi pięknie na 1.5Ghz, kręciłem manualnie.

Jakieś potwierdzone info nt. przekłamywania Hwinfo ?

Odnośnik do komentarza

Ja mam cały czas 4099 taktowanie na wszystkich rdzeniach. 

 

@Labtec Ja myślałem nad DARK ROCK PRO 3 albo czymś podobnym ale skoro ty masz takie temperatury na wieży z jednym wentylatorem to sprawę przemyślę. Jak to jest z mocowaniem pod takie chłodzenie. Jak przykładowo za 3 lata będę wymieniał płytę pod inne złącze procesora to będzie pasować?

 

Odnośnik do komentarza

Jaki zestaw komputerowy do gierek byście polecali ?

Planuje nabyć wciągu dwóch tygodni, najlepiej zamawiać za tydzień.

Budżet 4000-4300 PLN (MAX).

Granie w 1080p i 1440p.

 

Mam przygotowane dwie konfiguracje: 

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=568923

Ryzen 5 3600, 16gb RAM, SSD 512 NVMe + zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166 + obudowa SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166.

Ten zestaw jak najbardziej mi odpowiada, mam wątpliości co do rx 5700, karta jest mocna ale nie ma ray tracing-u i zastanawia mnie czy zasilacz ten będzie odpowiednio mocny i niezawodny do tej konfiguracji. Prawda jest taka, że na obudowie i zasilaczu szukałem oszczędności i boję się żeby to się mi później nie odbiło.

 

W tym zestawie zstanawiam się czy nie wziąść lepiej tego zasilacza be quiet! Pure Power 11 600W. + 100 pln ale mieszcze się w budżecie.

 

A druga:

Wszystko to samo, tylko że zamianka na RTX 2060 SUPER GAMING OC. 

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=56892

W tej wersji, budżet maksymalny prawie osiągnięty. Dodana jedna z lepszych wersji rtx-a.

 

Tutaj zastanawiam się czy nie wziąść tańszego o prawie 100 pln Palit GeForce RTX 2060 SUPER GP OC albo nawet Palit GeForce RTX 2060 SUPER Dual (za1735 pln) i nie dołożyć do be quiet! Pure Power 11 600W.

 

Co byście polecali, widziałm tu na forum podobne zestawy z tym że budżet nie jest z gumy i chciałbym jak najlepiej wykorzystać tą kasę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam  RTX 2060 SUPER GAMING OC i jest super, wklejałem nawet w tym temacie fajny test z yt tej karty. Jest to jedna z lepszych wersji 2060 super plus w spoczynku używając neta czy oglądając filmy wentylatory nie pracują. Z tym ,że ja zapłaciłem za nią ponad 100 zł taniej na allegro. Obie karty są dobre, jednak jak budżet ledwo się spina to RX 5700 będzie tańszy. Ja go nie kupiłem ze względu na kulturę pracy.  Części kompletowałem na allegro, mam smarta więc koszty wysyłek mnie nie interesowały. Procek też mam taki sam ale chłodzenie w zestawie jest dla mnie do wymiany, ja w przyszłym miesiącu zmieniam. RAM też ten sam i żadnych problemów.  Co do zasilacza się nie wypowiem, sprawdź testy na necie. W każdym razie ja bym na zasilaczu nie oszczędzał. 

Odnośnik do komentarza

Osobiście brałbym drugi zestaw z Palitem i lepszym zasilaczem. Oszczędzanie kasy na zasilaczu może odbić się czkawką w późniejszym czasie. Za be-quiet przemawia też 5-letnia gwarancja co tylko świadczy, że są to zasilacze mniej zawodne niż Silentum.

 

Absolutnie nie brałbym też dysku SSD Adata. Psują się na grandę, nic z tej firmy, odradzam. Lepiej: https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-a2000-500gb-m-2-pcie-3-0x4-nvme-sa2000m8-500g-5939304/ W podobnej cenie, lepsza żywotność (ale to też dane papierowe, więc zawsze trzeba się liczyć z różnymi losowymi przypadkami)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję nowego kompa, bo stary lapek już niedomaga. Zdecydowałem się na pc, bo i tak laptopa nigdzie nie noszę, wiec po co przepłacać. Służyć mi będzie na razie wyłącznie do pracy, ale w razie czego chciałbym mieć możliwość dokupienia kiedyś jakiejś karty do gierek. Tak szczerze to średnio się na tym znam, ale po reaserchu w internetach wynalazłem coś takiego:

 

 
+ jakaś budżetowa grafika za parę stówek. Będzie ok czy coś tu zmienić? Tak do 3k golda jestem w stanie na to przeznaczyć ;p
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...