Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie. Ja na dzien dobry jestem w stanie zajac 2 TB, bo tyle mam na dyskach przenosnych, a przeciez chce kupic cos z apasem na przyszlosc... Mysle, ze HDD do rzadko odwiedzanych rzeczy tj. kolekcje filmowe/muzyczne/ksiazkowe/zdjecia/programy/seriale itd. to jest ok wybor.

 

Nie wiem tylko czy pchac sie w 5600 obrotow, bo tu juz w ogole czulbym sie jak w epoce kamienia lupanego.

 

A tak z ciekawosci jeszcze zapytam - czesc moich rzeczy tj. zdjecia chcialbym miec dodatkowo w chmurze - z czego korzystacie: Google Drive, Microsoft OneDrive, DropBox, iCloud?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, estel napisał:

Dokladnie. Ja na dzien dobry jestem w stanie zajac 2 TB, bo tyle mam na dyskach przenosnych, a przeciez chce kupic cos z apasem na przyszlosc... Mysle, ze HDD do rzadko odwiedzanych rzeczy tj. kolekcje filmowe/muzyczne/ksiazkowe/zdjecia/programy/seriale itd. to jest ok wybor.

 

Nie wiem tylko czy pchac sie w 5600 obrotow, bo tu juz w ogole czulbym sie jak w epoce kamienia lupanego.

 

A tak z ciekawosci jeszcze zapytam - czesc moich rzeczy tj. zdjecia chcialbym miec dodatkowo w chmurze - z czego korzystacie: Google Drive, Microsoft OneDrive, DropBox, iCloud?

Ja osobiste rzeczy trzymam na Google Drive, iCloud ma tylko 5Gb limitu wiec lipa, Apple moglby cos z tym zrobic bo lata leca a tam nadal ten sam podstawowy rozmiar. To tyle jezeli chodzi o darmowe, do iClouda mozesz dokupic 50GB za 1 euro na miesiac to jest dobry interes raczej. W robocie uzywamy wlasnego serwera z zainstalowanym owncloudem jak ci sie chce bawic w takie cos to nawet polecam. 

2 godziny temu, devilbot napisał:

Jak dokupiłem sobie dysk SSD do PS4 żeby się monhun szybciej wczytywał to Yano mi mówił, że tam gdzie pracuje naprawiają dyski i jest plaga psujących się SSD które hurtowo padają i on ich nie poleca zwłaszcza do archiwizacji. 

Jak SSD pojawialy sie na rynku to bylo w necie duzo glosow ze sie nie oplaca kupowac bo zywotnosc jest ograniczona do pewnej stalej liczby zapisow i szybko zdechnie. Z perspektywy czasu wydaje mi sie ze to byla jakas propaganda biedakow bo nie znam nikogo komu by padl SSD z tego powodu a sam mam gdzies nawet kingstona ktorego kupilem w 2011 i dziala do teraz.

Odnośnik do komentarza

Witam, chcę zakupić komputer z wybranych przeze mnie części, to jest moja pierwsza zabawa w takie coś, zawsze gotowce kupowałem także prosiłbym o opinie czy taki zestaw jest ok, czy może coś wymienić.

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2070 Windforce 2X 8GB GDDR6 (GV-N2070WF2-8GD)

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)

 

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3400MHz, CL16 (PV416G340C6K)

Obudowa SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (SPC233)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

Do tego monitor Monitor LG 27GL850-B

Edytowane przez ShinkeX
Odnośnik do komentarza

Jest ok, ale:

  1. Zastanow sie czy nie bylbys w stanie lyknac 2070 Super, zamiast zwyklego 2070.
  2. Ten RAM to na pewno 2 kosci po 8 GB kazda, czy jedna kosc 16 GB? Nie chcesz miec jednej kosci. Chcesz miec dwie.
  3. Co do monitora to szukalem w podobnym przedziale cenowym i znalazlem 3 typy:
    • ACER XB271HU - 2400 PLN
    • Gigabyte Aorus AD27QD czarny HDR - 2450 PLN
    • ASUS ROG PG27VQ - 2500 PLN
Odnośnik do komentarza

O dobrze działający hdr musisz najpierw poprosić Microsoft ;) Sam monitor nic tutaj nie da.

Ale tak zgadzam się ze zdaniem że porządny monitor to bardzo ważna składowa zestawu PC i w tym przypadku stawiałbym akcent na częstotliwość odświeżania. 60 klatek jest okej ale 120 to coś fantastycznego i na prawdę warto tego doświadczyć.

Odnośnik do komentarza

Te monitory, które ci podałem nie są dużo droższe, a to jest absolutnie top dla graczy.

 

Możesz spróbować przyoszczędzić na ramie i poszukać czegoś taktowanego np. 3200 albo nawet niżej.

Nie podałeś też w ogóle nad jakimi dyskami się zastanawiasz - może tam da się coś zbić.

 

Jak nie, to ten zestaw który złożyłeś też jest bardzo ok, więc się nie martw ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj debiutu doczekała się nowa karta AMD - RX 5600 XT. Dla kogoś kto szuka propozycji w przedziale cenowym 1300-1500 zł i do rozdzielczości 1080p wydaje się być niemal idealna. Wydajność podobna, a w wielu testach nawet wyższa niż RTX 2060. Do tego mniejszy pobór mocy, rozsądne temperatury (np. wersja Sapphire Pulse otrzymała półpasywne chłodzenie, a pod obciążeniem nagrzewa się do okolic 70 stopni przy około 1000rpm).

 

7Vcj7adD6iUfiaJdnR6qPC-650-80.png

PWF8qX99DXwHJK9CVXXqvg-650-80.png

sNZQ5AKV8BG66fpAeUY4mJ-650-80.png

XK8JjYavgDgKTdiTEVRyne-650-80.png

Q8W8YjEs5TUmRH7N9SSFJM-650-80.png

MjrLSADGX6iKnEXnSha6nb-650-80.png4bU5Gia96ycrQdC58ZBF4o-650-80.png

fKZo7UA4ksLDmkhtYhpmiC-650-80.png

WDGiqiqvQGZebJyVL4KgTP-650-80.png

7jZcygP93vJmMdKUbXJGP-650-80.png

 

Szkoda, że karta ma "tylko" 6GB Vram, ale nie można mieć wszystkiego. W omawianej rozdzielczości raczej nie powinno to stanowić problemu nawet w najbliższej przyszłości.

Tylko jak ktoś zamierza kupować, to warto szukać wersji już z zainstalowanym nowym biosem, bo bez niego wydajnościowo ponad 10% gorzej. ;)

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podobna sytuacja jak 2-3 lata temu z RX580 vs GTX 1060 - karty bardzo zbliżone pod kątem wydajności i też reklamowane jako idealne do 1080p. Z perspektywy czasu dziś lepiej w nowych grach radzi sobie Radeon (szczególnie wersja z 8GB VRAM), ale w teraźniejszym duecie RTX 2060 teoretycznie kusi "budżetowym" rejtrejsingiem. Ciekawie, ciekawie

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Sklepy chyba się pokapowały, że RX 5600 XT Pulse był w zbyt dobrej jak na nasze warunki cenie i z 1299 zł nagle zrobiło się 1450 zł. Reszta modeli w podobnych cenach. Życzę powodzenia w sprzedaży, gdy za jakąś stówkę więcej można wyrwać Pulse'a, ale 5700tkę.

 

Minęły jakieś 2 tygodnie od momentu złożenia mojego zestawu, póki co wszystko w jak najlepszym porządku, temperatury bardzo fajne, głośność tak samo, o wydajności nawet nie wspominając. Jaka to przyjemność w końcu grać bez mikroprzycinek i nagłych spadków klatek, długich loadingów i hałasu przebijającego się czasami nawet przez słuchawki. Po części oczywiście pomaga fakt, że pecet stoi pod biurkiem - przypuszczam, że koło głowy dałby o sobie znać. ;) 

 

Teraz jedyne co w planach, to dokupienie i zmiana tylnego wentylatora, bo standardowy od Cooler Mastera nie jest jakiejś specjalnej jakości. Także Pure Wings 2 albo jeszcze lepiej - Silent Wings 3 - pewnie zawita do mnie w kolejnym miesiącu. Potem zaczynam odkładanie kasy na lepszą kartę graficzną. Docelowo chciałbym do wakacji, max początku września już coś wybrać, także premiera Nvidii Ampere mile widziana. ;) Budżet 2500 zł. Chociaż takim RTX 2070 Super albo 2080 Super (jeśli choć trochę potanieje) też nie pogardzę. Myślę, że wtedy już będę rzeczywiście gotowy na nową generację.

Odnośnik do komentarza

Trochę mi te napięcia na Ryzenie nie dawały spokoju. Wydaje mi się, że cały czas trzymało okolice 1.4v, chociaż Ryzen Master, w odrożenieniu od HWinfo i CPU-Z podawał, że średnia to sporo poniżej 1.0 (i tylko wartość szczytowa 1.4v). No ale pogrzebałem chwilę w BIOSie w poszukiwaniu Cool n Quiet, które ponoć trochę procka uspokaja. I rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo testując już od pół godziny widzę, że w trakcie przeglądania neta i słuchania muzyki jest średnio od 0.4 do 0.6v, a najwyższa wartość to pomiędzy 0.8 do 1.0v. Temperatury nawet lekko spadły, bo aktualnie mam 27-28 stopni, z chwilowymi skokami do 32. Poprzednio zakres 30-36.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Bigby napisał:

Trochę mi te napięcia na Ryzenie nie dawały spokoju. Wydaje mi się, że cały czas trzymało okolice 1.4v, chociaż Ryzen Master, w odrożenieniu od HWinfo i CPU-Z podawał, że średnia to sporo poniżej 1.0 (i tylko wartość szczytowa 1.4v). No ale pogrzebałem chwilę w BIOSie w poszukiwaniu Cool n Quiet, które ponoć trochę procka uspokaja. I rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo testując już od pół godziny widzę, że w trakcie przeglądania neta i słuchania muzyki jest średnio od 0.4 do 0.6v, a najwyższa wartość to pomiędzy 0.8 do 1.0v. Temperatury nawet lekko spadły, bo aktualnie mam 27-28 stopni, z chwilowymi skokami do 32. Poprzednio zakres 30-36.

 

Ma to jakiś wpływ na maksymalną wydajność? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, suteq napisał:

Ja to też bym się pobawil tymi napięciami ale kompletnie nie mam o tym pojęcia i nie chcę rozyebać sobie nowego kompa. xD

 

Nie musisz się wiele nimi bawić. :) Jeśli masz w biosie opcję AMD Cool n Quiet to zmień z "Auto" na "Enabled" i to wszystko.

 

Tak to u mnie wygląda w tej chwili. Raz wskoczy na 28 stopni, potem na sekundę na 30, najwięcej na 32-35, gdy procek bardziej się wybudzi, np. po odpaleniu kolejnego filmu na YT czy uruchomieniu nowego programu. 

Peak Core Voltage również zmienia się co chwilę, ale wcześniej cały czas było to powyżej 1.4v, a teraz wyraźnie mniej, przeważnie tak jak na screenie. Takie wartości przy odpalonym Chromie z 12-13 zakładkami + aplikacja Xboxa.

 

Irytowało mnie, że poprzednio nawet jeżeli chwilowy odczyt był w miarę normalny, to przy najmniejszym ruchu myszką wskakiwało na wysokie napięcie. Przy wspomnianym Chrome to już w ogóle. 

Może i Ryzen jest tak zaprojektowany, ale wolę dmuchać na zimne niż nieumyślnie zmniejszać żywotność CPU.

 

ETpzm52.png

 

Będę jeszcze wieczorem sprawdzał w Metro i AC Odyssey, ale z tego co piszą na Reddicie nie powoduje to żadnego spadku wydajności w grach.

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...