Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq

Niestety, ale będę jutro/pojutrze reklamował kartę graficzną. Powyżej 60% obrotów wydaje z siebie taki dźwięk:

 

https://www.youtube.com/watch?v=moJl8-SQiUA

 

Jest on słyszalny nawet w dousznych słuchawkach i bardzo irytujący. Sam szum wiatraków mi nie przeszkadza, ale to chrobotanie jest nie do zniesienia i obawiam się, że w końcu coś yebnie tam w środku i może rozwalić inne podzespoły. Z tego co wyczytałem to sporo tych kart ma ten problem z powodu swojej beznadziejnej konstrukcji i jedni mają cichą kartę, a inni właśnie takie dodatkowe problemy. O dziwo jak komputer leży na boku to karta jest cicho więc obstawiam, że zwyczajnie jakiś kabelek wewnątrz czy inny plastik ociera o coś kiedy karta jest opadnięta gdy komputer stoi. 

 

Ogólnie się chyba trochę wpier.doliłem z tym Gigabytem bo czytam teraz, że to nie pierwsze takie jazdy z ich kartami i zarówno 1070 jak i 1660 też miały taki problem. Teraz myślę co zrobić, ale na początku chyba najlepszym rozwiązaniem jest powołanie się na rękojmię i zarządanie wymiany na nowy sprzęt, ewentualnie naprawę. Bo zwrócić produktu nie mogę gdyż nie jest to poważna wada uniemożliwiająca mi użytkowania przedmiotu. A może się mylę? 

 

@Ukukuki @Bigby

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Generalnie to Gigabyte żadnen nie jest polecany. Aorus 2080ti to pomylka. 

Z tego co wiem że na pewno jest ok:

MSI trio

Asus STRIX (ale nie radeon) 

Palit gamerock

Evga ftw3

Sapphire (tylko Radki robią) 

Reszta modeli to loteria. Albo się uda albo nie. Są takie co dzialaja ok ale dużo zależy od tego w jakiej budzie ja zamknac.

Najlepsze w kategorii kultura pracy/temperatury jest msi trio x. Jest w stanie utrzymac 2080ti poniżej 70 przy wiatrakach na 1600rpm. Ale oczywiście zdążają się walniete sztuki.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Karta, a wraz z nią wentylator BQ już dotarły.

 

qi6xK6n.jpg

 

Lp3opTY.jpg

FHSUwfA.jpg

 

GPU kolos, bo zajmuje praktycznie 3 sloty.

 

D1hneDG.jpg

 

3tsOM3B.jpgKGaEkxH.jpg

 

Czas potestować. Przy okazji pecet jeszcze nieco cichszy, bo poprzedni tylny wentylator trochę dawał o sobie znać + lekko chrobotał.

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Póki co gram w Metro i trzyma temperatury na poziomie 55-60 stopni. I jest niesamowicie cicha.

 

O dziwo, pomimo że karta ma w specyfikacji maksymalny boost rdzenia na poziomie 1650 Mhz (tyle co Founders Edition), to u siebie widzę 1860-1875. Przynajmniej mogę odpuścić podkręcanie na jakiś czas. ;)

Odnośnik do komentarza

Jak wkładałem bydlaka to myślałem, że wszystko się w środku połamie. :obama: Przedtem znajdował się tam dwuslotowy GTX 1660 o długości niewiele ponad 17 cm, lekki jak piórko.

Miałem obawy co do tego konkretnego modelu, ale jak widać pasuje idealnie. Trochę mi posłuży, dzięki. ;)

 

Ogólnie tuż przed zamówieniem chodził mi po głowie RX 5700 XT Sapphire Nitro+ i brałbym może bez zawahania, gdyby nie te nieszczęsne problemy ze sterownikami, o których bardzo głośno na innych forach.

 

Ostatecznie wydałem mniej, otrzymałem też nieco niższą wydajność, ale przynajmniej nie muszę z niczym walczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze odległość jednego slotu zostala, kilka centymetrów. W każdym razie nie ma to negatywnego wpływu na temperatury, a to najważniejsze. :)

 

A o tym booscie wspomniałem, bo ogólnie jest to model oznaczony jako Light Edition, który standardowo powinien mieć 1450mhz i 1650 max. To droższa, standardowa wersja miała mieć boost do 1860mhz (chyba że tamta dobija do ponad 2000). Ale nie będę narzekał :reggie:

 

edit. Na plus też to, że w odróżnieniu od niektórych innych RTX 2060 Super, mój ma Power limit na poziomie 123%, także w połączeniu z solidnym chłodzeniem powinien pozwolić na ładne OC.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Te 3 slotowce to jednak przegięcie. Wygląda to słabo no i zajmuje miejsce. U mnie z miejsca by odpadła taka karta, bo dźwiękowej nie miałbym gdzie wsadzić. No chyba że nad nią xD

 

Ale gratuluję zakupu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to i ja w tym roku zmienię swojego GTX970. :)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, też nie byłem zbytnio za 3-slotowcem, ale alternatywy nie były zbytnio mniejsze. Wyjątki to np. model MSI Gaming X, ale nie widziałem sensu dopłacać stówki, bo jakość chłodzenia porównywalna albo nieco gorsza. Ewentualnie inne Ventusy, Pality Dual, Zotaci Mini - gorsze jakościowo, z niższą kulturą pracy lub wyższymi temperaturami.

 

Koniec końców jestem dumny, że ten olbrzym zmieścił się w mojej budzie. Jakby co pomieści ona karty dłuższe o dodatkowe prawie 5 cm. :xboss:

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.02.2020 o 17:45, estel napisał:

Karta dzwiekowa?! Po co?

 

Żeby był dźwięk. Dobry dźwięk. Przerabiałem już integry. Nie dzięki. Kiedyś kupię sobie wzmaka zewnętrznego do słuchawek, to karta wyleci. Na razie jest: AIM SC808, ze zmienionymi, lepszymi op-ampami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Ukukuki napisał:

Do gier czy filmów wystarczy to co jest w płycie. 

 

Pozwolę się nie zgodzić:sir:

Jak @ireniqs powiedział. Kto przez dłuższy czas posiedzi z czymś lepszym, u tego powrót do integry wywołuje może nie krwawienie z uszu, ale odczuwalny dyskomfort na pewno. Wiem to po sobie.

W starym kompie do integry nie dało rady podłączyć głośników 5.1, więc jeszcze w 2011 roku kupiłem bodaj Xonara DG. W 2018 przyszła pora na nową maszynę, przeoczyłem fakt, że Xonar jest na PCI, którego nowe mobo nie miało i stwierdziłem, że dam szansę integrze. Układ ALC892, czyli niby średniak. Wyżej jest chyba tylko 1220. I paany - bas w gierkach jakiś płaski, prawie jakby go nie było, muzycznie tzw. "scena" też marna. Nie wytrzymałem chyba ani tygodnia i doinwestowałem w Sound Blastera Z. Dziś żałuję, że nie dozbierałem do czegoś lepszego, ale i tak niebo a ziemia :master:

 

Obecnie z mniej sensownych zakupów chodzi mi po głowie wymiana nagrywarki DVD na blurejową :yao: Po co? Głównie odkurzyłbym sobie gierki na PS3, bez zabawy w obrazy płyt z torrentów czy innych warezów, które i tak w 90% są źle zrobione i emulator ich nie tyka. Poza tym byłaby to taka gra wstępna pod monitor 4K, który również jest w planach na ten rok i oglądaniu nań paru ulubionych filmów z płyt, choć tu akurat rolę odtwarzacza już niedługo przejmie PS5

No nie wiem, myślę ciężko:philosoraptor: Bo jednak te ~3,5 stówki by trzeba wydać

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, estel napisał:

Nie jestem audofilem, ale wydawało mi się że te zintegrowane chipy są ok jakościowo. Chyba, że tylko FLACów słuchasz? 

Nie są złe, ba, na mojej płycie (Aorus Master Z390) jest dość dobry jakościowo układ dźwiękowy, ale nie jest tak dobry jak dedykowany sprzęt tylko do audio. Moja dźwiękówka ma dedykowany tor audio dla lewego i prawego kanału, dodatkowo mogę zmieniać wzmacniacze operacyjne i tym samym jeszcze polepszyć albo zmienić charakterystykę dźwięku. Na mobo zrobić tego nie mogę. Jakbym miał system audio 5.1 to pewnie taka integra by wystarczyła, ale do stereo moja jest dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...