Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Frantik napisał:

I paany - bas w gierkach jakiś płaski, prawie jakby go nie było, muzycznie tzw. "scena" też marna. Nie wytrzymałem chyba ani tygodnia i doinwestowałem w Sound Blastera Z. Dziś żałuję, że nie dozbierałem do czegoś lepszego, ale i tak niebo a ziemia :master:

 

To jednak i ja zagłębie temat ale powiedz mi warto bawić się w kartę dźwiękową jak PCta mam podpiętego pod Edifier R1280T albo Yamaha Yas-106?

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie już znacie, warto nawet do głośników, ewentualnie wzmak zewnętrzny. Obie opcje lepsze niż integry. Polecam albo kartę którą ja mam, czyli AIM SC808, nie jest już produkowana ale można znaleźć używane tylko trzeba zwracać uwagę na rewizje, bo te pierwsze miały jakieś problemy. Albo Tempotec Serenade, tańszy następca AIM.

 

Poza tym na rynku są jeszcze dobre Asusy i niektóre Creative. Ja osobiście preferuję bardziej niszowe konstrukcje, bo mają lepszy stosunek ceny do możliwości niż te markowe karty.

 

Głośniki zyskują na dedykowanej karcie, jak najbardziej, ale do mocniejszych sprzętów zalecam kupić coś lepszego. Ja do peceta mam podpięte Edifier R1600T III, ale zazwyczaj używam słuchawek. W obu przypadkach karta dźwiękowa spisuje się bardzo dobrze, nie ma problemu z brakiem mocy. Dźwięk jest czysty i przestrzenny, sam czasami się zaskakuję jak takie budżetowe głośniki potrafią dobrze grać.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Musi być laptop. To nie dla mnie. Dla szwagra 16 latka. Inne patenty odpadają. On często jeździ do kumpli czy do mnie z nim i nie wyobraża sobie brania pod pachę monitora... Gra głównie w LoLa, Fornite, Civki, Starcraft, Total War i to jest w sumie najbardziej wymagająca gra.

 

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Do chłodzenia w laptopie zawsze warto dopłacić bo to naprawdę suszarki są. Wiem bo sam miałem kiedyś, teraz w sumie też mam ale już nie tej klasy co wcześniej ale kupiłem go bo miał normę MIL i był w dobrej cenie. Upewnij się jeszcze ,że matryce te same, w necie znajdziesz parametry ale jak to jest IPS nawet trochę gorszy to nie jest źle. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

AMD Athlon 200GE 3.2GHz

Gigabyte GA-A320M-H

Crucial 4GB 2400MHz CL17

Crucial 240GB 2,5″ SATA SSD BX500

SilentiumPC Elementum E2 350W 80 Plus

Obudowa SilentiumPC Armis AR1

Cena zestawu: 890,00 PLN.

 

wiec możesz dorzucić 1 kość ramu.

 

EDIT: trzymaj gotowy koszyk:

https://www.x-kom.pl/lista/tp2lew4vc

 

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pytanie mam. Czy jak będę kiedyś budował stacje, a mam taki zasilacz to nada się on jeszcze do czegoś? Zapas mocy ma ale nie wiem czy coś się nie zmieniło w temacie wtyczek i sekcji zasilania. Kupiłem go 10 lat temu więc nie wiem ;)

https://www.komputronik.pl/product/108949/ocz-fatal1ty-series-550w-modular-80-.html

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2020 o 20:11, WisnieR napisał:

Pytanie mam. Czy jak będę kiedyś budował stacje, a mam taki zasilacz to nada się on jeszcze do czegoś? Zapas mocy ma ale nie wiem czy coś się nie zmieniło w temacie wtyczek i sekcji zasilania. Kupiłem go 10 lat temu więc nie wiem ;)

https://www.komputronik.pl/product/108949/ocz-fatal1ty-series-550w-modular-80-.html

 

Nie mam pojęcia co do wtyczek ale co do mocy to jest na styk jeśli chodzi o granie. Chyba ,że do niewymagającej pracy. 

Odnośnik do komentarza

Mam tylko nadzieję, że to nie jest najmocniejsza karta w zestawie :banderas:

giphy.gif

 

Na mijajacej generacji spedzilem pewnie z 80% czasu grajac wlasnie na PC i cos mi mowi ze na nadchodzacej bedzie podobnie. Tym bardziej ze obecnie kombinacja "console exclusive" staje sie coraz bardziej popularna. No i gamepass (dawac to Ori). Ciekawe tylko jak z cenami, na tym poletku nvidia niestety rucha nas mocno. Ostatnio dalem za kompa cos okolo 5k i wystarczylo na granie na ultra 60fps w 1080p praktycznie przez cala generacje, tylko niektore najnowsze tytuly nie domagaja. Mam nadzieje ze teraz bedzie podobnie, chociaz licze sie z wydatkiem 7k na start

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, easye napisał:

Patrząc na ilość pamięci VRAM stawiam na karte dla "specjalistów" a nie konsumentów . Mimo że 40% mocniejsza wydajność niż rtx titan , który jest tylko lekko mocniejszy od 2080ti jest jak najbardziej w zasięgu .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...