Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Poleci ktoś dobrą płytę pod AM4? Mam obecnie Ryzen 5 3600. Chciałbym wymienić płytę na ATX, obecnie mam Micro ATX i brakuje mi portów. Chciałbym mieć dwa złącza M2 i dostęp do złączy PCIe. Co z tego ,że mam obecnie dwa skoro karta mi je zasłania. Moja obecna płyta to MSI B450M GAMING PLUS. Cena najlepiej poniżej 700 zł. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trochę przekroczyłeś swój budżet, ale części zamówiłeś lepsze, jakbyś chciał jednak trzymać się tych 2k to możesz pomyśleć nad:

AMD Ryzen 3 1200 AF
ASUS TUF B450-PLUS GAMING II
ASUS GeForce GT 1030 SL 2GB GDDR5
Patriot 8GB (2x4GB) 3200MHz CL16 Viper 4 Blackout
Apacer 480GB M.2 PCIe NVMe AS2280P4
MODECOM ARIEL czarna USB 3.0
SilentiumPC 450W Elementum E2 SI 85+
Cena zestawu około: 1750,00 PLN.

---------------------------------------------------------

Intel Core i3-10100F
ASRock H410M-HDV
ADATA 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 XPG Gammix D10
MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS (brak GPU)*
SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
KIOXIA 480GB 2,5″ SATA SSD EXCERIA
KRUX Trek
Cena zestawu około: 2319,00 PLN.

 

Do tego jakiś GT 1030 bądź  GTX 1650 Super jak się uda gdzieś wyrwać używkę.

 

Ewentualnie przekroczyć budżet i składać mocny sprzęt licząc na okazje z kartami.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

Trochę przekroczyłeś swój budżet, ale części zamówiłeś lepsze, jakbyś chciał jednak trzymać się tych 2k to możesz pomyśleć nad:

AMD Ryzen 3 1200 AF
ASUS TUF B450-PLUS GAMING II
ASUS GeForce GT 1030 SL 2GB GDDR5
Patriot 8GB (2x4GB) 3200MHz CL16 Viper 4 Blackout
Apacer 480GB M.2 PCIe NVMe AS2280P4
MODECOM ARIEL czarna USB 3.0
SilentiumPC 450W Elementum E2 SI 85+
Cena zestawu około: 1750,00 PLN.

---------------------------------------------------------

Intel Core i3-10100F
ASRock H410M-HDV
ADATA 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 XPG Gammix D10
MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS (brak GPU)*
SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
KIOXIA 480GB 2,5″ SATA SSD EXCERIA
KRUX Trek
Cena zestawu około: 2319,00 PLN.

 

Do tego jakiś GT 1030 bądź  GTX 1650 Super jak się uda gdzieś wyrwać używkę.

 

Ewentualnie przekroczyć budżet i składać mocny sprzęt licząc na okazje z kartami.

 

Teraz z integrą chcę wziąć a pozniej jakąś sensowną kartę żeby w Horizona w najlepszej jakości pograć.

Jakieś typy?

Odnośnik do komentarza

Jest sens kupować więcej, jak 16GB Ram? Grudzień/Styczeń będę się wprowadzał do nowego mieszkania, gdzie będę miał swoje własne biuro i  w końcu miejsce na stacjonarkę. No i ogólnie o ile procesor chce mieć Top (Ryzen 9 5900x bądź 5950x, jeszcze nie wiem), tak w kartę graficzną będę celował w target 1440p (jeszcze nie wiem co..), ale ten Ram mnie nurtuje. Uważacie, że zasadne jest brać więcej? Czy 16GB, ale szybszej ma więcej sensu?

Odnośnik do komentarza

16 starcza na wszytsko.

Dzisiaj były RTX 3070 TI za 3600 zł już. Szkoda że przegapiłem.

5 godzin temu, Wojtas1986 napisał:

Teraz z integrą chcę wziąć a pozniej jakąś sensowną kartę żeby w Horizona w najlepszej jakości pograć.

Jakieś typy?

No zależy w jakiej rozdzielczości i do jakiej kwoty szukasz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 hours ago, Shago said:

Jest sens kupować więcej, jak 16GB Ram? Grudzień/Styczeń będę się wprowadzał do nowego mieszkania, gdzie będę miał swoje własne biuro i  w końcu miejsce na stacjonarkę. No i ogólnie o ile procesor chce mieć Top (Ryzen 9 5900x bądź 5950x, jeszcze nie wiem), tak w kartę graficzną będę celował w target 1440p (jeszcze nie wiem co..), ale ten Ram mnie nurtuje. Uważacie, że zasadne jest brać więcej? Czy 16GB, ale szybszej ma więcej sensu?

 

No ale do czego chcesz to uzywac? topowy processor? rozumiem, programy 3D itp,itd, to tak 32gb RAM minimum 

topowy procesor? do gier? overkill, do gier 16gb RAM starczy

Odnośnik do komentarza

Visual Studio + Xamarin (ewentualnie Android studio jak zachce mi się uczyć Javy, bądź Kotlina) + Docker i Sql Server/Mongo DB. Po prostu pracuje jako programista. 16GB wiem, że mi spokojnie wystarczy do tego co robię, najwyżej kiedyś się dokupi kolejne. Ale procesor chce mieć top. Oczywiście nie kupie Threarippera za 20k, ale na 5950x spokojnie bym się szarpnął.

 

Gierki to przy okazji, kiedy narzeczona będzie okupować obecnie posiadanego XSX w salonie :kaz:

Odnośnik do komentarza

Patrząc na ceny kart i jak coiny poleciały myślę że i tak szybciej kupi się rtx w dobrej cenie niż ps5 bez zestawu. Wszystko zmierza w stronę normalizacji cen. No ale znając życie zaraz znowu coś jebnie i tyle z mojego przewidywania :D. A xkom jebać sklep pełen krętaczy i oszustów 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nowe RTXy już w przygotowaniu, przewidywana premiera 2023 ale już piszą, że:

 

Według nieoficjalnych doniesień nowe karty RTX 4000 mogą przynieść ponad 2-krotyny wzrost wydajności względem Ampere.

 

Ciekawe jaka wydajność będą miały odświeżone Superki, bo TI z lekka zawiodły.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...