Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się wejdzie na specjalistyczne fora, to większość radzi nie marnować kasy na wiatrak do AMD. Te dodawane w pudełkach są bardzo OK.
Podkręcać procesorów w dzisiejszych czasach też się nie zaleca, bo można mocno skrócić im życie.
Ludzie raportowali spadek wydajności i stabilności już po 3 miesiącach średniego podkręcania - jak ch.uj się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza

A ja wprost przeciwnie niz koledzy moge doradzic, zeby jak najbardziej sugerowac sie wypowiedziami tu na forum. Ja wlasnie tak zrobilem i jestem mega zadowolony ze swojego kompa. Wiadomo, ze posilkowalem sie tez innymi zrodlami, ale jak nie chce Ci sie zaglebiac w techniczne mumbo-jumbo to na forumku mozna uzyskac pomoc.

 

Wracajac do RAMu - patrzysz zeby CL bylo jak najnizsze, a Mhz jak najwyzsze. Ja mam 3200 CL16 i jest ok.

 

Zastanow sie tez czy potrzebujesz tego kompa juz teraz, bo w polowie listopada bedzie black friday gdzie sa duze wyprzedaze. Ja kupowalem PC rok temu na black friday i zaoszczedzilem okolo 800 zl.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

No 3600 ma najsłabszy, sam wymieniłem dość szybko bo kultura pracy tego procesora tez gra dużą role w tym, ciągle temperatura podskakuje nawet w stanie odpoczynku i potem mały wiatrak chodzi jak suszarka co chwile

 

 

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Panowie, doradźcie coś pecetowemu laikowi.

 

Chcę złożyć kompa w opcji ultra cebulowej, może i nawet z używanych części (znajomy zajmuje się sprzedażą, więc powiedzmy, że mam pewne źródło). W zupełności wystarczy mi moc, która zapewni ogranie giereczek z obecnie kończącej swój żywot generacji w FHD i 60fps na high, przeżyję nawet 30 fps. Główna funkcja to i tak będzie przeglądanie neta, yt, jakieś seriale.

 

Obecny sprzęt jest tak stary, że, przynajmniej wg mojej wiedzy, żaden komponent (poza dyskiem, ale i tak skłaniałbym się do SSD dla samego systemu) nie przyda się po upgradzie. Zasilacz 450W to chyba już za mało xd. Pomijam monitor, głośniki i inne peryferia.

 

Generalnie chodzi mi o naprowadzenie na technologie, które teraz panowały. Rodzaj RAMów, typy procków, grafika. Budżet mocno ograniczony, za samą grafikę chciałbym dać nie więcej, niż 5-6 stówek. Bez namawiania "daj 1000 zł więcej i kup coś lepszego". No i nie jest to coś pilnego, pewnie będę się bawił w całą operację jakoś na początku nowego roku. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Za 600 widzę ostatnio na promkach 1650 albo 5500xt więc spokojnie w 60 klatkach zagrasz. Ale tak jak koledzy piszą najlepiej będzie składać w listopadzie. Podaj tylko budżet na całość. A do tego czasu możesz sobie promki łapać na pepper. Dysk, obudowa, zasilacz możesz już brać na okazjach.

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, estel napisał:

I określ cały budżet.

 

Ciężko mi teraz powiedzieć, na razie chciałem zrobić rozeznanie. Tym bardziej, jeśli, jak wspomniał mozi, teraz jest nienajlepszy moment na zakupy. No i skoro będę patrzył w stronę używek, to i tak to co powiem będzie niemiarodajne. Więcej niż 1,5k na pewno nie planuję wydać.

 

Moje pytanie dotyczy bardziej tego, co jest potrzebne, żeby stykło do moich wymagań. A kasą będę się martwił później. Z tego co wiem, to najwięcej potencjalnych opcji wyboru dotyczy GPU, więc takie kwestie, jak to, ile i jakiego RAMu, jaka MB i procek wstępnie bym mógł już ogarnąć. Potraktujcie to jak radę dla osoby, która szuka na olx używanego lapka (to przykład, nie chcę laptopa xD) do neta, a nie kogoś, kto składa nowy komputer z myślą o wieloletnim graniu w nowości i dołączeniu do PCMR.

 

 

Odnośnik do komentarza

Cały pic polega na tym że po premierze nowych kart starsze tanieją więc jak chcesz kupić w przyszłym roku to akurat dobrze się składa. Tak jak Ukukuki podpowiada 'stałe' graty możesz kupować w ciemno - obudowa, dysk ssd, pamiec i ew peryferia. Reszta jak już się ruszy w temacie. Chyba że celujesz tylko w nowe graty to może warto teraz poszukać bo część sklepow wyprzedaje poprzednia generacje. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak uważacie, komputer z i7-7700k, 16GB 3000, RTX2080 Super do śmieciarki na kompost od razu czy można tutaj jeszcze coś uratować?

Płyta Asus Prime Z-270K, nie chce mi się kombinować z wsadzaniem tam mocniejszych procków.

Chyba nie ma z czego tutaj już rzeźbić, prawa?

Zawdzięczam temu złomowi wiele miłych wspólnych chwil, ale niedługo chyba koniec z nami ;/

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza

Mam pytanko do bardziej doświadczonych blacharzy: jeśli chodzi wybór procesora tylko i wyłącznie do gier to jest sens kierować się ilością rdzeni przy wyborze procesora? Tzn. szukanie czegoś co ma więcej niż 4C/8T?

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Paolo de Vesir said:

Mam pytanko do bardziej doświadczonych blacharzy: jeśli chodzi wybór procesora tylko i wyłącznie do gier to jest sens kierować się ilością rdzeni przy wyborze procesora? Tzn. szukanie czegoś co ma więcej niż 4C/8T?

Na chwilę obecną gry nie są optymalizowane pod wiele rdzeni i Intel lepiej sobie radzi. Cpu ma większe znaczenie przy niższych rozdziałkach. Celując w 4k60fps cpu aktualnie ma minimalne znaczenie. 

 

Sytuacja może się zmienić gdy gry zaczną być optymalizowane pod nowe konsole, gdzie series X ma 8 rdzeni i 16 wątków. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Mam pytanko do bardziej doświadczonych blacharzy: jeśli chodzi wybór procesora tylko i wyłącznie do gier to jest sens kierować się ilością rdzeni przy wyborze procesora? Tzn. szukanie czegoś co ma więcej niż 4C/8T?

 

Na razie nie wiadomo ale 4 rdzenie to raczej za mało na współczesny PC. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Wentylator BE QUIET! Pure Wing? 2 albo 3 zależy jaki budżet. Mam wszystkie wentylatory tej firmy plus chłodzenie CPU i jestem zadowolony. 

Właśnie przeglądam i wezmę te Pure Wing 2, nie będe więcej kasy pakował w 8 letniego trupa, wystarczy że mnie z zasilaczem w tym tygodniu pocisnął, swoją drogą czemu te zasilacze takie drogie teraz XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.