Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem :yao:. Po odjęciu 350zl w bonach które dodają, to karta wyjdzie 3450zl. Wciąż drogo, ale cóż, da się przeżyć. Do tego ta kultura pracy jest wszędzie chwalona, co postawiło kropkę nad i. A że powoli zbliża się koniec roku i okres świąteczny, to czuję w kościach, że lepiej nie będzie z cenami/dostępnością. Buda skompletowana zatem :xboss:

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
Przy takim budżecie zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć gotowca od Morele. Przy 6.500 może ci się uda nawet kupić z 3070 na pokładzie, zestawy są bardzo ładnie składane, do tego części niczego sobie.

Serio? Zawsze każdy raczej odradzał gotowce. Głównie chyba ze względu na słabiutki zasilacze w nich. Coś się zmieniło w tej kwestii obecnie?
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Koleś88 napisał:


Serio? Zawsze każdy raczej odradzał gotowce. Głównie chyba ze względu na słabiutki zasilacze w nich. Coś się zmieniło w tej kwestii obecnie?

Gotowce z allegro - chłam. Gotowce z markowych sklepów - OK. 

Odnośnik do komentarza

A ja bym się zastanowił nad laptopem do grania przy obecnych cenach xd. Sprzedałem swoją budę z AMD 3600 i 2060s za 4500 zł a złożenie ponad dwa lata temu kosztowało mnie 4300 zł. A wyciągnąłem jeszcze dysk m2 żeby dołożyć sobie do laptopa. 
 

Jako ,ze ceny obecnie są jakie są to kupiłem laptopa z 3060 130W i prockiem 5800H. Sprzęt o wiele wydajniejszy od mojej starej budy a wystarczyło dołożyć tysiaka więcej. Do tego matryca 165Hz i pokryciem 100% kolorów sRGB. 
 

Czekam na normalne ceny i GF 4070 pomijając wersje super 3xxx i składam jeszcze raz budę tym razem w mniejszym standardzie a nie klasyczne atx. 
 

co do grania na laptopie wiadomo jest głośno. Wiec albo słuchawki albo podpinany pod tv i gramy 3 metry dalej. Mi to nie przeszkadza bo miałem pierwsza wersje x360, PS4 pro i kiedyś laptopa z i7 i dwoma kartami graficznymi w SLI xD. Mam tez sentyment do grania na laptopie, miałem do tego dostęp już pod koniec lat 90 w pakiecie z Dungeon Keeper 2 podczas gdy moja stacjonarna miała P1MMX230 i vodoo 4MB xd i mogłem pomarzyć o graniu w ta gierkę. Później zawsze przewijał się jakiś laptop z dedykowana karta graficzna. 

Odnośnik do komentarza

Dla jednych śliwki dla drugich gruszki…..
Tez obecnie posiadam łapka gamingowego z 1050TI i jakieś pol roku temu oba zawiasy się poszły jebać. Monitor działa (tyle ze mam wylalamne zawiasy), jednak ogólnie jakoś nie wygodnie mi się gra na lapku i wolałbym budę a jeszcze mam series X i na przyszłość może sobie złoże budę do grania w 1440p. Granie w 4K w przyzwoitych FPS jest drogie a jak wszyscy mówią 1440p to taki sweet spot.

Odnośnik do komentarza

Ja gram jak na kompie, laptop podpięty pod monitor 1440P, klawiatura i myszka osobno. A laptop stoi na standzie tam gdzie stala buda. Granie na klawiaturze od laptopa to porażka, człowiek za bardzo przyzwyczaił się do mechanicznej. 
 

Co do zawiasów to niestety albo pech albo słaby producent lub model laptopa. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Ukukuki said:

Ja gram jak na kompie, laptop podpięty pod monitor 1440P, klawiatura i myszka osobno. A laptop stoi na standzie tam gdzie stala buda. Granie na klawiaturze od laptopa to porażka, człowiek za bardzo przyzwyczaił się do mechanicznej. 
 

Co do zawiasów to niestety albo pech albo słaby producent lub model laptopa. 

 
laptop marki MSI.

Jakiego monitora używasz i co możesz polecić, bo im więcej czytam tym mam większy mętlik mam i nie wiem czy np nie Odessy G7 na matrycy VA czy LG GP850-b na IPSie?

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, jeżeli miałbym dać za laptopa 5500 zł, gdzie karta graficzna w ogóle nie równa jest temu samemu modelowi w stacjonarce to już wolałbym dorzucić te 500 zł i kupić zestaw za 6k z morele. Pewnie z 3060 są jeszce tansze, bo za 3070 średnio płaci 6500, 3 tyg temu można było wyciągnąć nawet za 5500, co w obecnych czasach i fakcie że w środku siedziały RTX 3070 Gaming OC wydaje się cena z kosmosu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
No nie wiem, jeżeli miałbym dać za laptopa 5500 zł, gdzie karta graficzna w ogóle nie równa jest temu samemu modelowi w stacjonarce to już wolałbym dorzucić te 500 zł i kupić zestaw za 6k z morele. Pewnie z 3060 są jeszce tansze, bo za 3070 średnio płaci 6500, 3 tyg temu można było wyciągnąć nawet za 5500, co w obecnych czasach i fakcie że w środku siedziały RTX 3070 Gaming OC wydaje się cena z kosmosu.

Pytanie czy zestawy z 3070 na pokładzie jeszcze zlecą poniżej 6000 czy już raczej nie.
Odnośnik do komentarza

Panowie, cofając się nieco w czasie, ile realnie można dostać za zadbanego GTXa 1060 6GB od MSI (tzw. S M O K A)? Zastanawiam się czy nie sprzedać karcioszki i dołożyć do konsoli. Ostatecznie baza i5 Ivy Bridge, 8GB DDR3 raczej nie nadaje się do rozbudowy tylko do totalnej wymiany. Chciałbym to spieniężyć póki jest górka.

 

edit: ten model

 

MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB GDDR5 (GTX 1060 GAMING X 6G) - Karta  graficzna - Morele.net

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kaczi napisał:

Jakiego monitora używasz i co możesz polecić, bo im więcej czytam tym mam większy mętlik mam i nie wiem czy np nie Odessy G7 na matrycy VA czy LG GP850-b na IPSie?


Ja mam G7 i bardzo polecam. Na dziewczyny stacjonarce czasem gram to ma jakieś AOC 4K za 10k i to już kosmos monitor jak ktoś ma budżet. Jakość obrazu o wiele lepsza do tego ma super HDR. A za G7 dałem coś koło 2,5k rok temu. 
 

1 godzinę temu, mozi napisał:

Do 1440p 3060 mobilne to tak średnio bo już teraz nie domaga do fhd myślę że jest ok. Dla 1440p to wg mnie minimum to 3060ti. 


Przy mobilnych numeracja nie jest tak ważna jak TDP karty i chłodzenie w laptopie. Moja ma 130W i w niektórych grach wyciąga więcej niż model 80W 3080 mobilna. Jest niewiele słabsza od stacjonarnej 3060 jednak mocno traci na pamięci bo ma tylko 6GB i to jest jej nawiększy problem. W Doom Eternal mam wszystko na full plus 1440P i włączony RT i spokojnie wyciąga 60 klatek. Z wyłączonym RT stabilne 120 klatek. Jedynie tekstury mam ustawione na koszmar bo brakuje 100MB ramu aby dać ultrakoszmar. W DLC sporo mniej klatek bo jest zdecydowanie bardziej wymagające. 
 

Gorsza sytuacja jest z 3050ti bo tam modele są od 35W (padaka totalna) do 80W. Wiele osób się nie zna i łatwo się naciąć sugerując się modelem. No ale to wina Nividi bo namieszała specjalnie sprzedając chipy w różnych mocach dla tych samych modeli. 
 

2 godziny temu, easye napisał:

No nie wiem, jeżeli miałbym dać za laptopa 5500 zł, gdzie karta graficzna w ogóle nie równa jest temu samemu modelowi w stacjonarce to już wolałbym dorzucić te 500 zł i kupić zestaw za 6k z morele. Pewnie z 3060 są jeszce tansze, bo za 3070 średnio płaci 6500, 3 tyg temu można było wyciągnąć nawet za 5500, co w obecnych czasach i fakcie że w środku siedziały RTX 3070 Gaming OC wydaje się cena z kosmosu.


Zastanawiałem się nad tym ale była to praktycznie ta sama buda co miałem tylko z inna karta graficzną. A chciałem zmienić tez procek na mocniejszy a w laptopie mam 5800H czyli prawie to samo co w stacjonarnych 5800. W porównaniu do 3600 jest o wiele lepiej np w wtyczce Vray której czasem używam do pracy. 
 

Nie kwestionuje stacjonarki, sprzęt za podobne pieniądze zawsze będzie wydajniejszy i miał lepsza kulturę pracy ale w obecnych czasach laptopy do gier nigdy nie były tak opłacalne względem stacjonarki jak teraz. Jak wspomniałem sam złoże stacjonarke jak sytuacja się uspokoi. Obecnie i tak mam dostęp do stacjonarki dziewczyny z 3080. Swoją złoże pewnie dopiero jak skończymy dom bo w 35 metrach mieć dwie budy to tez bezsens trochę. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, HiS napisał:

Odnośnie lapka nie mogę się zdecydować czy i7-11370H z 3070 8GB (95w), czy Ryzen 5800H z 3060 6GB (130w). Cenowo różnica tylko niecałe  400zł. No i musi być to mobilna jednostka. Skłaniam się bardziej ku 1, tylko tam i7 ma 4/8 a w drugim Ryzen 8/16. 


Edit nie doczytałem ,ze to 3070. Na necie jest mnóstwo porównań i sprawdź co lepiej średnio wypada względem 3060 130w a 3070 80w. Prockiem bym się nie przejmował bo nie będzie wąskim gardłem w żadnym z przypadków. Ogromny plus 3070 to lepszy RT i 8GB ramu, 3060 130W będzie miała więcej klatek w niektórych grach. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Przeczytaj jeszcze raz bo byłem w trakcie edycji. Prockiem bym się nie martwił raczej, poszukaj na necie porównań 3070 80w względem 3060 130w. Jest tego masa na necie, ja wsiadam do samolotu wiec nie bardzo mam czas pomoc plus złe się takie rzeczy na telefonie ogarnia. Do tego chłodzenie laptopa jest ważne, co z tego ,ze bedziesz miał mocna kartę z górnej granicy TDP jak chłodzenie nie będzie wyrabiać i tak naprawdę nigdy nie osiągniesz tej mocy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
On 9/18/2021 at 11:03 AM, easye said:

W 5 zamówionych ostatnio zestawach byl zasilacz Gigabyte P750GM - 419 zł. 

 

To te co na youtube mówią ze wybuchają? :)

 

https://wccftech.com/gigabyte-busted-again-gp-p750m-psu-caught-exploding-on-cam-when-tested-with-dc-electronic-load-equipment/

 

https://videocardz.com/newz/newegg-offering-an-exchange-service-for-exploding-gigabyte-gp-p750-850gm-power-supplies

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...