Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam prośbę za które postawię piwo :).

Zastanawiam się nad setupem kompa na grudzień. Chodzi mi o kartę graficzną. Jak wiadomo, ceny są jakie są, więc chyba nie będę szarżował i będę celował w rozdzielczość 2560 x 1080, bo taki obecnie mam monitor. Będę wdzięczny jakby ktoś podrzucił screen jak wygląda "Microsoft Flight Simulator" w 1080p na ustawieniach Ultra? Bo ta gra to jest mój główny target na PC z racji możliwości podpięcia odpowiednich kontrolerów :)

Odnośnik do komentarza

No i od razu Ci napisze, że ta gra na Ultra to zabija większość RTXów - nawet na takim 3070TI za 3600 zł osiągniesz maksymalnie 30-40 fpsów. (pewnie ze skokami do 50 bądź <30 gdzieniegdzie) Ludzie na PC żeby mieć więcej fpsów raczej miksują ustawienia z Wysokimi, no ale wiadomo też że te Ultra w 30 wygląda obłędnie.

 

Tak czy siak, ta gra powstała chyba z myślą by sprzedawać w przyszłości nowe karty z serii 40XX. xD

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, easye napisał:

UltraWide monitor? Niestety przy rozdzielczości Full HD procesor ma także znaczenie - jaki masz teraz?

 

Tak, UltraWide. Do nowego komputera będę wstawiał procesor minimum Ryzen 9 5900x, więc o to się nie martwię.

 

7 minut temu, easye napisał:

No i od razu Ci napisze, że ta gra na Ultra to zabija większość RTXów - nawet na takim 3070TI za 3600 zł osiągniesz maksymalnie 30-40 fpsów.

 

 

Celowałem w kartę RTX 3060, bo w teorii tak mi wychodziło, że te 30fps wyciągnie przy 2560x1080 :yao:

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Wiesz na PC najśmieszniejsze jest to, że jak gra jest tak zoptymalizowana jak MFS to całkiem możliwe ze wyciągniesz, ba wyniki mogą być nawet porównywalne do 3070. Pamiętam, że to mnie najbardziej dziwiło jak przeszedłem na PC - czasami nie ważne czy masz kartę za 2, 4 czy 8 tys zł, jak ma chrupnąć w 40 fpsach to i tak zatnie, jakiś czas temu oglądałem porównania kart graficznych przy MFS i można powiedziec ze na kazdej działało tak samo - od 30 do 50 fps'ów.

 

na Twoim miejscu jednak zdecydowanie kupiłbym tańszego procka i dołożył do karty.

Ja sobiście jestem Fanboyem Intela, więc dla mnie zdecydowanie na lata starczyłby Ci przedział

Intel Core i5-11400 - Intel Core i7-10700KF

 

a nawet tańsze, jak nie interesuje Cię podkręcania, które np. dla mnie nigdy nie było opłacalne...

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie miałem dobrego procesora, co bolało czasami przy odpalaniu Visual Studio. Nie mówiąc o Android Studio :dunno:. Stąd na lata chciałem zapewnić sobie spokój kupując Ryzena 9 5900x. Możliwe, że to jest overkill faktycznie, ale poniżej Ryzen 9 3900x nie chciałbym już schodzić (aczkolwiek porównam sobie z i7 10700 bez opcji podkręcania, bo mnie to nie interesuje).

Odnośnik do komentarza

Powiem jako posiadacz 3070 i ultrawide 34 calowy monitor. ULTRAWIDE robi wrażenie ale karta pracuje na maxa nawet w three kingdoms czyli rts. Jak gra jest dobrze zoptymalizowana to masz spokojnie 100 fps + ale zdarzają się zgrzyty. Ogólnie jeżeli chcesz ultrawide co polecam to karta musi być w miarę mocna aby grać komfortowo w ustawieniach ultra. Szczerze alyx w vr mniej zajeżdża kartę w ustawieniach wysokich niż mfs xD Za to taki doom eternal chodzi pięknie i to bez dlss. 

 

Sam mam 5600x ryzena i styka to karta jest wąskim gardłem w grach procek nie. 

Odnośnik do komentarza

 

No wlasnie Blant - zalezy od rozdzielczości, przy 1440p czy 4k 99% mocy przy większości gier to karta graficzna.

No musiałbyś zobaczyc Shago gdzies testy oprogramowania do procesora. Najlepiej napisz jak już będziesz cos skladal, ja na dzien dzisiejszy zamiast procka za 2500 złozyłbym caly zestaw za około 5:

 

Intel Core i5-11400

Gigabyte B560 HD3

Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black | Patriot 16GB (2x8GB) 4133MHz CL19 Viper Steel

polować na GeForce RTX 3060 Ti/3070 ewentualnie nowe karty Super które mają wyjść pod koniec roku

SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold do 3060TI wystarczy | do lepszej karty poszukać czegoś 650W

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

SilentiumPC Fortis 3 140mm

 

A do tego zestawu już będziesz mógł na spokojnie wrzucić 3060TI/3070/3080 czy nowe Superki, w zależności co trafi Ci się na runku.

 

Ewentualnie za 6k z lepszym zasilaczem i prockiem:

Intel Core i7-11700F

MSI MAG B560M BAZOOKA

Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black

GeForce RTX 3070 (brak GPU)

SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB

SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold

SilentiumPC Fera 5 120mm

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

 

Cena zestawu: 6038,00 PLN.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, easye napisał:

 

No wlasnie Blant - zalezy od rozdzielczości, przy 1440p czy 4k 99% mocy przy większości gier to karta graficzna.

No musiałbyś zobaczyc Shago gdzies testy oprogramowania do procesora. Najlepiej napisz jak już będziesz cos skladal, ja na dzien dzisiejszy zamiast procka za 2500 złozyłbym caly zestaw za około 5:

 

Intel Core i5-11400

Gigabyte B560 HD3

Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black | Patriot 16GB (2x8GB) 4133MHz CL19 Viper Steel

polować na GeForce RTX 3060 Ti/3070 ewentualnie nowe karty Super które mają wyjść pod koniec roku

SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold do 3060TI wystarczy | do lepszej karty poszukać czegoś 650W

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

SilentiumPC Fortis 3 140mm

 

A do tego zestawu już będziesz mógł na spokojnie wrzucić 3060TI/3070/3080 czy nowe Superki, w zależności co trafi Ci się na runku.

 

Ewentualnie za 6k z lepszym zasilaczem i prockiem:

Intel Core i7-11700F

MSI MAG B560M BAZOOKA

Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black

GeForce RTX 3070 (brak GPU)

SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB

SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold

SilentiumPC Fera 5 120mm

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

 

Cena zestawu: 6038,00 PLN.

Kurczę, w głowie mi się zafiksowało, że 10k na kompa pójdzie, a tutaj taka przyzwoitość cenowa :obama:

 

11 minut temu, blantman napisał:

Monitor IIYAMA G-Master GB3466WQSU 34" 3440x1440px 144Hz 1 ms Curved

 

No to jest dosyć spora rozdzielczość. Jesteś w stanie powiedzieć jaki klatkarz osiągasz na 3070? Chodzi o "MFS" ;)

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Jak masz budżet prawie 10k, to wsadzisz 3080 - a tam to juz sie gra w wiele gier w natywnym 4k >120 fpsów na Ultra.

 

Intel Core i7-10700KF

Gigabyte Z590 Gaming X / MSI MPG Z490 GAMING PLUS

Patriot 16GB (2x8GB) 4400MHz CL19 Viper Steel

ASUS GeForce RTX 3080 TUF GAMING 10GB GDDR6X (brak GPU)

Phanteks Eclipse P500A DRGB Czarna

Corsair RMx 750W 80 Plus Gold

Noctua NH-D15S 140mm

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

 

Cena zestawu: 8502,00 PLN.

 

Ogólnie gdyby ceny kart nie było tak chore to te wszystkie zestawy kosztowałyby 1500 zł mniej!

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Shago napisał:

Kurczę, w głowie mi się zafiksowało, że 10k na kompa pójdzie, a tutaj taka przyzwoitość cenowa :obama:

 

 

No to jest dosyć spora rozdzielczość. Jesteś w stanie powiedzieć jaki klatkarz osiągasz na 3070? Chodzi o "MFS" ;)

mi poszło 10 k prawie równo ale komp i monitor całość. Monitor 2299 zł reszta komp wyszło 9500 zł 

 

Wiesz odpaliłem w celu sprawdzenia było płynnie przed patchami w maju grałem. Nudna gra i olałem po 2 lotach nie moje klimaty. Za to mogę ci powiedzieć że w doom eternal miałem ok 100 fps na ultra ale lekko skakało tyle że nie widziałem tego dzięki g sync.  I uważaj na indyki. Niektóre mają odblokowane fps i karta potrafi szaleć warto w ustawieniach nvidii zabokować karte na maks 140 fps skoro monitor 144 hz ma.  Ja to odkryłem po tym jak gówniany indyk spowodował odlot kompa XD Alyx też płynnie na ultra w vr , lone echo też a ma dosyć spore wymagania. Ogólnie nie znalazłem gry która by zagięła kompa ale nie sprawdzam fps. Tylko testując kompa sprawdzałem raz w doomie. Jestem jednak wyczulony na spadki i coś poniżej 60 fps.  Mi wystarczy 3070 na razie bo nie gram na 4k a to jednak różnica. Pod Oledem mam xboxa series x i mi styknie. Komp w innym miejscu ale monitor ultrawide już nigdy nie wymienie na inny. RTS i CRPG wyglądaja obłędnie a jak się gra w fps :obama:

 

Ja kupiłem kompa przede wszystkim dla rts, crpg i vr. AAA akcyjniaki gram na konsoli bo mi wygodniej. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście nie lubie przepłacać za komputer, bo nie raz sie przekonałem, że najtańsze budżetowe rozwiązania typu: tani procek + tania płyta, ale lepsza karta graficzna dają rade w zupełności, dlatego przeważnie polecam tańsze podzespoły + mocniejsza karta graficzna, bo zawsze możesz sobie podłączyć Peceta kablem HDMi do telewizora, wziąć pada od Xboxa i grać w 4k Ultra w 120 fpsach jak na PS6 ^^

 

No i tak jak pisze Łom - obecnie nie mam żadnej karty graficznej w domu, wiec nie mam jak sprawdzić, ale na PC tez dostajesz często aktualizacje pod DLSS, taki RDR2 na początku przy Ultra ustawieniach był średnio grywalny teraz na mocnych kartach pograsz w natywnym 4K.

Odnośnik do komentarza

W idealnym scenariuszu chciałbym monitor LG 34GP83A-B i pod to odpowiedni setup, ale nie wiem, czy finansowo to wszystko udźwignę, bo nie wiem, czy dobrze policzyłem koszt wykończenia mieszkania, którego odbiór przypada na listopad :yao:. Bezpiecznie sobie zakładam, że się pomyliłem, więc wycena @easye bardzo mi się podoba :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Też uważam że kupno płyty głównej za 2 k nie opłacane jak masz dobre płyty za 500 zł a procek DO GIER naprawdę nie musi mieć 12 rdzeni. Overkill. Ram obecnie styknie 16 gb ale warto mieć miejsce na kiedyś. Dysk ssd to ważne obecnie aby był pojemny minimum 1tb a dysk ms 4 generacji zawsze można dokupić kiedyś jak stanieją. 

Odnośnik do komentarza

@Shagopolecam tą iyame też myślałem jaka ultra panorama i testowałem w domu np xiaomi. Z budżetowych ultrapanoram do 2,5 k wg mnie najlepsza. masz też długa gwarancje i zawsze możesz do sklepu zwrócić w 2 tyg. Ja tak z xaomi zrobiłem. Wiadomo że można i za 4 k monitor kupić albo 5 k ale umówmy się czasem trzeba na czymś przyciąć. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Shago napisał:

Monitor koniecznie ultra panorama. Nie potrafiłbym już wrócić do normalnego. Obecnie mam 29 cali i chętnie bym zmienił na jeszcze większy. Sprawdzę tą Iyamę.

pamiętaj bierz przez neta i odbiór w sklepie. Wiem że każdy to niby wie ale to xiaomu 34 cale co ludzie chwalili mi piszczały cewki. Od razu odwiozłem do media markt i kasa zwrot. Ogólnie jak w tv monitory też mają swoje wady. Jeden trafi inny nie. Warto mocno testować w pierwszym tygodniu i jak coś nie tak zwrot bez pytań. Iyama ma mega gwarancje na martwe pixele kilka lat.

 

@easyewspieraja nowe gry aaa i indyki. Nie wspierają gówniane porty z konsol i starsze gry ale tu mody pomagają i nawet baldura 2 odpaliłem w ultrapanoramie:D. Jedynie danganronpa 3 odpaliła się z pasami ale wiedziałem na co się pisze :) Odpaliłem 20 gier od zakupu pc i każda poza visualną nowelką wspierała. Nowy ace atorney też nie wspiera ale znowu to port z 3ds.... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...