Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komuś bardzo zależy na ciszy to polecam coś od be quiet lub noctua. Jednak sama Fera 5 to jest sztos za tą cenę rozwiązania konkurentów to cena minimum 2-3x. 

 

https://www.purepc.pl/test-coolerow-silentiumpc-fera-5-oraz-silentiumpc-fera-5-dual-fan-tanie-i-wydajne-systemy-chlodzenia-dla-procesorow?page=0,7

 

Ja przez dwa lata do 3600 używałem dark rock slim i był sztos jesli chodzi o kulturę pracy a buda stała mi na biurku. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Ja dwa lata temu zwracałem ten model płyty, nie wyrabiała z pamięciami 3200 a według specyfikacji obsługiwała. Wymieniłem na budżetowego MSI który obsługiwał ale podczas pierwszej aktualizacji biosu sam sobie przestawił pamięci na 2400 i tak grałem ponad rok nie widząc różnicy xD. Kapnąłem się dopiero podczas odsprzedaży pc. MSI B450 Gaming coś tam za to nie zawsze startował poprawnie :) średnio raz na 10 uruchomień musiałem robić twardy reset. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

W sumie stare karty można sprzedać po zawyżonych cenach i trochę dokładając kupić nowszy model. Ja swój stary komputer 2 letni sprzedałem za więcej niż wyszło mnie jego złożenie. Dziewczyna zwykłą 2080 sprzedała za coś koło 4k na olx a 3080 kupiła prawie w rynkowej w preorderze. Gorzej mają osoby składające od zera kompa. 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Figuś napisał:

Czemu wziąłeś budzetową płytę i to jeszcze B450 zamiast B550?

A jaki jest sens brać 550, jeżeli nie ma się w planach wymiany procesora? 

 

W dniu 23.09.2021 o 10:26, Koleś88 napisał:

Ten Game X G700 z Morele rtx 3070, 16gb ram, i5 10600K i Intel Z490 to dobra cena czy licho?

https://www.morele.net/komputer-game-x-g500-core-i5-10400f-16-gb-rtx-3070-1-tb-m-2-pcie-8779270/

 

Jest jeszcze taki za 7150.

Mam go trochę taniej, bo znajomy się rozmyślił, więc w razie czego :ogor:

Odnośnik do komentarza

Może kogoś to zainteresuje:

Wczoraj robiłem test swojego zestawu oczywiście na MFS :). Mogłem tylko podłączyć pod monitor 2560 x 1080, ale przy tej rozdzielczości podczas lotu nad Toronto na ustawieniach Ultra (nie widziałem, żebym mógł coś więcej zmienić na jeszcze mocniej) pokazało ok. 50fps. Dzisiaj zrobię przelot nad NY i mogę wkleić jakieś statsy z FPS monitora jakby ktoś chciał.

Subnautica: Below Zero to średnio 130 fps na najwyższych ustawieniach.

Edytowane przez Shago
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, HiS napisał:

W komentarzach na morele zapytałem jednego z kupujących o ilość kości RAM montowanych w danym zestawie. Potwierdził, że ma jeden moduł 16GB. Tak, więc trzeba jednak przyglądać się tym zestawom. RAM w singlu to wyraźny spadek wydajności w grach.

 

Ewentualnie dokupić kolejne 16GB i mieć 32GB w dualu. Akurat to nie będzie straszny wydatek, z tym że nie wiem jak to jest z tymi zestawami czy można je samodzielnie otwierać i nie ma plomb na obudowie. 

W ostatnim 2 tygodniach mialem z 6 takich zestawów w żadnym nie trafiłem na pojedyncza kość, zawsze też możesz w uwagach do zamówienia napisać, że zależy Ci na 2 kościach po 8GB.

Nie ma żadnych plomb, sam musisz zresztą otworzyć obudowę, by wyjąc z niej zabezpieczenie do transportu (folie/styropian)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kilka osób polubiło, więc wrzucam :)
Ryzen 5 3600 + MSI 3060 Ti Gaming Z Trio + 16GB 3200mhz, MFS na ultra w rozdzielczości 2560 x 1080, wszystkie dostępne ustawienia na max:

 

Bez tytułu.png

 

Ta gra to istny benchmark PC, gra wygląda obłędnie.. Osobiście chciałem 3440 x 1440 dla stałych 30fps, ale możliwe, że nieco trzeba będzie ściąć detale. Swoją drogą, że nawet dla rozdziałki 2560x1080 ustawię sobie limit stabilnych 30fps, bo akurat w tej grze nie jest to jakoś specjalnie mega potrzebne dla mnie zeby było więcej. Wolę podziwiać widoki :D

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Shago napisał:

Kilka osób polubiło, więc wrzucam :)
Ryzen 5 3600 + MSI 3060 Ti Gaming Z Trio + 16GB 3200mhz, MFS na ultra w rozdzielczości 2560 x 1080, wszystkie dostępne ustawienia na max:

 

Bez tytułu.png

 

Ta gra to istny benchmark PC, gra wygląda obłędnie.. Osobiście chciałem 3440 x 1440 dla stałych 30fps, ale możliwe, że nieco trzeba będzie ściąć detale. Swoją drogą, że nawet dla rozdziałki 2560x1080 ustawię sobie limit stabilnych 30fps, bo akurat w tej grze nie jest to jakoś specjalnie mega potrzebne dla mnie zeby było więcej. Wolę podziwiać widoki :D

 

 

Jak i tak chcesz zejść na stałe 30 kls a masz trochę więcej, to możesz wejść w configa i zmienić LOD terenu i budynków z 2 (tak jest na ultra) na więcej, tu masz screena z LODem 9 i tu i tu (chmury takie przestrzelone z kontrastem, bo to z przed ostatniego update, w którym naprawili kontrast chmur).

Microsoft Flight Simulator 02.08.2021 16_03_26-min.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...