Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Brolin napisał:

 

E to się tylko wydaje, że to takie delikatne. Ja kiedyś najpierw wyrwałem procesor z podstawki (przy ściąganiu z niego radiatora - dziwiłem się gdzie się choj podział, a on się do radiatora od dołu przylepił), po czym przy wkładaniu go z powrotem wygiąłem mu jedną z nóżek. Co ciekawe wlazł jakby nigdy nic, ale nie działał. Nic to, wyciągnąłem dziada, naprostowałem nóżkę i hulał jeszcze kilka lat :D

 

O toz to. To jest ta moja delikatnosc...

 

Screenshot-2023-10-04-12-39-23-47-be80ae

Stary procek z chlodziwem :dynia:

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, mozi napisał:

Pamiętaj o włączeniu expo dla ramu. 

A co to takiego i czemu nie jest wlaczone z automatu ?

 

6 godzin temu, Ukukuki napisał:

To teraz najlepsza zabawa czyli latami rozbudowywanie platformy :wub:

 

W przyszłości dowal jeszcze jeden wentylator na front, wymień chłodzenie procka - te z zestawu są głośne. 
 

No i pasuje kiedyś kartę graficzną kupić dzieciakowi :lapka:

Zlozylem z tego co pod reka bylo. Nowy przyszedl procek, plyta, ram i dysk m2. Chlodzenie wzialem wlasnie z poprzesniej wersji tego sprzetu bo nic nie mialem innego. Mimo wszystko ladnie to dziala.

Stara plytka..

Screenshot-2023-10-03-17-49-57-01-be80ae

 

6 godzin temu, Bzduras napisał:

To chłodzenie do tego proca :pawel:

Tymczasowe. Ale skoro juz jestesmy w temacie to moze cos polecisz pod ten procesor. Nie chce pchac sie w zadne wodne chlodzenia. Poprostu wiatraczek jakis wydajniejszy. Komputer glownie do pracy przy zdjecch i do forumka, yt jak narazie. 

 

Co bedzie pozniej zobaczymy. 

Taki styknie..?

Screenshot-2023-10-04-12-57-11-20-b5f688

 

PC bedzie stal w salonie gdzie konsola wiec wymagana sa dosc duze. PC nie moze zagluszac mojej konsoli :reggie:

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.10.2023 o 12:09, KrYcHu_89 napisał:

Dosyć ryzykowna zabawa, w ogóle dają do Ryzenów jeszcze stockowe chłodzenie? Bo mojego 5800X3D nic nie dawali. 

Oczywiście, do 5600 styknie ale 5800x3d pewnie już by się zjarał dlatego nie dają. Sam miałem taki przez pierwsze 2 tygodnie po złożeniu pc i temperatury były ok tylko głośne to

 

@iluck85 Jak iiyama daje radę? Trochę się boję przejścia na ultrawide bo przyzwyczajenie i mniej fps podobno o 30-40% ale dużo ludzi sobie chwali i nie wrócą już do 16:9

Odnośnik do komentarza

Miałem wcześniej 32 cale też wide i zakrzywiony, ale była pikseloza- siedzę dosyć blisko ekranu. Nie pamiętam co to był za monitor- AOG? Czy coś takiego. 

Ta Iyama bije go na głowę, oprócz dużego pudła które ledwo wchodziło do bagażnika- musiałem fotele obalić, to nie czuje różnicy 32/34. Podobne rozmiary, ale rok przerwy miałem od PC. 

Ja w FPS nie gram, więc nie liczę tego i nie sprawdzam, bo zwyczajnie w świecie mnie to jebie. Pamiętasz Skyrima jak mody instalowaliśmy? Zamiast grać, to ja mody instalowałem. Dlatego odcinam się od tego technobełkotu, Nvidia sama ustawia grę i gram- ja nawet nie sprawdzam w ustawieniach czy mi dali ultra, High czy Medium...

Neta się fajnie przegląda, filmy ogląda. Na plus rozmiar. 

Odnośnik do komentarza

Nie no ustawienia trzeba sprawdzić czy wszystko jest na ultra, po to się kupowało bestię. Hmm jeszcze się zastanawiam nad lg gp850, jest lepszy do fpsów ale też nie mam parcia na csa jak kiedyś. Na pewno wszystkie gierki singlowe lepiej się odczuwa na takim ultra wide, lepszy kontrast immersja itd. Skyrima pamiętam oczywiście i chyba więcej czasu spędziłem tam wgrywając mody niż grając ale jakoś tego nie żałuję XD. Teraz to inne czasy pobierasz wszystko w jednej paczce i odpalasz. Też wolę plug and play. Więcej gram na xboxie niż pc przez wygodę, albo niektóre gierki mają play anywhere. Wtedy mam ten sam save na pc i komsoli. Super sprawa.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Chewie napisał:

Nie no ustawienia trzeba sprawdzić czy wszystko jest na ultra, po to się kupowało bestię. Hmm jeszcze się zastanawiam nad lg gp850, jest lepszy do fpsów ale też nie mam parcia na csa jak kiedyś. Na pewno wszystkie gierki singlowe lepiej się odczuwa na takim ultra wide, lepszy kontrast immersja itd. Skyrima pamiętam oczywiście i chyba więcej czasu spędziłem tam wgrywając mody niż grając ale jakoś tego nie żałuję XD. Teraz to inne czasy pobierasz wszystko w jednej paczce i odpalasz. Też wolę plug and play. Więcej gram na xboxie niż pc przez wygodę, albo niektóre gierki mają play anywhere. Wtedy mam ten sam save na pc i komsoli. Super sprawa.

 

 

Konsole zostawiłem, bo w taką Forze wolę pograć na padzie w fotelu. Więc też FPS oleje na rzecz dla mnie wygody.

Ja powiedziałem stop, przysiedziałem przy tym Skyrimie i skończyłem..

Z  gierek w Diablo mi się lepiej gra na PC, a teraz nie wiem czy to złudzenie czy tak jest, ale chyba więcej terenu widzę xD 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Ukukuki napisał:

Ja jak coś polecam Samsung G8 OLED, mam od premiery i zero krzywych akcji. 

Nie no monitora za 5k nie zamierzam kupować xD. Wolałbym lepsze gpu kupić. Tak z ciekawości lepszy od słynnego alienware AW3423DWF? Pewnie są porównywalne.

 

26 minut temu, iluck85 napisał:

 

 

Konsole zostawiłem, bo w taką Forze wolę pograć na padzie w fotelu. Więc też FPS oleje na rzecz dla mnie wygody.

Ja powiedziałem stop, przysiedziałem przy tym Skyrimie i skończyłem..

Z  gierek w Diablo mi się lepiej gra na PC, a teraz nie wiem czy to złudzenie czy tak jest, ale chyba więcej terenu widzę xD 

Na pewno więcej widać bo to ultra wide. Chyba że na 16:9 też więcej widziałeś. Fpsy, rts i symulatory wiadomo na konsoli nie tykam

 

W forze właśnie gram tu i tu, save ten sam dlatego lubie ten ekosystem pana spencera

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.10.2023 o 22:43, lukas_k96 napisał:

Dobra, widzę, że ceny rosną, nie ma chyba co czekać, bo zapłacę finalnie jeszcze więcej. 

 

W załączniku moje wybory w koszyku na morelach. Jak oceniacie? Wyszło w sumie za całość blisko 9350 zł (w tym Windows 11, którego tu nie umieściłem na zdjęciach). Wszystko się zgadza i do siebie pasuje? :D Może coś jeszcze zaproponujecie, żeby poprawić wydajność niewielkim kosztem/wybrać coś innego w tej cenie/nieco zaoszczędzić ;)


 

Spoiler

komp 3.jpg

komp 2.jpg

komp 1.jpg

 

 

Tak jak pisałem, granie w 1440p na ultra detalach, sprzęt ma wystarczyć na kilka lat spokojnie. 

Ostatecznie po długich bojach i oczekiwaniu w środę dotarł do mnie sprzęt. Już przy zamówieniu pojawił się problem - okazało się, że dopiero po dwóch dniach od jego złożenia, na dodatek po moim pytaniu, dali mi znać, że jednak nie mają karty, którą sobie wybrałem, bo wystąpił błąd w sklepie, gdy wskoczyła jedna wersja (RX 7800 Phantom Gaming) i że mogę sobie wybrać zamiennik od innej firmy albo czekać nie wiadomo ile na dostawę. Zdecydowałem się więc na tę samą kartę, ale od firmy XTX. 

 

Potem weekend, czekanie na info o złożeniu i wysyłce, aż w końcu w środę przybyła bestia :D I to duża bestia, bo miałem problem, żeby to wszystko pomieścić. W końcu się udało, ale jak odpaliłem Cyberpunka to miałem po 2-3 FPS, że nawet intro mi cięło... Po kilkunastu minutach ogarnąłem, że gra mi odpala na dedykowanej karcie graficznej. Kolejna godzina poświęcona na info, jak to ogarnąć, wejście w BIOS, przestawienie opcji i... ciemność. Komp chodził, a nie miałem obrazu. Zestresowany, że coś popsułem, zacząłem pytać po znajomych i jeden z nich mnie olśnił - powiedział, że wpiąłem display porta do płyty głównej, zamiast karty graficznej. Zrobiłem po bożemu i wszystko wróciło do normy. Nerwów i straconego czasu nikt mi jednak nie przywróci :D

 

Nie miałem czasu grać za bardzo w ostatnich dniach, ale te 4 godzinki w Cyberpunka pyknąłem. Powiem szczerze - baja. Ray Tracing na Ultra, 60 FPS minimum, na dużym ekranie... Jest przepaść, bo blisko 15 latach na laptopie. Jestem mega zadowolony, choć muszę jeszcze nabyć podkładkę pod mysz i klawiaturę. Miałem  też problem, bo niestety mimo przejściówki nie jest odczytywany mój stary monitor na DVI, więc musiałem kombinować z drugim ekranem z laptopa, ale jakoś się udało. 

 

Teraz tylko jak najwięcej czasu, który można poświęcić na granie. Znowu czuję się jak za dzieciaka, kiedy miałem taką podjarę na gry :D 

Edytowane przez lukas_k96
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...