Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, maciucha napisał:

image.thumb.png.0a2dd534bcfd0b68e4458a1fd5f09e2a.png

Będzie to ze sobą współpracować na pewno? Zwiększyłem SSD do 2TB bo 1TB to nic obecnie. Z tych gotowych zestawów nie ma polecanej obudowy - na co patrzeć przy wyborze? Ten zasilacz 550W na pewno pociągnie?

 

image.thumb.png.72b0ac14e6472c1c85d84866495a7518.png

ew. taki zestaw na intelu, czyli w sumie:

amd 5700x czy intel i5-12400f?

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał:

Ten intel nie jest moim zdaniem do gier. 

Podszedłem do komputerowego i mnie już gość namawiał na intela i5 12600kf, zmiane na DDR5 (i w zwiazku z tym płyyu glównej), bo AMD niby się psują i coś tam coś tam XD

No ale to się już porządne 5k pln robi.

 

WIndows 11 to faktycznie jeszcze dodatkowe 500zł czy coś legit idzie taniej wyrwać?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciucha napisał:

No właśnie na 1 screenie to ten zestaw tyle że ze zwiększonym SSD. :lapka: 

 

Dysk weź 1TB na początek, z czasem dokupisz drugi na promce z pepperka. Teraz ten budżet dodaj do procka albo karty. te elementy wymagają większego nakładu finansowego przy rozbudowie. 

 

Płyta główna ma dwa sloty na M2, a możesz jeszcze kupić kiedyś zwykłe SSD albo HDD na archiwum. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Dysk weź 1TB na początek, z czasem dokupisz drugi na promce z pepperka. Teraz ten budżet dodaj do procka albo karty. te elementy wymagają większego nakładu finansowego przy rozbudowie. 

 

Płyta główna ma dwa sloty na M2, a możesz jeszcze kupić kiedyś zwykłe SSD albo HDD na archiwum. 

Jeśli chodzi o kartę to rozumiem że tak jak proponowałeś 7700xt?

Jeśli chodzi o procka to jaka byłaby lepsza opcja w tych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, maciucha napisał:

Jeśli chodzi o kartę to rozumiem że tak jak proponowałeś 7700xt?

Jeśli chodzi o procka to jaka byłaby lepsza opcja w tych pieniądzach?

 

Było by idealnie jakbyś miał budżet na 7700XT. Będzie to dobrze współpracować z Ryzen 7 5700X i jest opcja w przyszłości na rozbudowę.

 

Ale idealnie było jakbyś kupił i5 12600KF, DDR5 i 7700XT ale w tym budżecie może być ciężko :(  Wtedy masz mega opcję rozbudowy w przyszłości. Kiedyś mogła by wlecieć i7 14xxx i wąskim gardłem nie będą pamięci. Ale pierwsza opcja też sztos w tej kasie :wub:

 

Albo jak ci się nie śpieszy to kupuj powoli na pepperku ze wstawek np. https://www.pepper.pl/promocje/radeon-rx-7800-xt-phantom-gaming-16gb-oc-799775#comments parę tygodni i będzie PC xd

 

https://www.pepper.pl/grupa/podzespoly-komputerowe

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, maciucha napisał:

Jakby nie ten jebany Windows za 5 stów to bym wziął tego 7700xt:shieeet:

 

Na purepc reklamowali kiedyś klucze windows z tej strony https://pl.scdkey.com/software/p202204251138247525.html ale nie wiem jak z legalnością xd 

 

https://www.purepc.pl/wyprzedaz-na-koniec-maja-dozywotnie-licencje-na-microsoft-windows-i-microsoft-office-po-bardzo-niskich-cenach

 

Boxy windowsa 11 na allegro nowe niby po 200 zł w folii https://allegro.pl/oferta/microsoft-windows-11-home-box-15135526302

Odnośnik do komentarza

Mam winde z kluczyka za 50 dych, to samo ściągnąłem siostrzeńcowi jak mu składałem kompa i kumplowi, każdy do tej pory normalnie korzysta i żyje, CBA nie wleciało.

 

Co do kompa to jak już dokładać to od razu tego 1000, przyoszczędzić na dysku 1TB i 7800XT + 12600K.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, maciucha napisał:

Nie no w cuda nie wierzę xd

 

Tak to z 7700xt i Windowsem się robi 5200zl czyli dużo więcej niż zakładałem.

 

To zejdź z prockiem na AMD Ryzen 5 5600 ale kartę bym zostawił. 

2 minuty temu, tjery napisał:

Co do kompa to jak już dokładać to od razu tego 1000, przyoszczędzić na dysku 1TB i 7800XT + 12600K.

 

No świetna opcja i do tego DDR5.

 

 

Jak dalej budżetowa opcja to weź Intel Core i5-12400F, kiedyś wymienisz i do tego 7700xt i np. ASUS Prime B760M-A WiFi. No jest kilka opcji w okolicach 4k. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

To zejdź z prockiem na AMD Ryzen 5 5600 ale kartę bym zostawił. 

No ale to różnica 200zl, więc wciąż 1000zl nad budżetem jestem. Do 4500zl max max chciałbym dać.

Teraz, tjery napisał:

Ja nawet game passa z g2a bym nie kupił, a co dopiero windę.

 

Jaka jest szansa że to nie jest kradzione? 2%?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, maciucha napisał:

No ale to różnica 200zl, więc wciąż 1000zl nad budżetem jestem. Do 4500zl max max chciałbym dać.

Ja nawet game passa z g2a bym nie kupił, a co dopiero windę.

 

Jaka jest szansa że to nie jest kradzione? 2%?

To kup tego boxa z allegro za 200 zł, 300 zł schodzimy z windowsa i weź 5600 albo 12400 zależnie od platformy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

tak na prawdę to klucz do instalacji Windowsa w ogóle nie jest potrzebny.

Dopiero po jakims czasie wyswietli Ci sie napis w prawym dolnym rogu, ze nie zostal aktywowany (nadal wszystko będzie działać), wiec koszt systemu mozesz przezucic na inny miesiąc.

 

Klucz w ogole radze wbić dopiero jak trochę komputer pochodzi - zdażyło mi się już, że wbiłem i po 4 tyg płyta główna na serwis poleciała, a później trzeba dzwonic do MS, prosic się o klucz odzyskiwania itp. rzeczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...