Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna kwestia: polecono mi, żebym się zastanowił nad procesorem Ryzen 5 7600 zamiast Ryzen 7 5800X3D, bowiem wypada w grach podobnie, a daje możliwość rozbudowy/wymiany sprzętu w przyszłości. Rzeczywiście tak jest? 

 

Zastanawiam się też nad jedną kwestią: Ryzen 7 ma osiem rdzeni, Ryzen 5 sześć. Ma to jakiś/będzie miało wpływ na gry? 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, lukas_k96 napisał:

Rzeczywiście tak jest?

Tak, seria 7000 jest na platformie AM5 która będzie jeszcze wspierana przez parę lat. Więc jeśli za 3-4 lata będziesz chciał zrobić upgrade to nie ma problemu, a z serii 5000 to już wiele więcej nie wyciśniesz bo niby są procki 5900/5950X ale w grach najczęściej słabiej sobie radzą od.

45 minut temu, lukas_k96 napisał:

Zastanawiam się też nad jedną kwestią: Ryzen 7 ma osiem rdzeni, Ryzen 5 sześć. Ma to jakiś/będzie miało wpływ na gry?

Zależy od gry, w tym momencie te 12 wątków wystarczy. Gra musiała by świetnie wykorzystywać wszystkie wątki żeby była duża różnica a na razie takich zbytnio nie ma i prędzej to karta graficzna zacznie Ci blokować wydajność.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, lukas_k96 napisał:

Jeszcze jedna kwestia: polecono mi, żebym się zastanowił nad procesorem Ryzen 5 7600 zamiast Ryzen 7 5800X3D, bowiem wypada w grach podobnie, a daje możliwość rozbudowy/wymiany sprzętu w przyszłości. Rzeczywiście tak jest? 

 

Zastanawiam się też nad jedną kwestią: Ryzen 7 ma osiem rdzeni, Ryzen 5 sześć. Ma to jakiś/będzie miało wpływ na gry? 

Masz budżet to AM5 - 7800X3D (wyjdzie znacznie drożej, ja bym dołożył do grafiki). Nie masz budżetu to 5800X3D będzie git na kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.09.2023 o 07:04, lukas_k96 napisał:

Jeszcze jedna kwestia: polecono mi, żebym się zastanowił nad procesorem Ryzen 5 7600 zamiast Ryzen 7 5800X3D, bowiem wypada w grach podobnie, a daje możliwość rozbudowy/wymiany sprzętu w przyszłości. Rzeczywiście tak jest? 

 

Zastanawiam się też nad jedną kwestią: Ryzen 7 ma osiem rdzeni, Ryzen 5 sześć. Ma to jakiś/będzie miało wpływ na gry? 

Z tego co widzę to dałeś mocny procek do słabszej karty, ogólnie robi się w drugą stronę i wtedy build będzie o wiele bardziej zbalansowany. Co do liczby rdzeni to bym się tym nie sugerował tym tylko patrzył na benchmarki w grach które procki najlepiej wypadają.

 

7800xt będzie chyba najlepszym wyborem. 6700xt ma 12gb vram, dobra cena i jest spoko opcją w bardziej budżetowym buildzie ale mówimy tu o graniu na ultra przez kilka lat. Jeszcze rok temu składałem kompa na AM4 bo nowa platforma i ddr5 były strasznie drogie, teraz to trochę potaniało więc pewnie na ten moment jest lepiej złożyć coś na AM5. Jak najbardziej możesz zaoszczędzić i złożyć na AM4 tylko trzeba się liczyć z wymianą płyty głównej i ramu w przyszłości.

 

 

Wychodzi 6 883,61 zł za coś takiego, na AM4 pewnie byś dał tyle razem z monitorem i resztą.

image.thumb.png.a8877b649bafa6934c888f47e40a4474.png

 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Chewie napisał:

Z tego co widzę to dałeś mocny procek do słabszej karty, ogólnie robi się w drugą stronę i wtedy build będzie o wiele bardziej zbalansowany. Co do liczby rdzeni to bym się tym nie sugerował tym tylko patrzył na benchmarki w grach które procki najlepiej wypadają.

 

7800xt będzie chyba najlepszym wyborem. 6700xt ma 12gb vram, dobra cena i jest spoko opcją w bardziej budżetowym buildzie ale mówimy tu o graniu na ultra przez kilka lat. Jeszcze rok temu składałem kompa na AM4 bo nowa platforma i ddr5 były strasznie drogie, teraz to trochę potaniało więc pewnie na ten moment jest lepiej złożyć coś na AM5. Jak najbardziej możesz zaoszczędzić i złożyć na AM4 tylko trzeba się liczyć z wymianą płyty głównej i ramu w przyszłości.

 

 

Wychodzi 6 883,61 zł za coś takiego, na AM4 pewnie byś dał tyle razem z monitorem i resztą.

image.thumb.png.a8877b649bafa6934c888f47e40a4474.png

 

Dobry config za dobrą kasę, jednak AM5 daje duże możliwości pod rozbudowę, więc warto. W przyszłości można na jakiś procek z 3D cache podmienić (już teraz w grach widać jego użycie) + grafikę na coś następnej generacji. 

Odnośnik do komentarza

Podobno bardzo dobra obudowa jak na tą cenę.

 

Ja pierwszy raz zachorowałem na bude - Fractal Torrent ARGB:

https://www.fractal-design.com/products/cases/torrent/torrent/

 

Póki co strasznie droga, ale przed kolejnymi upgredami będzie moja!

Odnośnik do komentarza

Miałem na oku tańszy „zamiennik” 

Polecali na jakimś forum w tym budżecie:

 

https://allegro.pl/oferta/obudowa-lian-li-pc-o11dx-dynamic-midi-tower-13892447342?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_sprzet_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335589&gbraid=0AAAAAD24kbMyo4IwBmSwAbEnmzeKiT3nZ&gclid=EAIaIQobChMI0t-g1o-_gQMVh06RBR1CfwRfEAQYASABEgKNzPD_BwE

 

Ale szczerze, wydając 10-15k na kompa, to te 200/300zl w lewo w prawo już nie robi różnicy i bym wolał dopłacić do tego co mi się podoba. Teoretycznie zakup na lata, chyba ze kolejne karty będą kolosami 2x od obecnych. 
Z drugiej strony warto ustawić takie coś na biurku, a nie gdzie koło kolana. Kolejna kwestia, to ta obudowa się prosi o RGB w wentylatorach i kable dać RGB. Żeby to wyglądało to i płyta jakaś z dizajnem.

No i jakbym teraz to postawił, to las vegas na pokoju, córka by się przykleiła do tego akwarium i już widzę te paluchy na tej szybie. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z takich tanich w typie akwarium to na dniach ma wyjść Zalman P30. Kosztował będzie w okolicach 300 zł. Do mnie raczej nie trafiają te akwaria ale są ładne tylko zbyt nachalne. 

 

Mi się podobają te z dodatkiem drewna np. Fractal Design chalk white.

 

IMG_8106.thumb.jpeg.79e0feb8776a1c9b6e9461274fec2f3b.jpeg
 

Albo Fractal Terra ale to do małego pc od którego chce uciekać. 

 

IMG_8107.thumb.jpeg.9aa746325ae0f5f95eeabe24f35bce3a.jpeg

Ta też jest spoko, Pure Base 500dx white.

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mozi napisał:

Fajna ale ma dziwny rozkład praktycznie odpada aio 

No jak Aio to te ogromne śmigła idą wtedy na dół, ale bez sensu ta obudowę chyba wtedy kupować. 

Ma dziwny układ, to fakt, mnie bardziej zastanawia gdzie wstawię holder do karty graficznej, ale obudowa przez inny układ niż wszystkie podobno wyjątkowo chłodna.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, easye napisał:

No jak Aio to te ogromne śmigła idą wtedy na dół, ale bez sensu ta obudowę chyba wtedy kupować. 

Ma dziwny układ, to fakt, mnie bardziej zastanawia gdzie wstawię holder do karty graficznej, ale obudowa przez inny układ niż wszystkie podobno wyjątkowo chłodna.

Kiedyś rozważałem to wiem że jest na to patent:

https://support.fractal-design.com/support/solutions/articles/4000175345-torrent-gpu-bracket-installation

Ale głównie przez problem z aio (no nie ma gdzie tego dać) i średnia głośność (no nie jest za cicha) dałem sobie spokój i kupiłem meshify 2. 
To buda stricte pod powietrze imo. Można dać radiator od aio na front albo dół ale to jest bez sensu i zabija wydajność chłodzenia nie wspominając o tym że radiator na dole to zabójstwo dla pompki w aio. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Moja jest cicha ale nie zmieniałem prędkości nawet bo jest bardzo chłodno. Jedyne co jest słychać u mnie to wiatrak od coolera cpu jakiś budżetowy deepcool. Do niej właśnie nie ma sensu dawać aio bo trzeba by zastąpić te duże wiatraki. Gamers Nexus mają zawsze najlepsze testy i u nich torrent był jedną z topek. Na pewno budy które można śmiało polecić to o11 dynamic, corsair 4000d, H7 flow, be quiet 500dx, lancool 216. Obejrzałem recke fractal north i bardzo spoko, dobre thermale tylko ten bracket na boku dali bez sensu ale można go po prostu olać

 

podoba mi się ten king95 w białej wersji

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pany mam na tą chwile Ryżego 5 3600, na płycie B550 z RTX3060 i planuje upgrade proca i teraz się zastanawiam czy brać Ryżego 5600X czy 5800X w przyszłym roku plan zmiany karty na na jakieś RTX4070/4070Ti do grania w 1080p w na monitorze w max detalach z RT i innymi chujami mujami w AAA i 4K w jakieś mniej wymagające gówna

 

 

aha i czy zasilacz 700W który mam teraz mi wystarczy pod taki zestaw (5600X/5800X z RTX4070/470Ti)?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...