Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Tylko jaki jest sens RX 7700 XT za 2100 kiedy 7800xt chodzą po 2300-2400 ostatnio cały czas na promkach

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Chewie napisał:

Tylko jaki jest sens RX 7700 XT za 2100 kiedy 7800xt chodzą po 2300-2400 ostatnio cały czas na promkach


7700 xt też wpada na promki a to robi już 400-500 zł różnicy. Kwestia budżetu, jak już wydajesz 2400 to może warto dołożyć do 6950 XT. Problemy pctowego świata.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Ukukuki napisał:


7700 xt też wpada na promki a to robi już 400-500 zł różnicy. Kwestia budżetu, jak już wydajesz 2400 to może warto dołożyć do 6950 XT. Problemy pctowego świata.

No wiesz z niemiec był nawet hellhound za 2160 więc ja bym osobiście dołożył. 16gb zamiast 12 też starczy na dłużej

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, maciucha napisał:

Chłopaki złożę coś przyzwoitego do 4k pln? Głównie do rfactora 2/Assetto Corsy z modami.

 

Ostatni raz kompa kupowałem w 2005 roku, więc jestem trochę nie w temacie :rayos:

 

Przede wszystkim jaka rozdziałka, sam teraz cały czas cisnę RF2 i AC to coś podpowiem. Wstępnie to Rfactor mega mocno na procku siedzi, bo cały czas tą kosmiczną fizykę opon liczy, i to głównie na jednym rdzeniu, więc do RF2 musowo procek z wysokim taktowaniem na jeden rdzeń. A AC to już kwestia jak mocno chcesz modować, bo można w CM i Pure takie cuda ustawić, że na 4090 w 4K mam koło 120 fps, no ale wymaksowana modami AC zjada graficznie na śniadanie GT7 i nową Forzę, więc te wymagania są zrozumiałe, mimo że gra ma 10 lat.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tjery napisał:

 

Przede wszystkim jaka rozdziałka, sam teraz cały czas cisnę RF2 i AC to coś podpowiem. Wstępnie to Rfactor mega mocno na procku siedzi, bo cały czas tą kosmiczną fizykę opon liczy, i to głównie na jednym rdzeniu, więc do RF2 musowo procek z wysokim taktowaniem na jeden rdzeń. A AC to już kwestia jak mocno chcesz modować, bo można w CM i Pure takie cuda ustawić, że na 4090 w 4K mam koło 120 fps, no ale wymaksowana modami AC zjada graficznie na śniadanie GT7 i nową Forzę, więc te wymagania są zrozumiałe, mimo że gra ma 10 lat.

1080p w 120fps byłoby cud malina

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2024 o 18:30, maciucha napisał:

1080p w 120fps byłoby cud malina

 

Wstępnie zadam głupie pytanie, bo już napisałeś, że do 4 tys., ale dokładając tysiaka możesz mieć naprawdę mocnego kompa (i to nie tylko do 1080p) z 7800XT i 12600kf i 32 GB Ram 3600hz i 1TB NVME (chociaż to może być mało, bo w Asseto jest tyle zajebistej jakości modów, że mi sama AC zajmuje 1TB :D, no ale to jest ponad1500 aut i prawie 400 tras). Kwestia czy jest opcja na tego tysiaka więcej.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, tjery napisał:

 

Wstępnie zadam głupie pytanie, bo już napisałeś, że do 4 tys., ale dokładając tysiaka możesz mieć naprawdę mocnego kompa (i to nie tylko do 1080p) z 7800XT i 12600kf i 32 GB Ram 3600hz i 1TB NVME (chociaż to może być mało, bo w Asseto jest tyle zajebistej jakości modów, że mi sama AC zajmuje 1TB :D, no ale to jest ponad1500 aut i prawie 400 tras). Kwestia czy jest opcja na tego tysiaka więcej.

Zawsze, z wszystkim to samo :dynia:

No miałbym tego tysiaka, ale kwestią honoru jest 4k i elo. Za 2 latka coś bym najwyżej upgradował.

Odnośnik do komentarza

Dobra komp złożony, teraz czekam jeszcze na oleda DF od Alienware, który ma przyjść w tym tyg i będzie grane :D 

 

swoją drogą składanie kompa jest trochę trudniejsze niż te 10 lat temu xD ale pierwsze wrażenia, mój boże jak to fajnie chodzi. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, maciucha napisał:

Jak kupię te wszystkie podzespoły to jestem to w stanie sam poskładać jako kompletny noob?

Tak, nie ma większego problemu:) jest też pełno poradników na necie. Ogólnie najpierw polecam wszystko wczepić w płytę główną zaczynając od procesora, a później dopiero pakować to w obudowę. Dla mnie największym problemem było połączenie ledow z obwodowy do płyty - jak klikałem reset to się zmieniały kolory rgb xD Ale samo składanie przyjemne, czułem się jak dzieciak w podstawówce z moim pierwszym kompem 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciucha napisał:

Zawsze, z wszystkim to samo :dynia:

No miałbym tego tysiaka, ale kwestią honoru jest 4k i elo. Za 2 latka coś bym najwyżej upgradował.

 

 

O benchmarki z RF2 ciężko, tu jest z 4080, koło 45% mocniejsza niż 7800XT, koleś ma max ustawienia, ale też często jego 4080 jest ograniczona przez procka 9900k, 12600kf jest mocniejszy, więc nie miałbyś takiego bottlenecka jak on. Ogólnie z RF2 ciężko wróżyć, tu dużo zależy od trasy, warunków (pogoda, pora dnia) i ilości AI (procesor), ale tak pi razy drzwi nieważne od tych zmiennych 4K 60+ powinieneś na luzie mieć. On też testuje tylko opcje z MSAA  x4/x8, a to ma mega wpływ na fpsy, jakbyś dał na x2 to kosztem gorszego AA wydajność by dostała sporego kopa.

 

Co do AC to tu już wszystko zależy nie tylko od tych oficjalnych ustawień w grze, ale też od dodatkowych opcji w Content Managerze i Pure, ogólnie ja ze wszystkim max poza MSAA (nie x8, a x4) mam na 4090 koło 120 fps w 4K, 4090 od 7800 XT jest w 4K koło 90% mocniejszy, więc tak na chłopski rozum maxując wszystko jak ja powinieneś mieć połowę, czyli koło 60 FPS. Ale tu spokojnie można odpowiednio podostrajać ustawienia i wyjść na 120 fps. Bo np. MSAA mam na x4, samo zejście na x2 sporo da. W przypadku AC benchmarków nawet nie ma co sprawdzać, bo w CM jest masę opcji, takich jak np. najlepszy w grach deszcz, czyli Rain FX, wolumetryczne reflektory, odbicia podobne do RT, dynamiczne nocne cienie, zasięgi rysowania itd. itp., które mają duży wpływ na wydajność. No i dodatkowo AC ma bardzo dobrze wmodowany FSR, więc dając na Quality gra wciąż wygląda świetnie, a już karta zamiast 4K pikseli liczy 67% z tego.

 

Także podsumowując powinno być ok z tym 4K :D 

 

 

 

Tu koleś ma na tym samym sprzęcie co ja na max w 4K w vanilla AC bez dodatkowych ustawień z CM i Pure koło 250 fps, ja z dodatkowymi max ustawieniami koło 120 :D

Edytowane przez tjery
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciucha napisał:

Jak kupię te wszystkie podzespoły to jestem to w stanie sam poskładać jako kompletny noob?

Możesz mieć w kilku miejscach problem jak podłączanie przedniego panelu do płyty głównej (bo reszta to raczej prosta) ale w razie czego polecam dwa filmiki od blacka:

https://youtu.be/3Y19czBnOtY?si=54qHDBhe3tWAUoon&t=1

 

Oraz kompleksowy materiał jak składać od zera komputer:

https://youtu.be/5ItUJ3PbzCM?si=PRNNURwDAl6INcX2

 

Niestety nie da się wkleić normalnie bo emotki w tytule blokują dodawanie posta. :/ 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi się udało złożyć po raz pierwszy bez problemów tylko cały dzień mi to zajęło. Największe wrażenie robi jak się zmieniła kultura pracy w porównaniu do poprzedniego kompa sprzed 10 lat. Wszystko cichutko chodzi, nie wyje jak ps4.

 

Teraz będę składał małego pc pod telewizor albo dam komuś z rodziny. Fajna sprawa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Chewie napisał:

Największe wrażenie robi jak się zmieniła kultura pracy w porównaniu do poprzedniego kompa sprzed 10 lat. Wszystko cichutko chodzi, nie wyje jak ps4.

To prawda, kompa pozbyłem się gdzieś w 2008 roku na rzecz laptopa i tak było przez 15 lat. Kiedy kupowałem nowego bałem się właśnie tego hałasu i głośnej pracy, która była obecna kiedyś. Jakież było moje zdziwienie, gdy się okazało, że to wszystko tak cichutko pracuje, że mój poprzedni laptop był głośniejszy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...