Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, tjery napisał:

No i problemy z UI w Immortals się wyjaśniły, trzeba zamienić dll. od FG na...starszy i problem znika. Wciąż nie ogarniam tego jak można robić grę x lat i nie ogarnąć rzeczy (polegajacej na kopiuj-wklej jednego pliku), którą ludzie sami znajdują chwilę po premierze. 

To gra od EA, to wiadomo, że na szybkensa robili...

Odnośnik do komentarza

Składam komputer dla kumpla i mocno zastanawia się nad Sapphire RX 7900 XTX Nitro vs 4080 Phenix. Z tego co widzę są to bardzo zbliżone karty do siebie, ale Radeon wyjdzie mu z 500 zł taniej. Miał ktoś konkretne porównanie tych 2 modeli w grach?

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.09.2023 o 12:08, easye napisał:

Składam komputer dla kumpla i mocno zastanawia się nad Sapphire RX 7900 XTX Nitro vs 4080 Phenix. Z tego co widzę są to bardzo zbliżone karty do siebie, ale Radeon wyjdzie mu z 500 zł taniej. Miał ktoś konkretne porównanie tych 2 modeli w grach?

 

 

Testuje od tygodnia XTX'a - karta magiczna po przejściu z 3080 i cena teraz w stosunku do 4080 to jednak jest -500-700 zł, to imo dosyć dużo. 

 

Wciąż niższa wydajność RT, ale jakbym miał oceniać, to XTX w TYM momencie cenowym/generacyjnych z tym VRAMEM i tym jak działa z UE5 i np. Starfieldem brałbym 7900 XTX, jak cena by była ta sama, pewnie brałbym 4080 mimo wszystko.

 

Sterowniki AMD nie odstają, działa wszystko jak należy, jeszcze przez 100h nie miałem problemów (1 crash w Starfieldzie). 

Odnośnik do komentarza

odlacz wszytsko - wyjmij ram i karte i wtedy spróbuj. 

Możesz też odłączyć przycisk Power - wystarczy dotknąć dwóch zworek sróbokrętem i zobaczyc czy coś łapie. 

Szkoda że nie masz innego zasilacza, żeby na szybko podłączyć pod samą płytę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/D5kxJb2YdO-Ey7PwWWEd8
 

 

 

Finalny zestaw. Po niedzieli dostanę tez finalna cene, bo będzie inna niż ta podana. Jakiś rabat wleci będzie trochę mniej. Licze na okolice 12,5 albo 13 bo dojdzie klawiatura corsair k70. Potem kilka dni zanim ogarną części i ktoś to poskłada, bo mi się nie chce, kumplowi co to ogarnia tez się nie chce :D

Odnośnik do komentarza

Ja sie przystawiam powoli do wyboru swojego pierwszego stacjonarnego Pc. Ogolnie to ma byc tylko do serfowania po sieci, ytubach i forumkach. Z tym ze ma byc super szybki i wydajny. Nie chce na nic czekac. Ma chodzic jak piorun. Cos pomyslisz i juz sie to dzieje na ekranie. Wiec zaczne, a ktos mnie moze naprostuje bo to co tu jest to sam wybieralem wiec moga byc smiechy :lapka:

 

- Obudowa prosta,

- procesor Intel i5 z 6 rdzeniami,

- 16GB pamieci ram ddr5 kingstone,

- plyta glowna msi pro z690

- dysk systemowy ssd samsunga 500Gb.

- dodatkowy dysk hdd 4T na pliki i smieci,

- wifi pc-link 1200Mbps,

- nie wiem czy gpu jest potrzebna, ale jak trzeba to mozna wziac jakas slaba nvidie 2Gb?

Ogolnie to chce wydac 4000zl na same pudelko i zawartosc. Biurka i monitora nie licze. Ja wybieram a oni na stronce skladaja i wysylaja. Wszystko w cenie mam jezeli wezme do 1K €. Stronka to:

https://www.custompc.ie/

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, tjery napisał:

Składaj sam, bose nogi, majteczki, dotykanie klamki albo kranu, nic nie zastąpi tego uczucia jak wciskasz power i się świeci :D

Dokładnie największy fun po zakupie to samo składanie. Tak się tylko zastanawiam czy bym nie dołożył do 4090 bo widzę ze już phantoma można kupić za 7400 ale to już jak luck chce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...