Skocz do zawartości

Oddworld: Soulstorm


Ryo-San

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq
6 godzin temu, _Red_ napisał:

Pomyśleć ze oryginaly sprzed chyba 20 lat miały perfekt gameplay bez bugów. I nie pisze z nostalgii bo w Abe Odyssee całkiem niedawno grałem.

A jakie to kurestwo było trudne, przynajmniej wtedy jak grałem za gówniaka. :nosacz2:

 

Może kiedyś będę miał tyle determinacji żeby skończyć Odyssee i Exodus. 

Odnośnik do komentarza

Jako guwniak uratowalem wszystkie mudokony w Exodusie także bylem lepszym graczem niż dziś :nosacz2:

 

edit: ej faktycznie teraz to jakieś popluczyny pod kątem pierwszego wrażenia. To wyglada jak Giana Sisters, a sterowanie z prince of persia-like (gdzie odmierzało się kroki przed precyzyjnym skokiem) stało się dość platformówkowe i nadwrażliwe.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2021 o 09:53, cotek napisał:

Ja się nawet wkręciłem. Fakt, że design to kupa, ale kilka "ekranów" dla kurarzu dziennie pewnie będę ogarniał :)

 

Ja tez sie wkrecilem dalej. Ale póki co na razie podstawowy puzzling: otworzyc drzwi, zaczarowac wroga, rozbroic mine, rzucić butelką łatwopalną.

 

Jeszcze nawet nie doszedłem do pierwszego mudokona do uratowania. Sami biegną w tle i się ratują a ja czuje się jakbym gral w platformera. 

 

Zobaczymy na dalszych etapach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Temat cos umarł. Gra fajna, miła odskocznia od RPGów. Ale właśnie pod sam koniec Phat Station przebiegałem z gromadką mudokonow pod prasą hydrauliczną, dwóch najwolniejszych zgnieciono a ja wbiegłem prosto w checkpoint. Albo pogodzę się z brakiem perfekt runa, albo zaryzykuje restart levelu i pewnie cofnie mnie do samego poczatku +/- 2h w dupę.

smiling-face-with-tear_1f972.png

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Obraziłem sie na Soulstorma jak po jednej blisko 3h misji z mnostwem wspinaczki i mudokonowego tower defense, gra postanowila mi zrestartowac level zamiast wrzucić kolejny. Tak, wciskałem next czy tam Continue na ekranie podsumowania planszy, po czym włączyło sie intro tej samej misji. Nerwowy usmiech i odistalowałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, balon napisał:

Nie ma na co czekać wg mnie. No śle cytując klasyka. Za free można sprawdzić, ale proszę lepiej nie mieć oczekiwań. 

 

Smutam trochę, bo chciałem sprawdzić. Remake Medievila też średni. Niektóre gry powinno się jednak zostawić w krainie wspomnień. 

Odnośnik do komentarza

No Medievil jednak dużo bliżej wspomnień, bo nie dorzucili rozbudowanego craftu i innych zamulających pierdół, a skupili się jedynie na odświeżeniu AV. 
No nie polecam, ale może podjedzie Tobie.

6 minut temu, _Red_ napisał:

Obraziłem sie na Soulstorma jak po jednej blisko 3h misji z mnostwem wspinaczki i mudokonowego tower defense, gra postanowila mi zrestartowac level zamiast wrzucić kolejny. Tak, wciskałem next czy tam Continue na ekranie podsumowania planszy, po czym włączyło sie intro tej samej misji. Nerwowy usmiech i odistalowałem.

Jakoś podobnie wyleciało z dysku XD 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.10.2021 o 18:57, _Red_ napisał:

Obraziłem sie na Soulstorma jak po jednej blisko 3h misji z mnostwem wspinaczki i mudokonowego tower defense, gra postanowila mi zrestartowac level zamiast wrzucić kolejny. Tak, wciskałem next czy tam Continue na ekranie podsumowania planszy, po czym włączyło sie intro tej samej misji. Nerwowy usmiech i odistalowałem.

Jedna 3 h misja? Przeszedłem z miesiąc temu całość na PS5 i nie przypominam sobie tak rozbudowanego poziomu. Maksymalnie 2 h jeden level robiłem czy coś koło tego.

Miałeś ewidentnie pecha z tym "restartem". Mi się raz wywaliła do dasha, ale bez żadnych sensacji.

 

Sama gra to rzeczywiście nie jest materiał na tegoroczne goty czy nawet najlepszego Oddworlda, ale cóż począć. Zbieranie śmieci, a później robienie z nich przedmiotów mogli sobie darować, tak samo jak ratowanie tak dużej liczby mudokanów w dedykowanych temu sekcjach.

Akurat przed Soulstormem grałem w New'n'Tasty i ta odsłona wypada o wiele lepiej. Soulstorm to ponoć pomost pomiędzy pierwszą częścią a drugą. Niech tak będzie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.