Skocz do zawartości

Tales of Arise


Hendrix

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę recki pooglądałem i najbardziej obawiam się tego co w demie - za dużego chaosu w walce. Ale może wprowadzanie po kolei mechanik i skilli pomoże.

Do tego świetnie wyglądają miescówki i gra jest liniowa co dla jRPG jest na plus.

Pierwszy Tales od PS2, jaranko.

 

A i na XSX od wczoraj/dziś jest preload, więc wejdzie płytka i tylko wrzucimy i gramy.

Odnośnik do komentarza

Mam ochotę na jakąś chińszczyznę. I znów ludzie zachwyceni, recenzji wystawiają dysie. Ale tak samo było z przechujowym ScarletNexus, ludzie też chwalili w kosmos, a największą zaletą tej gry było to, że tak szybko o niej zapomniałem. 

 

OD FFX nie grałem w dobrego jrpg i trochę tęsknię:( 

 

Jak ScarletNexus mi się bardzo nie podobał to jest szansa, że to będzie? Bo filmiki w sumie spoko

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, gekon napisał:

OD FFX nie grałem w dobrego jrpg i trochę tęsknię:( 

 

Jak ScarletNexus mi się bardzo nie podobał to jest szansa, że to będzie? Bo filmiki w sumie spoko

 

 

Że Scarlet Nexus ci się nie podobał, to tak wiele nie znaczy, jak to, że żaden jRPG przez ostatnie 20 lat. A wyszło trochę naprawdę dobrych...

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, blantman napisał:

Jak coś wersja na xboxa w empiku za 163 zł xD jakby ktoś chciał kupić sam miałem nie brać ale się skusiłem z odbiorem w salonie 

Ja pierdole że też dopiero to zobaczyłem :/

Już normalna cena

Cytat

OD FFX nie grałem w dobrego jrpg i trochę tęsknię:(

Współczuję w takim razie doboru gier bo wyszło multum gier o wiele lepszych od ffx.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Basior napisał:

Trochę recki pooglądałem i najbardziej obawiam się tego co w demie - za dużego chaosu w walce.

 

Dokładnie takie same odczucia miałem po przegraniu kilkunastu minut w demo. Walki są widowiskowe, ale co z tego, kiedy na ekranie dzieje się tyle, że nawet nie widzę jak wyglądają animacje moich skilli :D Nie wiem czy w pełnej wersji też tak będzie, ale momentami męczyło mashowanie przycisków, żeby odpalać skille 6 postaci

Odnośnik do komentarza

Też mam właśnie identyczne obawy jak kolega wyżej, ale myślę, że jak powoli będziemy się wykręcać jedną postacią to będzie inaczej. Ja np. lubię grać tylko jedno postacią w RPG więc wybiorę faworyta i nim będę większość czasu grał. I tak jak devilbot pisał, wystarczy włączyć walkę z większym przeciwnikiem na poziomie hard i od razu pokazuje gdzie nasze miejsce jeśli bezmyślnie głównie mashujemy ataki :)

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Demka gier RPG chyba ogólnie rzadko kiedy są w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy gra się nam spodoba. Demko NEO TWEWY to dosłownie początek gry z możliwością przeniesienia save'a, ale i tak mi się nie podobało - chyba dlatego, że nie chciało mi się wkręcać w coś co zaraz się skończy i moje wkręcenie w rozwój historii i postaci i uczenie się zasad itd. będzie bezowocne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

5h za mna i jasny chvj, ale to jest dobre :banderas: poziom DQ XI

Co do systemu walki, gra powoli i stopniowo wprowadza wszystkie mechaniki, wiec nie ma problemow z ogarnieciem (aczkolwiek jakiegos przecietnego manualnego skilla trzeba miec).

Jak ktos lubi lizac sciany, korzystac ze wszystkich systemow, ktore gra ma do zaoferowania i nie pomija zbyt wiele zwyklych walk, to polecam grac na hardzie - dla mnie idealny poziom trudnosci, przynajmniej przez pierwsze 5h gry. 
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jestem w drugim świecie i z każdym skillem, postacią gierka się rozwija. Na razie jeden z lepszych jRPG, w które grałem w ostatnich latach(DQ11 mnie zmulił). Postacie i fabuła w miarę ciekawa. Trochę przerysowania postaci i dla mnie zbyt anime vibe nadal za duży. Fajnie, że nie trzeba mashować przycisków. A i styl graficzny, taki ala obraz pastelowy, daje radę. 

I ponownie - grać tylko na Hard.

Odnośnik do komentarza

17h za mna, dalej jest pieknie. Kurde czuc na kazdym roku te lata developingu wlozone w te gre. Miejscowki sa dopieszczone designersko i artystycznie chyba nawet bardziej niz w DQ, bo i przyjemniej sie to eksploruje, i ladniej wyglada. Walka jest satysfakcjonująca i nie nudzi, chyba nie pominalem zadnego przeciwnika jeszcze, bo po prostu sam z siebie chce walczyc, nawet jesli nie ma takiej potrzeby. Na ekranie faktycznie jest duzy chaos, ale nie ma on znaczenia, bo tempo nauki jest idealne i na etapie, kiedy sa juz 4 postacie w druzynie i milion mechanik, to masz wszystko tak obcykane ze doskonale wiesz co robisz i co sie dzieje (jedynie moze byc problem z odczytaniem atakow przeciwnika, ale generalnie nie doswiadczylem ani grama frustracji). Fabula i postaci to klasyczne talesy w dobrym wydaniu, czyli fajni anime-bohaterowie, mnostwo interakcji miedzy nimi (skity) i historia oparta na ratowaniu swiata z przewodnim motywem niewolnictwa. Wydaje sie, ze tematycznie historia do czegos zmierza, i pojawiaja sie czasem ciekawsze dialogi, wiec moze wyjdzie z tego cos fajnego koniec koncow.

W kazdym razie, najlepsze talesy od lat z potencjalem na najlepsze kiedykolwiek :banderas: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.