Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem micro sd SanDisk ultra cośtam - sformatowalem na fat32- wrzuciłem autobleema i parę gierek i hula :)

Mam pytanie z innej beki - sprawdziłem parę gier i zauważyłem że grafika 3d jest ładnie emulowana , natomiast 2d woła o pomstę do nieba !!!(sprajty 2d , ruchome tła 2d, - na przykładzie alundry i fft ) - chodzi głównie o pikseloze

W ustawieniach zmieniałem na hi-res ale tyczy się to chyba tylko grafiki 3d

Jest na to jakiś sposób? Problem jest zarówno w autobleemie jak i w retroarchu

Też tak macie ?

Edytowane przez terkisz
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Hej,

 

polecacie jak pobawić się ustawieniami żeby jak najwiecej wycisnąć z grafiki? Na filmiku poniżej pokazują  różne ustawienia w tym możliwość zrobienia full screena (5:32), ja nie widzę nigdzie takich opcji po za tym jak klikne select + trójkąt w trakcie gry ale tam są jeszcze inne ustawienia

 

 

OK już doszedłem do tego, żę to inny emulator. Czy można go dograć do bleemsynca, oraz czy gry będę mógł wgrywać w identyczny sposób jak do bleemsynca ( czyli prosto na pena do folderu transfer?)

 

Jak dobrze zrozumiałem po zainstalowaniu bleemscyna mogę wpiąć z tyłu (przez OTG) już normalnego, dużego pendriva 3.0 i na nim mieć wgranego od razu autobleema z gierami? natomiast pendriva z bleemsynciem mogę odpiąć?

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, grzybiarz napisał:

Tak, jak już raz przerobiłeś, to masz przerobione. Wgrywaj full autobleema z retroarchem - najlepszy wybór. Właśnie robię kolekcję od 8 bitów, po PSXa, ale i chyba dorzucę Dreamcasta, bo nie chodzi tak źle.

A masz jakieś info jak najlepiej na autobleemie podkręcić grafikę, zmienić na widescreen itd.?. Nie wiem, gdzie są te ustawienia, które są widoczne na wspomnianym wyżej filmie.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, izon napisał:

Od 5:22 - ustawia sobie tam gość dowolną muzykę w tle, włącza jakiś filtr, który pozbywa gier rozmycia, ustawia widescreen itd.

 

32 minuty temu, Bzduras napisał:

Select + trójkąt chyba otwierał te ustawienia.

 

Retroboot i tak lepszy

 

Panowie, najlepszą opcją jest autobleem:

https://github.com/autobleem/AutoBleem/releases/tag/0.7.1

I tu jest wszystko retroarch do innych systemów, jak i to o czym piszesz izon. 

Można sobie wgrać różne fajne motywy:

psoneboot.png

 

EVO-Menu.png

 

Ustawić utwór z Demo One (większa nostalgia).

Jak i z tego menu gier PSX, przejść łatwo na gry RetroArcha (Select + L2).

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, grzybiarz napisał:

mam teraz taki pendrajw, że jest szybciutko. A można łatwo przejść do gier PSXowych, lub ustawić by automatycznie wchodziło na retroarcha. Konfiguracja dowolna, teraz tylko żmudne układanie playlist w retroarchu... 

No po za tym na tym filmiku pokazali jak wygląda Crash po ustawieniu filtra graficznego i różnica w mojej ocenie jest warta nawet tego by chwile poczekać:)

Odnośnik do komentarza

Cześć, czy ktoś próbował podpiąć konsolkę do monitora VGA przez przejściówkę HDMI > VGA? Kupiłem taką pierwszą z brzegu i niestety nie działa tzn. nie wyświetla obrazu. Szukałem trochę po necie i widziałem, że ktoś odpalił, ale przejściówka miała swoje zasilanie. Prawdopodobnie nic nie ugram z moją, ale przyszedł mi jeszcze pomysł, żeby popróbować z rozdzielczością. Czy wiecie może czy jakiś emulator umożliwia zmianę rozdzielczości na PSC?

Edytowane przez Hohi
Odnośnik do komentarza

Panowie ukończyłem ostatnio bezproblemowo spolszczone Final Fantasy 7 na Bleemsyncu po czym postanowiłem wgrać sobie Autobleema i ograć kolejną część czyli VIII. Niestety na Autobleemie nie działa, ani FF VII PL, FF VIII PL, ani FF IX PL. Dodam, że wszystkie sprawdzałem na PC przy użyciu Epsxe i działają. Są jakieś magiczne sztuczki w opcjach emulatora na Autobleemie, które trzeba poprzestawiać, żeby te gry ruszyły?

 

Edit: Podobnie jest Tenchu - Stealth Assassins w wersji PL. Epsxe na kompie odpala bez problemu natomiast emu w Autobleemie ma problem z każdym polskim tłumaczeniem oprócz Xenogears, które jakiś już czas temu ograłem bezproblemowo na Bleemsyncu.

Edytowane przez mcraczek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...