Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2019 o 21:20, Meanthord napisał:

Oj tam Berion, nie przesadzaj, nie mam pojęcia o sqlite, a ogarnąłem temat zgodnie z tuorialem. Należy po prostu robić tutorial punkt po punkcie i tyle. Jeśli ktoś umie czytać i pisać, i używa więcej, niż 2 komórek mózgowych, to da radę.

 

I to jest ten problem w czasach obecnych. Niewielu potrafi czytać, a jeszcze mniej ma te dwie komórki mózgowe. A potem jest żal do świata, że poradnik wujowy (a zresztą wiele takich jest, szczególnie te na jutubach kręcone przez wanabee hak1eruf).

 

- - -

A żeby nie było offtopa to jakby kogoś interesowało, dodałem do moich okładek kilka nowych gier i hacków, w tym Resident Evil Remastered, Ultimate Director's Cut, T3 Złote Leony i Final Fantasy Tactics Complete, również w wersjach na PSC dla BS/AB.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Już myślałem, że problemy z Final Fantasy 8 PL na Bleemsyncu za mną, ale gdzie tam. Po licznych próbach odpalenia w ogóle gry, ostatecznie zakończonych sukcesem ( wystarczyło wgrać na obrazy tzw protection-fix ) pojawił się problem ze zmianą płyty po ukończeniu CD1. Krew mnie zaleje nie wiem kompletnie co teraz zrobić. Panowie jakieś rady?

PS: Tak wiem jak się zmienia płyty w PS Classic. Ukończyłem już np. Xenogears i FF7.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

A druga płytę tez potraktowałeś protection fix?:)

Dokładnie tak, wszystkie 4.

 

Skopiowałem całość na peceta i sprawdziłem czy ruszy na epsxe. Oczywiście płyta zmieniła się bez problemu. Coraz bardziej ten badziewny ps classic mnie zaczyna denerwować...

Edytowane przez mcraczek
Odnośnik do komentarza

Ja używam autobleema, a w zasadzie to retroatcha, tam są chyba ze 3 emulatory PSXa, wiec większe szanse na działanie. Ale to prawda, emulacja nie jest dobra :/

Bledy na jakie trafiłem przez weekend testów:

- demo one po wybraniu wyścigu w rage racer, wywala do menu xmb

- legend of mana, nie działa w ogóle pad

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Berion napisał:

Zamiast patchować obrazy nie wiadomo czym i gdzie to zaopatrz się w plik z danymi subkanałowymi (*.sub lub *.sbi). Byle poprawnymi. Jak mniemam to wersje PAL?

Totalnie nie rozumiem tego zagadnienia z plikami subkanałowymi... Posiadam wersję Final Fantasy VIII PAL (Europe, Australia). Na epsxe płyta zmieniła się bezproblemowo.

37 minut temu, grzybiarz napisał:

@mcraczek mam wersję z emuparadise i hula. Romy/iso dalej idzie pobrać, ale potrzebujesz dodatek do przeglądarki Tampermonkey i odpowiedni skrypt. 

Co masz na myśli mówiąc hula? Spolszczyłeś te obrazy z tego źródła i doszedłeś do momentu gdzie gra prosi i zmianę płyty z CD1 na CD2?

Odnośnik do komentarza

Panowie, potrzebuję pomocy z emulatorem SNESa na PSX Mini. Za Chiny ludowe nie mogę go skonfigurować, niby ściągam pełne Bleemsync które zawiera te komponenty potrzebne do uruchamiania gier ze SNESa, ale podczas uruchamiania konsoli jedynym emulatorem jaki mogę wybrać po kliknięciu w RetroArch jest PSX. Plik BS to najnowsze wydanie, te najcięższe więc zakładam, że kompletne, ściągniete bezpośrednio ze strony autorów. Będę wdzięczny za pomoc, bo już napaliłem się na zaliczanie klasyków a tu taka bryndza. :/

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

hula w sensie odpala się. nie doszedłem tak daleko :/
zawsze możesz sejwa przenieść na kompa, tam przejść kawałek i zapisać.

 

Próbowałem, niestety zaraz po wczytaniu zapisu gra wymaga potwierdzenia zmianą płyty. Pojęcia nie mam z czym ten cholerny emulator ma problem.

 

Jest ! Udało mi się to obejść. Select + trójkąt > PCSX menu > Load cd image > ręczne wczytanie odrazu cd2 i dziabie.

Edytowane przez mcraczek
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Panowie, potrzebuję pomocy z emulatorem SNESa na PSX Mini. Za Chiny ludowe nie mogę go skonfigurować, niby ściągam pełne Bleemsync które zawiera te komponenty potrzebne do uruchamiania gier ze SNESa, ale podczas uruchamiania konsoli jedynym emulatorem jaki mogę wybrać po kliknięciu w RetroArch jest PSX. Plik BS to najnowsze wydanie, te najcięższe więc zakładam, że kompletne, ściągniete bezpośrednio ze strony autorów. Będę wdzięczny za pomoc, bo już napaliłem się na zaliczanie klasyków a tu taka bryndza. :/

Najlepsza opcja to autobleem plus w nim retroarch. Retroarch odpala się w menu podobnym jak na ps3 (xmb). Skanuje foldery z grami i możesz wybrać kilka emulatorów (cores) do odpalenia. Np nie działa mi składanka Mario All Stars na domyślnym, to odpalam innym.

Odnośnik do komentarza

@mcraczek https://strefapsx.pl/obrazy-plyt-playstation/

 

Jeśli problemem jest tylko zmiana płyty (eject na konsoli nie działa? w oryginale to właśnie ten przycisk odpowiada za zmianę płyt) to nie wiem jak to się robi normalnie w BS, ale w AB tworzy się dodatkowo plik m3u. Zwykły tekstowy w którym wpisujesz nazwy obrazów płyt po kolei, każdy w nowej linii (entery uniksowe czyli 0x0D, windowsowych (0x0D0A) chyba nie zrozumie).

 

@Paolo de Vesir RA nie wczyta Ci gier z danej lokalizacji bo on tego nie potrafi. Robisz playlisty ręcznie lub wskazujesz mu miejsce z tymi grami i on po wyliczeniu sum kontrolnych, porówna je ze swoimi z baz danych i wszystkie znalezione wpisze do nowo utworzonych playlist. Idiotyczne, ale tak to właśnie działa. Od biedy możesz uruchamiać "rom-y" ręcznie i ręcznie ładować "rdzeń", który ma do tego służyć.

 

@grzybiarz Wszystkie RA mają XMB, tylko trzeba sobie ustawić w opcjach (lub ręcznie edytując plik konfiguracyjny) jeśli nie jest ustawiony domyślnie... W BS i RB z tego co kojarzę domyślnie jest to nowe menu a la Switch.

 

"/media/retroarch/retroarch.cfg"

menu_driver = "xmb"
Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

ja wiem, bo przeciez uzywam. kolekcję "do PSX" mam chyba ukończoną, poza boxartami, które pomału wrzucam. 
Może dorzucę Segę (jak się to rozwinie, jakiś dodatek na podkręcenie procka wyszedł) i N64 - ale tylko jeśli wprowadzą obsługę tegoż pada (mam taki na PC, pod USB). Kiedyś wrzucę filmik mojej kolekcji PSC :)

Odnośnik do komentarza

Napisałeś jakbyś polecał taki hak, który ma RA z XMB, co z kolei zasugerowało mi, że nie wiesz. ;]

 

Jeśli piszesz o Sega Saturn (bo "seg" to było dużo) to żaden dodatek i żadne podkręcanie procka. Radio Erewań. :D Po prostu nowy "rdzeń" do RA, który pozwala na grę w 15-20 fps zamiast w 3-10. Dla mnie to nadal niekomfortowe więc nie polecam. Ale ciekawostka: obsługuje CHD. Mogliby dodać ten format do PCSXReARMed gdzie bardziej by się przydał...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Obczaiłem po czasie wszystkie te nowe ficzery w nowych wersjach w autobleema i bleemsynca i nadal zostaje przy retrobootcie. Największa kompatybilność przejściówek, akcesorii, szybkość działania, szybkość bootowania. Jak dla mnie jest to hack nie do przebicia zwłaszcza jak ma się podłączony dysk z 400gb gier.

Btw zamówiłem se przejściówkę 8bitdo bo gram w Chrono Crossa, a chcę wygodnie. Pozdro hakierzy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...