Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Berion napisał:

 

@mcraczek Patch (lub patcher) masz na stronie "Balambów" lub GPP, zaś poprawny obraz na który łatę się nakłada poznajesz po sumach kontrolnych MD5, które znajdziesz np. na stronie ReDump. Nie potrzebujesz "spolszczonego FF8" tylko poprawnego dumpu tej gry, z konkretnego regionu pod który owy patch powstał.

 

Wersje PAL FF używają Libcrypt, który nie jest patchowany w locie przez żadne PCSX. Potrzebujesz więc zdjąć zabezpieczenie lub plik z danymi sub-kanałowymi (*.sub, *.sbi lub *.lsd). https://strefapsx.pl/obrazy-plyt-playstation/

 

Uff zdjąłem tę blokadę odpowiednim patchem i gra ruszyła, także mogę potwierdzić, że wszystkie dostępne finale po polsku na Bleemsyncu śmigają. Teraz jakoś to Tenchu muszę ogarnąć ;]

Odnośnik do komentarza

Czy ma ktoś może okładkę Tekken 3 Golden Leon (ten ruski wynalazek) w przyzwoitej jakości, a jeśli ma tylko w formie fizycznej to czy mógłby zeskanować?

To samo tyczy się gry In The Hunt, do której też nic nie mogę znaleźć co nie byłoby zeskanowane na ziemniaku i/lub zniszczone przez hołotę.

 

@Paolo de Vesir Emulatory w RA całkiem ok emulują SNES (podobnie jak NES, SMS/GG i Genesis), choć nie testowałem tych najgrubszych gier typu Star Fox czy Star Ocean (które używają specjalnych chipów, a z którymi nie każdy emulator sobie radzi).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Czym się rożni ten Golden Leon? Że są wszystkie postacie na starcie? Ostatnio w epsce włączyłem cheaty (nie trzeba już pobierać osobnego narzędzia) i jednym kliknięciem miałem odblkowane wszystko: postacie, stroje, filmy, tryby gry.
@Berion pytaj na forum http://psxplanet.ru/forum/ - tam jest wszystko :) może ktoś będzie miał i zeskanuje. Mi jeden gościu pomógł i upnął demko z PSM

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz Nie pamiętam już, potrzebuję raczej tylko z sentymentu. Tak samo te okładki niby-polskiego Soul Reavera, MGSa czy Drivera (niektóre miały dosyć unikalne, amatorskie ulepy w programach graficznych z różnymi cudakami). To miało swój urok i jest to jakiś cień tamtych czasów. Chciałbym to zachować przed zniszczeniem i zapomnieniem.

 

A no w sumie to dobry trop, nie pomyślałem o tym. Dzięki. ^^

 

@czapa Dzięki za fatygę, ale to nadal za słabe jest. Zniszczenia potrafię wyedytować, nawet ten lewy górny róg mogę odtworzyć, ale przebarwienia i perspektywa to za dużo. Skaner jest niezbędny, dzisiejszy nawet najgorszy, nawet niezeskanowane prosto, da mi znacząco większe pole do działania niż matryca telefonu. Potrzebny mi jest tylko front. Gdyby Ci się udało to pisz śmiało, im więcej tym lepiej.

 

Moje okładki robię tak, że usuwam loga i znaki PS, które doklejam potem wszystkie takie same żeby były jednakowej jakości i na tej samej wysokości (bo profesjonalnych skanów jest promil, a większość trzeba ciąć lub już ktoś je uciął); restauruję ubytki, ustawiam kolorystykę i światło. Efekt końcowy jest całkiem w porządku i moim zdaniem lata świetlne przed innymi tego typu zbiorami (tym bardziej, że pudełek było kilkanaście rodzajów, a nie jeden, a więc i okładki są różnych rozmiarów i projektowane były pod konkretne proporcje). Tę wstążkę z Golden Leon też muszę zrobić osobno jak loga bo jest na pasku na dole i tutaj dobre DPI byłoby bardzo pomocne. Na chwilę obecną mam po ~270 gier PAL i NTSC-U (+ kilkanaście NTSC-J) tak zrobionych, więc polecam, to tak BTW. ;)

 

Póki co mam takie, nędzne bo z jakimiś jakby włosami (pogryźdane?) i zrobione z tak obrzydliwie "skwantyzowanych" jpg, że płakałem jak usuwałem uszkodzenia. ;)

https://www.dropbox.com/sh/2c9x1i872akkmq0/AADmZys2u_rn24fR8XLS4uYqa/unofficial?dl=0&subfolder_nav_tracking=1

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Wyłączyć filtrowanie jakieśtam co by obraz nie był rozmazany (na zachodzie przyjęło się na to określenie pixel perfect).

 

Nie odpalałem to nie wiem, ale Tomb Raidery muszą mieć poprawne pregapy w *.cue. Być może pcsx tego nie naprawia w locie. Ale to się tyczyło chyba w ogóle uruchomienia gry - bo znowu, brak precyzji - co rozumiesz poprzez "crashuje"?

 

Cytat

całkiem niezła emulacja Saturna...

 

Czyli w skracając ponad dwudziestominutowy film: skompresuj obraz płyty do *.chd, uruchom grę i ciesz się z 20fps. :P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Berion napisał:

Wyłączyć filtrowanie jakieśtam co by obraz nie był rozmazany (na zachodzie przyjęło się na to określenie pixel perfect).

 

Nie odpalałem to nie wiem, ale Tomb Raidery muszą mieć poprawne pregapy w *.cue. Być może pcsx tego nie naprawia w locie. Ale to się tyczyło chyba w ogóle uruchomienia gry - bo znowu, brak precyzji - co rozumiesz poprzez "crashuje"?

 

 

 

tj. włącza się menu, ale w momencie odpalenia gry, po prostu robi się czarny ekran i nic dalej się nie dzieje

Odnośnik do komentarza

Pożyczyłem bratu na dłuższy okres, dlatego nie mam do tego ustrojstwa obecnie dostępu, inaczej wcześniej napisałbym pełne nazwy opcji i gdzie konkretnie są. Sprzedawać nie planuję, bo dużo miejsca nie zajmuje, zysk znikomy, a być może za jakiś czas ktoś zoptymalizuje lub napisze normalny emulator PSX'a (bo te wszystkie "rdzenie" RA, AB i BS "nadają się na ruskie szerokie tory"). A czemu Waść pytasz?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

bo mam wrażenie ze tylko ja sie z tym mecze:/

na pc używam launboxa, frontend który łączy mi wszystkie emulatory z grami i dodatkowo zasysa okładki, czy 30 sekundowe filmiki... sporo roboty, ale jakoś sobie to wszystko sortuję.

No i teraz całą kolekcję przenoszą na PSC (do sprzętów, które da się sensownie emulować). Myślę, że za te 80 zł, to najlepszy sprzęt do emulacji, a te wszelkie rdzenie są stale aktualizowane, więc... może i kiedyś Saturn pójdzie płynnie :)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem fulla. Więcej tu godzin spędziłem niż w gierce na ps4, wiec dla maniaka retro - fajna opcja. Mało tego - miałem tez konto premium w tym serwisie emu-movies do pobierania wszystkiego:)

Pobierają się okładki, filmy, instrukcje, artworki. Obczaj jakieś filmiki pokazowe - wyglada to zarypicie. A sam program ma w sobie tylko dosboxa, resztę musisz sobie sam ustawiać. Ale obsługa bardzo łatwa.

Ot, przenosisz folder z romami np nesa, na program. On sam się domyśla co to za system, wskazujesz swój emulator. Pobierają się okładki i inne duperele. Potem odpalasz full screena i wyglada to super. W sumie ja nawet full screena nie włączam (big boxa) mi wystarcza okładki i filmy obok. 

 

troche chaotycznie opisałem, ale jestem zdeka zajęty.

Odnośnik do komentarza

Parę dni temu wyszła wersja 8.0 autobleema. No i kurczę muszę się pochwalić, ale chyba dzięki mnie działają polskie gry w RPG Makerze (a dokładniej w Easy RPG, tak zwie się ten program do odpalania starych gier z RPG Makera na PC/Retroarch). Pisałem z gościem od rdzeni/hakchi (KMFDManic), jak i z developerem Easy RPG, który nawet pobrał gierkę i sprawdzał co jest nie tak. No i po dwóch miesiącach wyszła poprawka, changes log:

Easy RPG Non-English Games! (Mini MD-S-NESC-PSC)

Thanks to Ghabry, we can now play Non-English games! Polish, Spanish, Russian, and so on, as Fonts are supported! A few people have asked me about this in the past. But, now it is a reality! Thanks Ghabry! And, thanks bslenul for testing!

 

No i se gram w gierkę, którą robiłem na wakacjach w 2003 roku :)

IMG-3694.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam problem ze zmianą emulatora dla bleemsynca, zmieniam launrch ra from stock ui na true i przy następnym uruchomieniu konsola nie przechodzi przez ekran ładowania plików od bleemsynca, tzn. ładuje się chwilę i wyłącza. Mam wersję 1.2. Czy ktoś wie jak temu można zaradzić?

Odnośnik do komentarza

Nie widziałem nigdzie tutoriala nadpisywania gier, ale jak wejdę w playlistę retroarcha, to widać nazwy iso i ścieżki, ale jak się tam dostać? Nie wiem - po co ryzykować uwaleniem konsoli, jak można wgrać na pendriva gierki?
Najlepiej zainstalować autobleema, parę dni temu wyszła wersja 0.8. To istny kombajn w połączeniu z retroarchem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, łom napisał:

Czy ktoś się bawił w podmienianie gier wgranych na wewnętrzną pamięć? Czy można wgrać więcej niż 20 gier jeśli będą się mieściły w pamięci (nie mam zamiaru nic więcej robić z konsolką oprócz podmiany gier).

 

Tak, sam podmieniałem fabryczne gry na inne i tak - może być ich więcej, niż 20 jeśli łącznie zajmują mniej miejsca, niż oryginały. Nie jest to trudne, chociaż istnieje ryzyko bricka, po prostu należy być uważnym i tyle (jak w przypadku przeróbek każdego sprzętu). Posługiwałem się tutorialem z forum gbatemp. Mam nadzieję, że pomogłem ;).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz Po to by nie używać pendrive'a i gierek na nim... To jest ~14GiB...

 

@łom Możesz, ale jak zepsujesz bazę danych to masz bricka (być może do odratowania jak masz payload z BleemSynca bo ten dodaje np. nasłuch po którymś protokole sieciowym jak nie podpięty jest HDMI). Jak nie ogarniasz SQLite to nie podchodź bo nie wystarczy podmienić obrazów płyt (no chyba, że chcesz aby np. Soul Blade nazywał się Tekken 3 ;p).

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...