Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie jeszcze jak to jest z tymi penami. Wiem, ze jest zaleznosc odnosnie pradozernosci. A co w przypadku gdy mam dwa rozne peny, roznych marek na usb 2.0? Jeden dziala z ps classic, drugi nie tzn. Z jednego moge zabootowac konsole, a z drugiego nie. Oba sa w 100% sprawne. Chetnie bym sie dowiedzial o co tu chodzi. Czytam ze chodzi o kontroler pena, a jakies szczegoly ktos zna?

 

 

Odnośnik do komentarza

1. Panowie czy taki kabel OTG spełni swoją funkcję (tj. umożliwi grę na 2 padach) : 
https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter-otg-host-micro-usb-zasilanie-power-7441881207 ? 

 

2. Obecnie korzystam z autobleema, ale jak rozumiem muszę najpierw "wgrać" bleemsynca (tj podłączyć go i pozwolić się zainstalować), potem sformatować pena i wgrać autobleema co dopiero umożliwi mi korzystanie z OTG? 

3. OTG jak rozumiem podłączam z tyłu (tam gdzie jest zasilanie) i podłączam do tego pendrive + kabel zasilający ? 

4. Czy jest prawdą, że napięcie z zasilacza ma wpływ na to jakie pendraki będą prawidłowo działać (korzystałem z ładwarki 1A, ale mam też 2A)? 

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja przestrzegam przed takimi programami. Kontroler USB można zainfekować, nic tego nie wykryje i niemożliwa jest dezynfekcja (ponieważ producenci nie udostępniają fw, ani narzędzi do wgrania). Ten wyżej to oprogramowanie rosyjskie, co już powinno zapalać lampkę ostrzegawczą (tak jak chińskie i innych krajów, które nie są synonimem praworządności). ;)

 

Najlepszym sposobem jest rozebranie urządzenia i spisanie oznaczeń kości i płyty które wklepuje się w google'a. Tylko że nikt takiej listy kompatybilności z PSC nie prowadzi bo nikogo scena już nie interesuje.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jointua napisał:

1. Panowie czy taki kabel OTG spełni swoją funkcję (tj. umożliwi grę na 2 padach) : 
https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter-otg-host-micro-usb-zasilanie-power-7441881207 ? 

 

2. Obecnie korzystam z autobleema, ale jak rozumiem muszę najpierw "wgrać" bleemsynca (tj podłączyć go i pozwolić się zainstalować), potem sformatować pena i wgrać autobleema co dopiero umożliwi mi korzystanie z OTG? 

3. OTG jak rozumiem podłączam z tyłu (tam gdzie jest zasilanie) i podłączam do tego pendrive + kabel zasilający ? 

4. Czy jest prawdą, że napięcie z zasilacza ma wpływ na to jakie pendraki będą prawidłowo działać (korzystałem z ładwarki 1A, ale mam też 2A)? 

 

 

Ogólnie odpowiedź na wszystkie pytania to "tak".

Odnośnik do komentarza

Drodzy użytkownicy PSClassic mam problem.

 

Używam najnowszego Bleemsynca. Nie zmieniałem absolutnie żadnych opcji jadę na domyślnych ustawieniach. Ogrywam sobie Xenogears spolszczone dodane w wersji .eboot. Z tego co się orientuję jestem jakoś w połowie gry i napotkałem problem, który uniemożliwia mi dalszą rozgrywkę. Dodaję screenshot w miejscu kiedy to gra dalej nie rusza. Co robić?

 

https://zapodaj.net/ffece15a37222.jpg.html

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, zrobiłem przeróbkę Bleemsync według pierwszego posta. Mam teraz do wyboru menu retro arch, czy to stockowe. Wgrałem Tekkena 3 USA (bin i cue, ale mam jakąś wersję z trzema plikami bin) i nie widzę nigdzie tej gry. W menu stockowym mam do wyboru jakieś 2 ikonki związane z retroarchem (nie pamiętam teraz ale chyba samo włączenie retroarch + boot do menu głównego). Powinien być jeszcze Tekken 3 bez okładki i nima :/

Da się ukryć, czy usunąć te domyślne gry?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz Gry wrzuasz do folderu transfer, ale nie wiem ja kto konkretnie działa bo nie używam tej funkcjonalności.

 

ReDump wylicza sumy dla każdej ścieżki z osobna i dlatego piraci, którzy udostępniają grę z "romsetu" ReDump, nie łączą ich w całość. Sporo gier na PSX ma ścieżki CD-Audio i takie gry właśnie będą mieć więcej niż jeden *.bin. Wszystko jest opisane w *.cue... To zwykły plik tekstowy.

 

Polecam Ci eksmitować z pendrive'a BS (nie odinstalowuj z konsoli payloadu, po prostu usuń zawartość pendraka) i wrzucić tam RetroBoot. Ma lepsze emulatory bo optymalizowane pod PSC. Playlisty robisz ręcznie lub skanujesz miejsce gdzie masz gry, i RA(RB) na podstawie swoich baz i wyliczanych sum kontrolnych, sam je nazwie i wybierze domyślny emulator (dla PSX są cztery, więc w razie problemów warto sprawdzić inny).

Odnośnik do komentarza

A na rozdzielaczu OTG Ci działało? Najlepiej kup to:

https://allegro.pl/oferta/adapter-otg-host-micro-usb-zasilanie-power-prawy-7511998165?snapshot=MjAxOS0wNy0yOVQxMTo1NTozOC40NjVaO2J1eWVyOzVhMTFmNmU1MmU2YjllNWZmMTdhNzcyNzc2Mjc1YjdiMzhiZTc0MTI5NTY0N2ZhZjJlNDQzNDVlNGEyN2E5M2Y%3D

mam i polecam, działa.

 

Oki, mam Autobleem, chyba najlepszy hack (najładniejszy:), ale co w nim jest za emu, że nie mogę wejsc do RetroArcha (start+select nie działa w grze).

W menu głównym (startowym) jest menadżer gier i tam można zwiększyć rozdzielczość, zmienić wtyczkę graficzną, czy zegar konsoli. Ale to tylko zapewne dla danej gry, a gdzie główne ustawienia?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...