Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, grzybiarz napisał:

Oki, mam Autobleem, chyba najlepszy hack (najładniejszy:), ale co w nim jest za emu, że nie mogę wejsc do RetroArcha (start+select nie działa w grze).

W menu głównym (startowym) jest menadżer gier i tam można zwiększyć rozdzielczość, zmienić wtyczkę graficzną, czy zegar konsoli. Ale to tylko zapewne dla danej gry, a gdzie główne ustawienia?

 

 

Emu jest ten sam co w bleemsyncu i wchodzi się tak samo (select +trójkąt?) Menu główne też jest ale nie pamiętam gdzie musisz poszukać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

znalazłem ciekawe info odnośnie różnic... Autobleem to hack od Polaka?:)

AutoBleem[edit]

AutoBleem, by Artur "Screemer" Jakubowicz, is an alternative to BleemSync/BootMenu.

Features:

  • Integrated simple Game Manager (that you can rename games, attach custom memory cards, block autobleem owerwritting game metadata and covers)
  • Integrated functionality to share memory cards between games
  • Separates games and it's save states into separate folders
  • AutoBleem does not need to run anything on the PC. Just copy games to usb dongle and plug it in.
  • Does not use any internet or usb connection
  • Overmounts portions of the PSC's filesystem to safely allow PCS modifications
  • Modifies the stock UI to show added games
  • Uses GAME NAMES as folders instead of numbered folders
  • Supports multi-disc games
  • Includes offline metadata and cover art databases - no download needed during sync
  • Runs on boot of the PlayStation Classic as it was designed to do so from the beginning
  • Intelligent algorithm is trying to "fix" missing files like .cue, unpack .ecm
  • Nice GUI that replaces need for BootMenu
  • Small footprint on USB drive as no .NET Core runtime needed
  • As written in native language for PlayStation Classic it is fast
  • Work with no issue with multitrack games (I had no problem with it)
  • Supports CUE/BIN and Not encrypted PBP (popstation created - PSN downloads will not work) file formats
  • Replaces BootMenu and Bleemsync..intergates with RetroArch sotware no need to run anything on the PC
  • Supports themes of both AutoBleem and Sony menu
  • configurable filter settings
  • Supports multi disc games
  • Makes your PlayStation Classic a great device

BleemSync[edit]

BleemSync by DoctorDalek is a tool for loading games from a USB flash drive, and is one of the safest ways to mod a PlayStation Classic.

Features:

  • Create your custom PlayStation Classic experience by adding your own games, emulators, themes and mods.
  • Easy to use, UI application to use to allow easy game adding/syncing, modification and configuring. (Compatible with Windows, Mac and Linux)
  • Better FileSystem support (Ext4, exFAT, NTFS, FAT32)
  • Multi OS support (Windows, Mac, Linux) (basically anything that has a RDNIS driver. Which is a lot.)
  • Reliable and steady emulation performance.
  • RetroArch support and Integration.
  • Multitude of various controller support with RetroArch.
  • Big community available to offer support to fellow users.
  • And many more awesome features!
Odnośnik do komentarza

Udało mi się przejść pierwszą płytę Xenogears PL i mam problem ze zmianą na CD2. Grę posiadam w jednym pliku .PBP i kiedy ta prosi o zmianę dysku naciskam przycisk Open ale pojawia się komunikat o błędzie. Natomiast po naciśnięciu trójkąt + select i wskazaniu ręcznie pliku z grą ta wywala komunikat o błędnym dysku. 50h na liczniku w tej zacnej gierce pytanie teraz co robić? Póki co sprawdziłem czy problem zniknie po podmianie na wersję ANG niestety jest tak samo.

Odnośnik do komentarza

Zrób normlanego sejwa. A są narzędzia do edycji sejwów, kopiowania:

https://www.raphnet.net/programmation/psxmemcardmgr/index_en.php

Ja pamiętam w CTR grałem na PS2, ale był trudny motyw (kryształy), to sobie na epsxe włączyłem cheaty i potem wkleiłem sejwa i skonwertowałem jakimś narzędziem. @Berion pewnie będzie wiedział jakie najlepiej użyć :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spróbowałem przekonwertować save i dograć ten moment na epsxe do kolejnego miejsca zapisu tak jak radził grzybiarz. Udało się i ostatecznie mogę grać dalej na epsxe na pc. Wgrałem zaktualizowany save z powrotem do bleemsynca, który go widzi, ale mimo to nadal żąda płyty. Chyba nie ma innego wyjścia niż dokończyć grę na epsxe....

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, mcraczek napisał:

Emulator na Bleemsyncu ma inne typy plików stanu zapisu podejrzewam, że nie kompatybilne z epsxe... Jestem w kropce.

 

Żeby ferować takie wyroki trzeba najpierw znać różnicę pomiędzy: save'em, obrazem karty pamięci, dumpem pamięci ulotnej (tzw. save state).

 

Kilka drogowskazów:

  1. Żaden emulator PSX nie zapisuje i nie odczytuje save'ów. Robią to gry i nie z "plików-save'ów" tylko z kart pamięci prawdziwych lub wirtualnych.
  2. Większość emulatorów używa niekompatybilnych między sobą "save state'ów".
  3. Wszystkie obrazy kart pamięci jakie obsługują emulatory są obsługiwane (tylko VGS nie używa obrazów 1:1, a wymaga doklejonego nagłówka z gównem).

W tym tygodniu powinien na StrefaPSX pojawić się artykuł na ten temat. Więc w skrócie: musisz (w zasadzie to nie musisz, ale skoro taką drogę obrałeś...) zapisać grę na emulowanej karcie pamięci (czyli obrazie karty pamięci >> czyli tak jak robi to gra, która myśli że kręci się w PSX'ie, a nie jak emulator umożliwia w dowolnym momencie...). Przenieść to do emulatora niepisanego na kolanie, przejść, przenieść z powrotem. Musisz po drodze jeszcze zrozumieć, że nazwa pliku to również nazwa rozszerzenia, że nie determinuje ona w żaden sposób formatu pliku i że jedyne o co musisz zadbać by jedno widziało drugie są owe nazwy i pliki w odpowiednich miejscach.

 

- - -

A jak ktoś jest ciekawy świata to tutaj temat, który może się przydać w materii PSC i gier:

https://strefapsx.pl/obrazy-plyt-playstation/

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Panowie, a czy bylibyście w stanie wpisać w temacie dokładne modele swoich USB sticków + parametry ładowarek jakich używacie do PS Classic? Pomału zbieram się do przeróbki, ale nie chcę się naciąć na minę w postaci kupna niekompatybilnego pendrive'a, dlatego wolałbym skorzystać z doświadczeń osób mających już przerobiony sprzęt.
Biorę też pod uwagę wariant z kartą pamięci (mam SanDiska microSDXC 400GB Ultra Class10), ale czy nie będzie tu problemów z prędkością wczytywania danych? Inna sprawa, że zauważyłem że przy podłączaniu tej karty do laptopa za pośrednictwem adaptera USB, ten ostatni się bardzo mocno nagrzewa, więc kartę traktuję raczej jako awaryjną opcję.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, columbo napisał:

Panowie, a czy bylibyście w stanie wpisać w temacie dokładne modele swoich USB sticków + parametry ładowarek jakich używacie do PS Classic?

W dniu 29.07.2019 o 13:11, mugen napisał:

Mi bez problemu działa ten:

https://www.ceneo.pl/31130490

Zamówiłem ten w Media Expert i działa. A ładowarki nie mam, kabel USB idzie z TV.

 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, grzybiarz napisał:

A ładowarki nie mam, kabel USB idzie z TV.

 

Aj, przejechałem się kiedyś na tym jak po ponad 1.5h grania w Personę bez zapisywania stanu wylączyłem telewizor, a wraz z nim wyłączyła się konsola. :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...