Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

@devilbot czyli retro arch?

ja w sumie ustawiłem by po sekundzie mnie przenosiło do retroarcha. A sekunda na ewentualny konfig :)

za(pipi)isty sprzęcik i ten retroarch. Mam tu wszystkie gry arcade (3D nie działają za dobrze, ale może kiedyś). Atari2600 - od tego zaczynałem, nes, snes, PSX, SMS, genesis, GB, gbc, gba... a nawet swoją gierkę z rpg makera - wszystko hula.


w sumie kupiłem na PC pada n64 na usb i chciałbym żeby retroarch pozwolił mi komfortowo grać i w gierki z n64 - chodzą płynnie, ale niestety pad widziany jest jako defaultowy. I nie działa automatycznie np gałka.
 

z innych rzeczy to jednak chciałbym scalowanie tekstur x2, x3 w grach 3D, bo jednak na 60 calach te ząbki dają się we znaki. Niby jest ta opcja ale od razu tak prędkość spada? :/

 

Z ciekawostek dodaję sobie okładki do każdej gry - wyglada to za(pipi)iscie i chyba zawsze o takim czymś marzyłem - jedno, małe urzadzonko do emulacji. Polecam.

To tyle co mam do napisania:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Właśnie doszedł z perfectblue ten 8bit adapter edycja PS Classic i testuje. Działa świetnie w sumie nie ma co testować. Tylko ważne żeby kupić edycje szarą bo inne kolory mogą nie działać z classiciem.

 

@grzybiarz

Ta od razu do retroarcha boot trwa z 3 sekundy.

Też mam tam wszystkie romy . Tekstur nie skaluje jedyne co używam to defaultowe scanlinesy w Onscreen Overay. No i nie działają mi romy z MSXa a chciałem pograć w Aleste.

Odnośnik do komentarza

z innych rzeczy to jednak chciałbym scalowanie tekstur x2, x3 w grach 3D, bo jednak na 60 calach te ząbki dają się we znaki. Niby jest ta opcja ale od razu tak prędkość spada

 

Jeśli przez ząbki masz na myśli poszarpane krawędzie to one nie mają nic wspólnego z wielkością tekstur tylko brakiem anti-aliasingu.

Odnośnik do komentarza

Siemka, mam taki problem mam pendriva sony 32gb i na nim mam autobleema i jak podłącze go z przodu to wszystko działa elegancko a jak go wepnę od tyłu za pomocą adaptera OTG

to nie widzi wgl pendriva znalazłem jakiś tam plik co sie wgrywa (dokładnie LBOOT.EBP) i najpierw przez bleemsyncha chce to wgrać i konsola niby instaluje to i nagle swieci tylko na czerwono i potem nie chce sie wgl włączyc trzeba ja resetować do ustawień fabrycznych ktoś ma rozwiazanie ? albo jakiegoś sticka 64-128 gb na którym wszystko działa ?? bo mam 128 gb kingstona i na nim nie działa i miałem 128 gb i 64 gb SanDiska i na nich wgl nie działały ani auto ani sync.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć, zainstalowałem bleemsynca, wszystko dziabie ;)

ale nie działa mi coś do końca to retroarch :/ mianowicie

Skanowałem na wszystkie sposoby jakie się tylko da i nie mam żadnej listy gier
żeby odpalić grę muszę dać
>main menu
>load content
>start directory

>media, folder roms, wybrać grę, wybrać rdzeń i dopiero odpala grę
gra potem zapisuje się w historii, ale jak mam tak 50gier kliknąć to bardzo to męczące

czemu nie może mi tego po prostu zeskanować i zrobić jakiejś listy gier?
jak w bleemsyncu z grami z psx

 

 

ps
1.są jakieś ustawienia na poprawienie jakości gier z psx?

 

Edytowane przez Guli27
Odnośnik do komentarza

Pewnie masz tę wersję retroarcha z (pipi)owym GUI co ją dodają do bleemsynca. U mnie jest Import Content -> Scan Directory

Obrazy mogą być gdziekolwiek ja mam akurat na dysku po prostu w katalogu "games" żadne foldery "media" itp.

Żadnego rdzenia nie wybieram ogólnie dla każdej gry mogę sobie wybrać inny.

Skanuje folder i tworzy mi listę nawet ponad tysiąc gier może być w liście np Snesowej w Psxie mam tak dużo gier że newet nie wiem ile.

 

Podmień może tego retroarcha na tego z retroboota

Po prostu folder nadpisz powinno działać.

 

 

 

Gier może też nie widzieć bo są jakieś nieznane wersje .bin .cue z jakiegoś dzikiego romsetu.

Jak coś to wszystkie gry na PSXa jakie kiedykolwiek wyszły są tu i działają na 100% https://mega.nz/#F!U6wl0RgA!qsuYTh9QCSKTAF7EoXCUQg

 

Co do jakość poprawiasz ją zaznaczając w opcjach Enhanced Resolution na ON i Enhanced Resolution Speed Hack też na ON. Działa różnie sam nie korzystam.

W bleemsyncu też to jest w menusach pod select +trójkąt o ile pamiętam.

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

@Guli27 pobierz autobleem:

https://github.com/autobleem/AutoBleem/releases

tam masz retroarcha zaktualizowanego.

Ja robią "kolekcję życia" też mam problemy z playlistą, głównie z romami spolszczonymi, które mają inne CRC niż w bazie retroarcha, ale te tytuły dodajesz ręcznie w pliku tekstowym, w podfolderze playlist.

w nowszej wersji możesz wybrać domyślny core dla danego systemu/playlisty.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2019 o 19:25, Guli27 napisał:

ale nie działa mi coś do końca to retroarch :/ mianowicie
Skanowałem na wszystkie sposoby jakie się tylko da i nie mam żadnej listy gier

czemu nie może mi tego po prostu zeskanować i zrobić jakiejś listy gier?
jak w bleemsyncu z grami z psx

 

To działa tak, że są wyliczane sumy kontrolne z plików i porównywane z tymi w bazach danych. Więc albo nie masz baz, albo Twoje gry to jakieś syfy, a nie poprawne dumpy (ewentualnie są skompresowane, nie wiem czy RA rozpakowuje je czy liczy dla archiwum).

 

Ja playlisty robię ręcznie, więc mnie ten problem nie dotyczy. ;p

 

Cytat

no, a co z tą przeróbką konsoli co robiłem bleemsync?


Ona się wgrała "do konsoli" na stałe?

Ciekawi mnie po prostu czy znajomy, który będzie to robił na innym classicu będzie musiał wgrać najpierw bleemsync przed autobleemem

 

BleemSync dodaje kilka programów, modułów i skryptów do systemu operacyjnego, na stałe - to właśnie dzięki temu masz recovery bez HDMI, OTG i obsługę np. exFAT. Jeśli Ci BS nie pasuje to wystarczy, że zmienisz nazwę folderu bleemsync i zastąpisz GUID serwisowy lub po prostu oba te foldery usuniesz z USB.

 

Jeśli chcesz wiedzieć co dokładnie się w nim znajduje to musisz odszyfrować i wypakować:


gpg --batch --yes --decrypt --output payload.tar.gz --passphrase-file /home/mint/pass.bin LDIAG.BIN
tar xvf payload.tar.gz
rm payload.tar.gz

 

To zależy co chce osiągnąć owy znajomy. Bez payloadu BS, nie będzie tej funkcjonalności, którą wyżej wymieniłem.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze nie czytaj postów Beriona chyba że dla beki.

Przeróbka wgrała się na stałe. Wszystko jest proste i opisane w pierwszym poście:

Cytat

Jak chcesz wgrać powyższe hacki to przeczytaj to:

Dla każdej innej przeróbki zalecany jest Bleemsync jako pierwsza przeróbka bo włącza obsługę OTG. Czyli ten adapter co wsadzasz z tyłu żeby mieć wolnego slota na pada i możliwość podłączenia większych dysków USB.

Po prostu przenieś zawartość bleemsynca na komputer sformatuj dysk na Fat32(zalecane dla autobleema) i skopiuj zawartość katalogu z Retrobootem albo Autobleemem na usb i masz już innego hacka.

Jak chcesz wrócić na Bleemsynca to zrób odwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza

Nie będzie z niczym prosto (jeśli oczekujesz filozofii: "wgraj i zapomnij, samo się zrobi"). Te wszystkie haki na PSC to badziewie i trzeba mnóstwo rzeczy dostosowywać pod siebie.

 

Po pierwsze nie czytaj postów Beriona chyba że dla beki.

 

Tak, nie czytaj moich postów. Devilbot dobrze Ci radzi. Dostaniesz wodogłowia i jeszcze się czegoś nauczysz. To za duże ryzyko. Czytaj natomiast jego poradnik, w którym pozbawiasz się możliwości powrotu do stanu fabrycznego itp. kwiatki. To jest dobry materiał. Nie dla beki.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Z Twoich postów to można się nauczyć co najwyżej bycia przeintelektualizowanym bucem. Jak Ci powiem, że ECDISy dają sygnał z epuROMu przez COM, ale najpierw przechodzi on przez Bird's Eye View i stamąd na serwer po RS-422 i dopiero trafiają na antenę to będziesz wiedział o co chodzi? Wątpię, a ja nie pocisnę Ci za to od idioty, bo nie każdy musi to wiedzieć.

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 3
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie będę wiedział bo bzdury napisałeś...

 

Już zapomniałem jak toksyczne i gloryfikujące głupotę jest to forum... Ale że dostałem powiadomienie, znowu masochistycznie się skusiłem, zalogowałem odpowiedziałem. Ponownie niepotrzebnie. I ponownie insynuujesz mi coś czego nie napisałem...

Edytowane przez Berion
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam żeś bzdura, schemat przesyłu danych do urządzenia wyświetlającego mapy (ECDIS) na symulatorze żeglugi śródziemnomorskiej Kongsberga. Po prostu napisałem w Twoim stylu, ale "może jakbyś miał dwie szare komórki to byś zrozumiał" (zgadnij, kto to napisał?).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kochani - jakieś 3 tygodnie nie korzystałem z classica - leżał w szafie. Dzisiaj naszła mnie ochota na granie, wszystko podłączyłem i się nie włącza! Czy ktoś z Was wie OCB? Były momenty, że świeciła się żółta dioda ale tylko na chwilę. Teraz jest dead:(

 

P.S. Wyjąłem na chwilę  z tyłu złącze, do którego mam jeszcze wpiętego usb z bleemcastem i podłączyłem kabel bezpośrednio. Raz się konsola włączyła, a potem znowu nic. Czy to może kwestia zasilania? Aczkolwiek jak podpiąłem teraz np po kablu do laptopa to nawet się nie świeci na czerwono, a przecież jak hackowałem to nie było problemu...

 

P.S.2 kolejny update - na 5 kablu usb tym razem od ładowarki do baterii do aparatu nagle działa. Ale musiałem dać usb do 2 slota bo z OHT nie idzie. Nie rozumiem tego, zwłaszcza, że wszystko śmigało..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...