Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Devilbot, mam na penie przeróbkę ale tą domyślna z pierwszego posta. A Ty jaka polecasz? W sensie inny loader, inny emulator? Jestem teraz na wyjeździe, ale już jak wrócę to chciałbym od razu brać się za przerabianie, a wiem ze na tych 19 stronach było podawane, że lepszy jest inny emu niż domyślny plus chciałbym mieć wybór gier jak w domyślnym, a nie te retroarchowe xmb. Dzięki z góry 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, devilbot napisał:

Dodawanie gierek przez stronę jest przestarzałe i problematyczne. Spróbuj metody drag and drop jest w pierwszym poście.

Ok, Czy mam dodawać po jednej gierce? Dodawać pliki bin czy razem z cue?

Dodałem dwie gierki w tym jedną dwupłytową. Dwupłytowa się mi nie uruchamia tzn zawiesza konsole, przez autobleem bez problemu ona działa.

Edytowane przez Miki2000
Odnośnik do komentarza

Wrzucaj gry luzem do folderu transfer na dysku jak chcesz z tym że dwupłytowe nazywaj tak GameName (Disc 1).bin , GameName (Disc 2).bin to samo dla plików .cue.

Możesz wrzucić większą ilość na raz.

 

Teraz możesz usunąć bleemsynca i używac autobleema jak chcesz. Wsparcie dla OTG zostanie już na stałe włączone niezależnie od przeróbki jaką teraz wgrasz. 

 

Odnośnik do komentarza

@Miki2000 Twoje problemy mogą wynikać z kilku powodów (jakkolwiek by nie interpretować wyczerpującego opisu: "cos sie chrzani"...):

  • Twoje gry nie są kompatybilne z emulatorem (mniej lub bardziej, co objawia się glitchami graficznymi, zawieszaniem, niewczytywaniem gry etc.)
  • masz niepoprawne i/lub modyfikowane pirackie wersje gier
  • masz niepoprawne arkusze dyrektyw (jak np. *.cue)
  • masz zabezpieczone gry EDC i/lub Libcrypt
  • masz niepoprawne nazwy plików
  • masz uszkodzoną bazę danych z grami na pamięci wewnętrznej

Musisz każdy punkt powyżej rozsądzić w duszy i na tej podstawie dojść przyczyny problemu/ów. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@Miki2000 Masz problemy z logiką. "Coś się chrzani" nic nikomu nie mówi, prócz tego że nie działa tak jak tego oczekujesz, co z kolei nie musi mieć nic wspólnego z niepoprawnym działaniem (co też jest bardzo umownym określeniem). Dlaczego więc nie opisałeś dokładnie problemu? Cała procedura, jakie gry (to tajemnica...?), jakie wersje emulatorów (akurat BS podmienia stockowy na nowszy, AB używa chyba stockowego, ale pobaw się jeszcze RB gdzie są cztery różne wersje), czy sprawdzałeś poprawność dumpów etc. etc. Nic nie wiadomo i oczekujesz pomocy. To tak jakbyś pojechał zostawić samochód u mechanika mówiąc: "coś się chrzani". Bez sensu.

Edytowane przez Berion
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Na "ten ch.j", że problem ani nie został rozwiązany, ani nie wiadomo co było problemem... Za moich czasów (:laugh:) fora traktowane były jak baza wiedzy. Ktoś z przyszłości ją przeszukiwał, znajdował dobrze opisany problem, często rozwiązanie, uczył się, wracał z czymś nowym, wszyscy się rozwijali. Ale widzę, że dla was to jak chat z gównem: "mam problem, dej mie, ok, sp*aj". No to faktycznie, nic tu po mnie z takim podejściem... Gnijcie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, grzybiarz napisał:

No za „moich” czasów, to zawsze jak się pytałem o coś, to mi cwaniaczki odpisywali „szukałeś w google?”.

Teraz nikt tak nie pisuje, na szczęście. 

 

Trudno śmiecić w bazie danych kiedy problem już wystąpił, a pytający nie zadał sobie nawet minimum trudu by przeszukać sieć, a tym bardziej bazę do której ma zamiar się dopisać. Więc kiedy ja widziałem coś co jest banalne do wyszukania i miałem pewność, że pytający jest roszczeniowym leniem to sam tak odpisywałem, w skrajnych przypadkach kasowałem wypociny (dawniej moderowałem na wielu różnych forach), czasem bonusowo z samym delikwentem. W imię porządku i lekcji pokory. System działał.

 

Dzisiaj masz ameby, które nie potrafią wyszukiwać informacji, ani tym bardziej ich weryfikować. Wpisują się na fora czy wątpliwej jakości źródła wiedzy typu grupy na FB, YT czy spryciarzepl bezrefleksyjnie, oczekując darmowego helpdesku krok po kroku, od ludzi którzy nie mają o tym pojęcia, by potem zniknąć nawet bez słowa dziękuję. Jestem za likwidacją takich awatarów dla naszego i ich dobra (bo tak jak robią w internecie tak i w życiu).

 

- - -

@Paolo de Vesir Nienormalne. Masz za duże czasy dostępu do pamięci masowej i/lub zbyt wolną. Czasem kontroler USB długo negocjuje. Zmień pendrive na inny, niekoniecznie szybszy w zapisie, po prostu na inny. USB w tej konsoli nigdy nie miały obsługiwać nic innego niż joypad (przód) i zasilanie (tył). Wszystkie te haki muszą więc liczyć się ze sprzętowymi ograniczeniami, a samo to OTG też jest pisane na kolanie. Potrzeba sporo szczęścia by znaleźć kompatybilne urządzenie, z którego i bootuje się za każdym razem, które się nie wyłączy, które nie będzie się "przycinać". Z moich 6 pendrive'ów tylko dwa działają jako tako i mam podobne problemy: na jednym sporadyczne "przywieszki", a na drugim żółwi zapis (więc np. save state z PCSX, czyli 4MiB dump pamięci operacyjnej trwa kilka sekund zamiast jednej). Szkoda mi pieniędzy na HUB aktywny, a do OTG potrzebny rozdzielacz z funkcją ładowania na wszystkich złączach co wcale nie tak łatwo znaleźć w sklepach (jeśli szuka się czegoś innego niż "Y" lub "kątownik").

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

To nie ma znaczenia czy markowy czy z krzaków. Znaczenie ma kontroler USB w tymże pendrive. Ale tym się nie chwali żaden producent więc tak naprawdę to totolotek jest. Nawet oznaczenia PID/VID nie są decydujące. Najlepiej celować w USB 3.0. PSC ma 2.0, więc i tak wyżej teoretycznych 60MiB/s się nie uzyska (realnie w porywach 20MiB/s) ale mają mniejsze czasy dostępu, są szybsze etc. Tylko że z kolei potrzebują więcej prądu, więc bez zasilania zewnętrznego lub OTG prawie na pewno nie zadziałają.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Berion napisał:

@Miki2000 Masz problemy z logiką. "Coś się chrzani" nic nikomu nie mówi, prócz tego że nie działa tak jak tego oczekujesz, co z kolei nie musi mieć nic wspólnego z niepoprawnym działaniem (co też jest bardzo umownym określeniem). Dlaczego więc nie opisałeś dokładnie problemu? Cała procedura, jakie gry (to tajemnica...?), jakie wersje emulatorów (akurat BS podmienia stockowy na nowszy, AB używa chyba stockowego, ale pobaw się jeszcze RB gdzie są cztery różne wersje), czy sprawdzałeś poprawność dumpów etc. etc. Nic nie wiadomo i oczekujesz pomocy. To tak jakbyś pojechał zostawić samochód u mechanika mówiąc: "coś się chrzani". Bez sensu. 

Kolego wyraźnie napisałem o co chodzi pod spodem, że konsola się zawiesza. Czytaj proszę ze zrozumieniem. Wgrałem drugi inny obraz i po sprawie. Teraz już używam autobleem i jestem zadowolony.

Bardzo dziękuję koledze devilbot za dotychczasową pomoc. Bardzo jest to ważne dla ludzi, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w modowaniu tej konsoli.

Może warto by zrobić osobny dział do ps classica, bo w gąszczu kilkuset postów (połowa to bełkot) ciężko znaleźć konkretne informacje.

 

Edytowane przez Miki2000
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...