Skocz do zawartości

Microsoft Flight Simulator


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązaniem jest wybranie jako miejsce startu zamiast pasa to jakieś miejsce postojowe (na planowaniu rozwija się listę i wybiera co potrzeba).

Ogólnie próbuję się bawić z ATC, ale te procedury kołowania są zakręcone, szczególnie na lotniskach z większą ilością pasów. Tak samo trochę ciężko mi się połapać w komunikatach będąc w powietrzu, więc chyba na początek wyłączę Live Traffic.

Odnośnik do komentarza

Gra ktoś jeszcze oprócz mnie? :kaz:

Zabrałem się "Podróże w dzicz". Na pierwszy ogień poszło Rijeka - Santorini. Zrobiłem 14 na 16 odcinków, 0 powtórzeń, 100% udanych startów i lądowań, 2 razy czułem się niepewnie, czy nie zgubiłem trasy, ale był to fałszywy alarm :obama:.

Mega mnie ta gierka relaksuje i mogę latać i latać.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Mam kilka pyta odnośnie Microsoft Flight Simulator 2020.

 

Kumpel ma TV full HD 55 cali i chce kupić Xboxa, żeby grać w Flight Simulator i teraz kilka pytań:

 

1. Czy mając TV 1080p warto dopłacać do konsoli XSX czy wystarczy w zupełności XSS (nie będzie grał w inne gry, tylko MFS 2020).

 

2. Czy kupując grę wystarczy połączenie z netem, czy trzeba też płacić abonament (Game Pass Ultimate). Grę chce kupić, żeby mieć ją na własność, a tak jak pisałem inne gry go nie interesują.

 

3. Jak chodzi o "sprzęt" do latania to oprócz pada i joysticku z przepustnicą (bodajże THRUSTMASTER T.Flight Hotas One) wiem że nic nie ma, ale czy wiadomo kiedy i co ewentualnie będzie? Bo to co jest to bieda z nędzą (kumpel do tej pory miał wolant, przepustnicę i sporo różnych paneli z przełącznikami oraz pedały, ale po zalaniu większość sprzętów uległa zniszczeniu, a i PC już leciwy więc postanowił pójść w XBOX'a)

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Pozdrawiam, Miki983.

Edytowane przez Miki983
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Miki983 napisał:

1. Czy mając TV 1080p warto dopłacać do konsoli XSX czy wystarczy w zupełności XSS (nie będzie grał w inne gry, tylko MFS 2020).

Jak dużo gra to warto. Napęd, lepsza rozdzielczość gier (przyszłościowo to dość mocny argument za, jeśli będzie wymieniać TV za rok-dwa-trzy). Jeśli tylko MFS go interesuje to nie, nie warto.

1 godzinę temu, Miki983 napisał:

2. Czy kupując grę wystarczy połączenie z netem, czy trzeba też płacić abonament (Game Pass Ultimate). Grę chce kupić, żeby mieć ją na własność, a tak jak pisałem inne gry go nie interesują.

Jak kupi grę na własność to nic więcej nie potrzebuje, Game Pass jest opcjonalny i nie wymagany do grania w zakupione na własność tytuły. Jednak, żeby była jasność, kupując grę w wersji cyfrowej musi ją ściągnąć, a i sam symulator jest grą, która mocno korzysta z internetu, także wskazane jest, by konsola była do niego podłączona żeby móc wycisnąć z samolotów wszystko, co mają do zaoferowania.

 

Co do trzeciego pytania to może ktoś bardziej zorientowany podpowie, bo ja latam na padzie.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Bzduras napisał:

Jak dużo gra to warto. Napęd, lepsza rozdzielczość gier (przyszłościowo to dość mocny argument za, jeśli będzie wymieniać TV za rok-dwa-trzy). Jeśli tylko MFS go interesuje to nie, nie warto.

Jak kupi grę na własność to nic więcej nie potrzebuje, Game Pass jest opcjonalny i nie wymagany do grania w zakupione na własność tytuły. Jednak, żeby była jasność, kupując grę w wersji cyfrowej musi ją ściągnąć, a i sam symulator jest grą, która mocno korzysta z internetu, także wskazane jest, by konsola była do niego podłączona żeby móc wycisnąć z samolotów wszystko, co mają do zaoferowania.

 

Co do trzeciego pytania to może ktoś bardziej zorientowany podpowie, bo ja latam na padzie.

Super dzięki za odpowiedź, chyba jednak namówię go na XSX choć chodzi o gre tylko w FS 2020, jednak może czas ładowania gry itp będzie zawsze lepszy, a tak jak piszesz, być może za kilka lat może zmieni TV to już będzie odczuwalne. ( z drugiej strony za 2-3 lata może bedzie nowszy xbox hmm sam nie wiem).

 

Jak chodzi o internet to oczywiście ma światłowód, także z podłączeniem do neta nie ma problemu i będzie napewno porządne łącze, jednak gdzieś czytałem, żeby grać online trzeba mieć abo Xbox Live Gold?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Miki983 napisał:

może czas ładowania gry itp będzie zawsze lepszy

Nie, mają ten sam dysk.

14 minut temu, Miki983 napisał:

z drugiej strony za 2-3 lata może bedzie nowszy xbox hmm sam nie wiem

Nikt nie wie, ale raczej nie będzie. XSX ma niecały rok, a i tak nie nadążają z produkcją, bo schodzi dobrze, a i gry nie wykorzystują jeszcze pełni możliwości konsoli, więc nowy sprzęt na rynku jest mało prawdopodobny. 

15 minut temu, Miki983 napisał:

żeby grać online trzeba mieć abo Xbox Live Gold?

W tytuły multiplayer tak, Gold jest potrzebny (i tak nikt go nie kupuję, bo Game Pass jest bardziej opłacalny i też umożliwia granie po sieci z kolegami), natomiast MFS do korzystania z dobrodziejstwa chmury nie wymaga abonamentu.

Odnośnik do komentarza

Ślicznie dziękuję za szybką i rzetelną odpowiedź, w takim razie powiem, żeby kupił XSS i do tego na początek ten joystick, który jest jako jedyny w sprzedaży, a potem zobaczymy jakie akcesoria się pokażą dedykowane do tej gry. 

Najbardziej właśnie zależało mi na uzyskaniu informacji, czy gra ta działa na XSS beż żadnego abonamentu, ale sam nie mam jak tego sprawdzić, gdyż posiadam XSX oraz abonament GPU.

Patrzyłem na YouTube jakie są różnice między XSS, a XSX i na moje oko to prawie nie zauważalne, a już przy rozdzielczości 1080p może nie być różnić wcale.

Odnośnik do komentarza

Doczytałem co możliwe w temacie dedykowanych kontrolerów wiec wrzucam dla zainteresowanych 

https://www.google.com/amp/s/news.xbox.com/en-us/2021/07/22/official-microsoft-flight-sim-accessories/amp/

Moim zdaniem, najciekawiej prezentuje się ten wolant od Turtle Beach, premiera już na jesień, można już nawet zamówić w przedsprzedaży za 350$ z USA.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj w nocy postanowiłem trochę polatać - plan przelecieć z północy na południe Afryki (oczywiście nie na jednym posiedzeniu). Niestety plan szybko legł w gruzach kiedy lecąc nad Saharą na dobrej wysokości z wypoziomowanym elegancko samolotem zmorzył mnie sen i zamknąłem na chwilę oczy no bo co może się stać. Obudziłem się przy komunikacie pull up i pikującym w dół samolotem :yao:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...