Skocz do zawartości

Microsoft Flight Simulator


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie no, do medium się nie zniżę. Wziąłem ultra, polatałem chwilę nad Polską, znalazłem swój dom i można grę usunąć. W Polsce w dzień, gdzie nie ma wielkich miast, na ultra jest 55-60. Ale tak jak mówili w Digital F, wielkie miasto i już leci fps w dół ostro.

Wyłącz ruch uliczny, podobno on znacznie wpływa na fpsy.

Odnośnik do komentarza

Mi się gra świetnie,  na padzie jest całkiem wygodnie, a latam niemal na pełnej symulacji (tylko sterowanie mieszanką paliwową, kalibracja urządzeń na off). Mix detali ultra z high 4k ze skalowaniem 70% grane na oled C9 rtx2080 i78700. Nad dużymi miastami nisko latając około 30fps, wyżej lub na nieco większych zadupiach 40-50, ale taki klatkarz w takiej grze jest całkiem grywalny. Gra pikna, takich chmur nawet rdr2 nie ma, oświetlenie bajka, obiekty jak drzewa, krzaki wyglądają świetnie. To że jakaś tekstura podłoża słabej jakości? No kuźwa haha. W open worldach znajdzie się takie, a tu mamy open all world ;p. Plus max 50 innych graczy w pobliżu nas. Algorytmy radzą sobie lepiej niż myślałem z generowaniem mniej znanych miejsc. Oczywiście pewne bugi się zdarzą, ale mało kiedy. Moje zadupie od razu poznałem i morda się cieszyła. Ręcznie zrobiony NY to już lekki opad szczeny. Z czasem więcej miast będzie tak odtworzona, choć pewnie trzeba będzie za to dodatkowo zapłacić. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Na nowej masz mix medium i high w 60 lub 30 na high/ultra. Mnie zastanawia jak będzie to wyglądało na XOS, bo nie zdziwię sie jak rozdzielczość zejdzie do 720p.

no na nowej to nie masz nic póki co i nie chce mi się tez wierzyć w 60 fpsow z wysokimi ustawieniami,  patrząc jakiego sprzętu potrzeba obecnie by ta gra wyciągnęła te 60 klatek.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Problemem technicznym tej gry jest to, że między 1080p a 1440p jest dramatyczna przepaść. W innych gierkach tego nie ma. Tu to wygląda jak by załączało 720i.

Skoro series x ma proca 8 rdzeni i 16 wątków tak jak 10700k, wydajność w teraflopach jest na poziome 2070S, to nie ma możliwości aby to miało high i 60 fps. Zwłaszcza, że procek będzie miał dużo mniej MHz.

No i ogólnie nie wiem czemu MS w każdej grze ma takie problemy z wygładzaniem krawędzi. Jak miałem one x to w Forza 7 mega to irytowało w 4k, odpalając potem na pc liczyłem że wygładzanie się mega poprawi, a tu klops. Tu wygląda to jeszcze gorzej. Dziwne, że exy na ps4 nie mają z tym problemów.





Odnośnik do komentarza

Co co? Chyba logiczne, że symulator lotu był robiony z myślą o pc, do niego jest tona kontrolerów i tak dalej. Konsola dostanie bo dostanie.

Ale pewnie chodzi Ci o to, że napisałem, że zamknięta architektura może tu zaszkodzić. Może, ale nie musi. Ustawią sztywne medium i będzie 60 klatek i ludzie będą szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza

Polatałem sobie trochę. Widoczki są piękne, w 1080p przedział klatkowy 45-60 z widokiem "zza pleców" i 30-60 w kokpicie, w zależności od scenerii, warunków pogodowych i innych czynników obciążających. Kurde, trudno się lata, ale udało mi się przelecieć nad chałupą bez tutoriali, więc :banderas: Gierka podobnie do Mudrunnera, specyficzna i na relaks, choć wymagająca potężnego skupienia. Fajne samoloty, będę fruwać częściej.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co ukrywać, jak już minie faza depresji i odpuści się celowanie w 60 klatek (do takiego sima z leniwym tempem spokojnie 30 styka, to nie jest dynamiczny tytuł) i włączy się fotogrametrię ze streamingiem danych to jest niesamowicie przyjemny tytuł. Wsiadasz w samolot i lecisz, nawet z włączonymi asystami. Na mnie samoloty zrobiły ogromne wrażenie (bardzo duża w tym zasługa wizualiów, nie ukrywam) i czas w pracy leci mi zdecydowanie za wolno, bo mam ochotę pozwiedzać sobie jakieś egzotyczne miejscówki i zobaczyć, jak to wygląda w grze.

4 minuty temu, Voytec napisał:

Jak z długością lotów? Jest to mocno przyspieszone, a może jest tryb realistycznego latania gdzie do Stanów lecimy 18 godzin? :)

  Z Berlina do Szczecina leciałem z pół godziny olewając totalnie komunikaty o przekroczeniu prędkości poniżej jakiegoś pułapu. To pierwszy mój kontakt z symulatorem tego typu, nie wiem czy Ci to cokolwiek podpowie ;)

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Wyszły nowe stery pod gierkę dziś.

Odpaliłem to na oled 65 z hdr, zapuściłem ultra i 4k, i w takim wypadku wygląda to wy(pipi)iście. Oczywiście klatki lecą na ryj, ale polatałem trochę nad swoją okolicą i ma to swój klimat. Oczywiście wszystko na asystach i ograniczyłem się do skręcania i obracania kamery

Oczywiście to się tycz tylko słonecznej pogody. Chmury i deszcz i gierka jest już niegrywalna w takim ustawieniu

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, pawelgr5 napisał:

Bzduras weź polataj na Krakowem i daj znac czy cokolwiek podobne.

No problem, postaram się potrzaskać trochę screenów w trakcie i sam ocenisz :lapka:

3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Dobra, fajnie, ale wciąż nie padła odpowiedź na najważniejsze z pytań:

Odpowiem filmem:

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Oczywiście to się tycz tylko słonecznej pogody. Chmury i deszcz i gierka jest już niegrywalna w takim ustawieniu emoji16.pngemoji16.png

No gra ma pewnie sprzedawac nowe procesory i karty graficzne, mi sie nawet nie chce za każdym razem czekać tych 10 minut az sie załaduje.

 

Odnośnik do komentarza

Ryzen 7 2700, 16GB RAMu, RTX 2060, gierka na HDD, cache na SSD (na razie mam na SSD ważniejsze rzeczy wrzucone), net ustawiony na 40Mb/s, ustawienia z presetu High. Jak ktoś ma słaby net to można ręcznie pobrać sobie dany region, żeby później polatać w wysokiej jakości będąc offline.

@easye u mnie ładuje się szybko, porównywalnie do innych dużych gierek rzucanych z HDD.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...