Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

No ale taka jest prawda - gra jest rewelacyjna ale jak czytam posty osob, ktore jeszcze nie graly, ze nie ma po niej powrotu do BOTW to nie powiem, lekko sie pod nosem smieje. Nie spodziewajcie sie calkwice nowego doswiadczenia, bo to mimo wszytsko ta sama gra, w tym samym swiecie, z tymi samymi przeciwnikami, bohaterami, animacjami, z ta sama muzyka, ta samą grafiką - nawet kierunki, w których podazamy fabularnie są te same. :leo:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc to kiepsko to brzmi. W sensie kiepsko jak na grę która dostanie oceny typu 97/100. 

 

Chociaż też szczerze mówiąc to pewnie na tyle nie pamiętam gry sprzed 6 lat, nawet takiej w którą grałem 100 godzin, że niezbyt to zauważę mdr. Nadal dużo lepsze niż "nowa" zawartość ze starym gameplayem i ludzie nie płaczą.

 

 

W sumie skoro najwyżej oceniane gry w tym roku to remake Metroida, remake Residenta, port Wiedźmina, port Tetrisa, remake Dead Space i port Persony, to tylko pasuje żeby najlepsza nowa gra też była remake'iem poprzedniej części.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

No na razie te opinie od Youtuberów nie napawają optymizmem, znowu mało fabuły, znowu te same aktywności, mało dialogów, cutscenek, znowu ciągle zagadki, zagadki, zagadki itp. No szkoda. No trzeba czekać na przełom pod względem budowy "fabuły" w Zeldzie do następnej konsoli Nintendo. Niech może z Monolith zatrudnią ludzi więcej, tam to cutscenek jest zawsze aż za dużo :). 

Gry Nintendo i fabuła xd Aż zacytuję XM.

 

Uwielbiam dorobienie prostym grom jakiegoś potężnego L O R E. Ciekawe, czy jak tacy twórcy gry wchodzą do neta I czytają co ludzie wymyślają, to łapią się za głowę "Kurwa co za debile" :kekyayaya:

 

Ciekawe czy Aonuma, Miyamoto i inni japończycy specjalnie nie udają i bawią się w tą "fabułę" o rozbiciu timeline na trzy części od czasów Okaryny - "Taaak BOTW dzieje się po Okarynie".

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Z gier Nintendo to fabułę mają tylko Xenoblade'y, reszta to czysty gameplay. Jak gra dostanie oceny 97/100 to się bardzo zdziwię, będzie dużo więcej negatywnych opinii. Zresztą dla mnie Botw nigdy grą dekady nie było, świetna gierka, ale nie żaden pomazaniec. Bardzo dużo ludzi chciało od sequela normalnej fabuły, tutaj jej znowu nie będzie, po prostu. Gra miała leaka, były preview i wszystkie obawy się potwierdzają. Pewnie zagram, ale po sequelu takiej gry można było się spodziewać, że pójdą w inną stronę.

Struktura jest prosta do bólu, znowu samouczek z mocami, znowu coś w stylu "Divine Beasts" i potem zakończenie. Jestem ciekaw, kto będzie miał jaja skrytykować to w recenzji. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, zdrowywariat napisał:

Ponoć gra się rozkręca, więc te opinie po 10h gry - gry na conajmniej 50-100h niewiele są warte :)

Pewnie pod względem czystej eksploracji jest super. Są ludzie co robią 100/100 kapliczek, bo uwielbiają zagadki logiczne. Ja lubię, jak gra masz też lore, questowanie itp. Zagram, zobaczę, ale widać poszli full w moce i zagadki i tylko to zostało podniesione znów na nowy, wyższy poziom. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

. Ja chciałem dostać więcej tego samego z poprawionymi elementami poprzednika i wygląda na to że właśnie to dostane. Jeśli ilość fabuły będzie na poziomie botw to myśle że przeżyje mało filmików o przygodach rybo ludzi, wielkich ptaków i skrzatów z lasu hyrule

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja się dziwię że ktokolwiek spodziewał się części bazującej na fabule i nowych rozwiązaniach po zapowiedzi że nowa Zelda będzie sequelem botw. Dla mnie ta informacja oznaczała jednoznacznie że to będzie ta sama formuła. Tak jakby od Mario Galaxy2 oczekiwać że będzie rewolucją w gatunku, wtedy też to jasno oznaczało, że formuła będzie ta sama co w galaxy1.

 

 

Odnośnik do komentarza

No na pewno nie ma co wieszac psow na grze za to, ze REWELACYJNY core gry się nie zmienił. Porównajcie sobie nową Zelde - nawet z 4 nowymi mechanikami, ktore same w sobie wnosza milion zmian w stary świat gry do innych wielkich sequelow AAA, w ktorych najczesciej dostajemy po prostu wyzsza rozdzielczosc i ladniejsza grafike. :reggie:

 

w BOTW tez gralem lata temu i samo budowanie odmienilo ta gre na tyle, ze z przyjemnoscia wchodze do kazdego nowo napotkalego Shrinu.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Figaro napisał:

 

 

nie wiem czy odnosisz się do mojego zarzutu tej samej muzy w miasteczkach, ale taką logiką po co zmieniali muzę w Wind Waker, skoro już w Okarynie była tak dobra.

Ale WW nie był Okaryną 2, a tutaj mamy sequel z tymi samymi wioskami, więc imo ma to sens, że w dobrze nam znanych miejscach jest ta sama muza. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Figaro napisał:

 

 

nie wiem czy odnosisz się do mojego zarzutu tej samej muzy w miasteczkach, ale taką logiką po co zmieniali muzę w Wind Waker, skoro już w Okarynie była tak dobra.

Nie chce tu robić nintendo fikołów ale chyba tutaj ma to więcej sensu biorąc pod uwagę że to bezpośrednią kontynuacja i to samo hyrule? Zależy też ile będzie nowej muzyki. Chciałbym się dojebać do starej ale to moje top 5 soundtracków w grach więc tego nie zrobię.

W rdr2 na starą mapkę dali nową muzyczke i nie wyszło to na dobre bo zabrakło DUSZY

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Daffy said:

Ja się dziwię że ktokolwiek spodziewał się części bazującej na fabule i nowych rozwiązaniach po zapowiedzi że nowa Zelda będzie sequelem botw. Dla mnie ta informacja oznaczała jednoznacznie że to będzie ta sama formuła. Tak jakby od Mario Galaxy2 oczekiwać że będzie rewolucją w gatunku, wtedy też to jasno oznaczało, że formuła będzie ta sama co w galaxy1.

 

 

No tu się nie zgodzę. Skoro to ma być sequel/DLC do BOTW to niech się nazywa BOTW2. 

 

Znowu ulgowe traktowanie, gdyby to był kolejny Asasyn (czyli więcej tego samego + trochę bajerów) to byście zgnoili tę grę po całości.

 

Nie, nie twierdzę, że Asasyny to lepsze gry niż Zeldy. Twierdzę, że potwierdzają się opinie o mocnym recyklingu (6 lat pracy!), a Wy próbujecie malować trawę na zielono.

 

Zobaczymy za kilka dni. Limitka zamówiona, ciekawe czy dojdzie w piątek.

Odnośnik do komentarza

No właśnie wydaje mi się że gra wejdzie jak masełko wszystkim tym, którzy 6 lat temu skończyli i odstawili ...

Ja wracałem średnio do gierki co dwa lata i jak usłyszałem w nowym gameplayu od Aonumy muzyczkę ze stable'a, to miałem lekkie meh. Ale doczekać się nie mogę tak czy siak.

Przymkne oko na pewną powtarzalność . Nie mam z tym problemu 

 

Edytowane przez Plackus
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Z gier Nintendo to fabułę mają tylko Xenoblade'y, reszta to czysty gameplay. Jak gra dostanie oceny 97/100 to się bardzo zdziwię, będzie dużo więcej negatywnych opinii. Zresztą dla mnie Botw nigdy grą dekady nie było, świetna gierka, ale nie żaden pomazaniec. Bardzo dużo ludzi chciało od sequela normalnej fabuły, tutaj jej znowu nie będzie, po prostu. Gra miała leaka, były preview i wszystkie obawy się potwierdzają. Pewnie zagram, ale po sequelu takiej gry można było się spodziewać, że pójdą w inną stronę.

Struktura jest prosta do bólu, znowu samouczek z mocami, znowu coś w stylu "Divine Beasts" i potem zakończenie. Jestem ciekaw, kto będzie miał jaja skrytykować to w recenzji. 

Gra dekady był Nier Automata. kropka.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daffy napisał:

Żadne ulgowe traktowanie xddd

 

Oczywiście że wolałbym całkowicie nowa mapkę i dalej właśnie ten recykling 1/3 gry jest do mnie największą obawą. 

Ocenie to jak przejdę grę, ale po parunastu godzinach powiedziałbym że dużo więcej elementów niż 1/3, bo już pomijając sam Core gry, ten sam sposób rozwoju, ten sam sposób znajdowania korokow (poza 1 nowym do którego właśnie wykorzystujemy budowanie), te same stroje, to kurcze nawet idąc w 4 strony świata potrzebujemy dokładnie tych samych ulepszeń co w 1, jak np. płetw dzięki którym popłyniemy do góry wodospadu itp. Patrząc na to wszytsko już wiem, że pewnie mastersworda wyciągamy w lesie korokow! Trochę dynia, nie...?

 

Podobno gra rozwija się z każdym ukończonym dungeonem, zobaczymy, przede mną 1szy, bo mimo wszystko przez mase aktywności nadal trudno do nich dojść. XD

Odnośnik do komentarza

Jest wiele tych samych strojów, ale są też nowe stroje które dają nowe bonusy.  Smaczków do odkrycia jest mnóstwo. Bałem się, że ukończę grę przed otrzymaniem preordera. :pawel: Ale nie ma szans, jest jeszcze sporo do zrobienia i odkrycia. Super sprawa, że te filmiki, które trzeba było odkryć BOTW, są łatwiejsze do odkrycia w tej części. Wtedy nie dałem rady odkryć kilku, a nie chciałem googlować, tylko sam dojść do wszystkiego, ale weź tu znajdź miejscówkę jak na zdjęciu tylko parę drzewek. Tutaj to lepiej rozwiązali.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...