Skocz do zawartości

PSX Extreme 263


Oceń okładkę PSX Extreme 263  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 263

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      4
    • 5
      4
    • 6
      4
    • 7
      4
    • 8
      0
    • 9
      1
    • 10
      4


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #263

 

001okl_psx263_C.jpg

 

Lipcowy numer dostępny od czwartku 27.06 

Prenumerata - wysyłka 24.06 (poniedziałek)

 

 

Roger: Tym razem nieco krócej, bo chciałbym oddać głos naszemu nowemu wydawcy. 263. numer nie obfituje w wiele recenzji hitów, bo wraz z początkiem lata zaczyna się sezon ogórkowy. Znacznie więcej działo się na E3 i wokół imprezy w Los Angeles. Choć na evencie zabrakło Sony, zapowiedzi i playtesty takich gier, jak Cyberpunk 2077, Watch Dogs 3, Call of Duty: Modern Warfare, Final Fantasy VIII Remake, The Outer World, Dying Light 2, Doom Eternal, Gears 5 czy Star Wars Jedi: Upadły zakon nie zdarzają się w końcu codziennie. Analizujemy też dokładnie materiały o najnowszej produkcji Kojimy – Death Stranding – sprawdzając, jak wyglądała kiedyś i jak wygląda dziś technologia skanowania twarzy czy sam proces zatrudniania znanych aktorów. Znajdziecie też ciekawy materiał o serii The Getaway i jej upadku; o tym, jak do gier wideo przenoszono Wenecję (pamiętacie drugiego Tomb Raidera?); kim tak naprawdę był prawdziwy Drakula i jakich zborni na ludziach się dopuścił; jakie seriale i mangi o yakuzie poleca Mazzi; czym jest multiversum w świecie Marvela i jak będzie wyglądało MCU po ostatnich „Avengersach” oraz jak jeździło się na targi E3 w 1998 r. Szalone czasy wspomina powracający na łamy PE Norby, a to nie wszystkie powroty, bo od tego numeru do regularnego pisania powraca też Koso. Miłej lektury, a teraz już kilka słów od Łapusza, którego witamy na extrime’owym pokładzie.

 

Łapusz: Pamiętam, jak na początku swojej przygody związanej z wydawaniem pisma dla graczy (tak, Pixela ;)), jakieś pięć lat temu, wypadało mi tak jak dzisiaj napisać kilka słów wstępu. Zacząłem wówczas od gratulacji skierowanych do redakcji CD-Action i PSX Extreme – za ich wytrwałość i to, że mimo ogólnie niesprzyjających okoliczności dla prasy udało im się przetrwać tak długo na rynku. To te dwa pisma inspirowały i były żywym dowodem dla mnie, że można, jak robi się coś dobrze i z pasją. 

 

Dziś mamy przed sobą 263. numer PSX Extreme i jednocześnie pierwszy, którego jestem dumnym wydawcą. A skoro numer 263. (!) to bez wątpienia oznacza, że ktoś tutaj od dłuższego czasu robi dobrą robotę. Z tego wyciągam jeden oczywisty wniosek – nie wtrącać się, tylko jeszcze bardziej wspierać ten niesamowity zespół zgRedzioli. I tak będzie.

 

Pixel i PSX Extreme nigdy nie były tak naprawdę konkurencją względem siebie. To wbrew pozorom dwa różne pisma i odrębne grupy czytelników. Utrzymywaliśmy dobre kontakty, sam miałem przyjemność być gościem na 18. urodzinach Szmatławca (wychodziłem jako jeden z ostatnich ;)), a ludzie z PSX Extreme bywali na Festiwalu Pixel Heaven. Wysyłamy też sobie wzajemnie nasze pisma. Jako wydawca najbardziej cenię sobie właśnie niezależność redakcji i różny charakter obu magazynów, co przyczyniło się do mojej decyzji o wydawaniu PSX Extreme. To stworzy nową wartość choćby dla reklamodawców i być może pozwoli wkrótce na realizację nowych, wspólnych projektów. 

 

Podstawą jest zachowanie dotychczasowego wyjątkowego charakteru PSX Extreme – stąd nie następują żadne zmiany w redakcji, którą nadal kierować będzie Roger – najlepszy człowiek na tym miejscu. Wraz z całym zespołem jesteśmy ludźmi, których pasją są gry i różne dziedziny popkultury, a także doceniamy wartość, jaką jest czasopismo wydawane na papierze. No to jedziemy dalej do 300., a potem się zobaczy!

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU

Death Stranding
Hollywood, motion capture i gry wideo 
Targi E3 2019

 
CO NOWEGO

The Last Campfire
Monster Hunter World: Iceborne
Necrobarista
 

RECENZJE

Atelier Lulua: The Scion of Arland
Back in 1995
Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer Featuring The Legend of Zelda
Castlevania Anniversary Collection 
Crash Team Racing Nitro-Fueled
Dauntless
Dollhouse
Dragon Star Varnir
Fell Seal: Arbiter’s Mark
Gato Roboto
Gunlord X
Judgment 
Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa
Legends of Heroes: Trails of Cold Steel II
Leisure Suit Larry – Wet Dreams Don’t Dry
Observation
Super Mario Maker 2
Super Neptunia RPG
The Elder Scrolls Online – Elsweyr 
Warhammer: Chaosbane
We. The Revolution

 
HARDKOR

Drakula – historia Włada III Palownika
Yakuza w mandze i anime
Wenecja – miasto na wodzie
Dokąd zmierzasz filmowy Marvelu?

 
RETRO

E3 1998 – powrót do przeszłości
The Gataway – jak upadał Londyn

 
FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Prenumerata
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Comix Zone – recenzje
Comix Zone – wywiad z Lee Bradleyem
Region Filmowy
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA została wysłana w poniedziałek, 24.06. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

001okl_psx263_C.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witamy nowego wydawcę :) Jak zwykle udam się do kiosku i z przyjemnością rzucę dziesiątaka na moją ulubioną gazetkę. Łapusz fajnie napisał i ja mu wierzę. Wszelkie eksperymenty mogą się źle skończyć. Jak to było w pewnej japońskiej gierce video - nie chodzi o to żeby zmieniać świat, ale żeby pozostał taki jaki jest :)

Okładka super, zawartość jak widzę po spisie też dobra, mimo martwego sezonu. Najbardziej mnie ciekawi tekst o The Getaway, bardzo niedocenionej serii. Jak chodzi o listę życzeń to mam tylko prośbę o więcej ZgrentGena. Świetnie się to czyta i powinno być częściej.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, dee napisał:

Mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów z prenumeratą, jeśli akurat ją przedłużyłem po premierze nr #262?

Powrót Kosa jak najbardziej na plus. Czułem, że prędzej czy później to nastąpi 

 

Nie powinno byc problemow, wszystko bylo plynnie przeniesione. Aczkolwiek jakby cos to pisz, ogarnie sie. @Konrad Masmix Kowalski bedzie mial co robic :).

Odnośnik do komentarza

Oby Tygodnik Zamojski trwal jak najdluzej, akurat z moich stron!

 

Panowie, sprawa bardzo prosta, nie ma co sie doszukiwac drugiego dna. Musielismy przesunac jedna skladke ze wzgledu na recke. Normalnie by to wplywu na nic nie mialo, ale zbieglo sie z Bozym Cialem, kiedy drukarnia nie pracowala, i stad dzien obsuwy w calym procesie druku, dostawy i wprowadzeniu pisma do sprzedazy. 

 

@aux Archiwa, zamowienia online, PDF - to sie robi, gdzies z poczatkiem lipca powinno byc konkretne info (mozliwe ze juz z konkretna strona www).

Odnośnik do komentarza

W tym numerze mało interesującego mnie kontentu, ale i tak kupię :v Jakoś chętniej kupuje po ostatnich doniesieniach, że pismo cienko się trzyma. 

Moglibyście w końcu pomyśleć o zmianie layoutu albo chociaż samej okładki na bardziej minimalistyczną. Miejsce tego pierdyliarda tytułów jest w spisie treści. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...