Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Bielik napisał:

Gra na weekend będzie dostępna do ogrania za darmo mając gold/gp. Może ktoś zdąży ograć :cebula:

Wersja na next gen czy past gen? Bo to inni wydawcy i na bank nie będzie darmowej aktualizacji. 

No i ja na bank nie będę grał na wyścig dla :cebula:Szkoda psuć sobie gierkę. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, balon napisał:

@cotek @Elitesse

 

Panowie dużo więcej grania jest w tym DEluxe? Chcę dziś wziąć jakąś wersję na PS5 i nie wiem czy jest sens płacić prawie dwa razy więcej za delux. 

 

W wersję deluxe grałem tylko chwilę na XSX kiedy udostępniono ją do sprawdzenia za darmo. Na pierwszej stronie opisałem moją przygodę z grą - odbiłem się od niej jak trafiłem na moment kiedy byłem atakowany przez niezniszczalnego wroga przez ścianę, co w połączeniu z długimi loadingami skutecznie zniechęciło mnie do dalszej zabawy. Też na pierwszej stronie wrzucam info z ppe, w którym opisują czym jest wersja deluxe. Jest to wersja ulepszona graficznie, krótsze loadingi i z chyba jakimś jednym dodatkiem więc nie ma dużo więcej grania ale co najważniejsze! ta wersja powinna być pozbawiona tych irytujących błędów. Z tego co chwilę pograłem na XSX, to nie widziałem tam żadnych większych problemów ale z drugiej strony nie udało mi się też dojść do momentu, na którym się zawiesiłem przy normalnej wersji. Swoją wersję deluxe kupiłem na sporej promocji na PC ale jeszcze nie grałem, bo przechodzę teraz drugi raz RDR2 więc pewnie prędko w nią nie zagram. Tak sobie myślę, że zwykła wersja może okazać się jak cyberpunk bez patcha, a wersja deluxe jak wersja już poprawiona ;) Jednak dopóki solidnie nie stanieje albo nie pojawi się w promce lub abonamencie to jej cena jest stanowczo za duża na proponowaną jakość. To wciągający średniak.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Elitesse napisał:

Też na pierwszej stronie wrzucam info z ppe, w którym opisują czym jest wersja deluxe. Jest to wersja ulepszona graficznie, krótsze loadingi

No właśnie nie, ulepszenie graficzne, 60 ks szybkie loadingi są już w podstawce w wersji na PS5. Deluxe ma dodatkowo kilka dlc i jakieś bzdety. Bynajmniej na PS5 jest tak, ale podejrzewam, że na XSX podobnie. 
 

To jest opis podstawki na PS5

52DA88CB-EBB2-4110-B1AC-7D394C51290E.thumb.png.b6c64dc28aef4f9672410a388513f201.png
 

a to wersji Deluxe

C71C88E5-12C7-490E-920E-632EBDF9F5EA.thumb.png.37c9b964bc985c2d828c7724d6c43454.png

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

No właśnie nie, ulepszenie graficzne, 60 ks szybkie loadingi są już w podstawce w wersji na PS5. Deluxe ma dodatkowo kilka dlc i jakieś bzdety. Bynajmniej na PS5 jest tak, ale podejrzewam, że na XSX podobnie.

 

Wygląda na to, że masz rację. Nie wiem czy dopiero teraz tego nie zmienili ale wydawało mi się, że wersja na nextgeny to tylko ta z dopiskiem deluxe, a teraz widzę, że w sklepie M$ (pewnie też i Sony) są do wykupienia cztery pozycje/gry o tej samej nazwie. Pierwsza podstawowa (i druga rozszerzona) wydana jeszcze na ps4 i xone przez Bigben Interactive, a dwie kolejne na nextgeny już przez Frogwares. Teraz sobie przypominam, że przez zamieszanie z wydawcą ta pierwsza pozycja zniknęła na jakiś czas ze sklepów Sony i M$. W takim razie wersja deluxe będzie pewnie tym czym była necromicon, czyli czymś jak GOTY z wydanymi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra kupiłem. Pograłem narazie 1h. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Naprawdę spoko przygodówka w stylu nowych Scherlockow z kozak klimatem Lovecrafta. Aaa technicznie naprawdę si działa ta wersja na PS5

 

Kto się zastanawia i chce ograć to niech bierze. Do 20 jest duże promo.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, _Red_ napisał:

Na ps4 to olałem, bo recenzje zbierało średnie. Wersję ps5 oceniają wyżej na metacritic. Zakładam, ze powodem niepochlebnych opinii byly słabe technikalia, bo sama gierka pod kątem mięsa jest dobra dla lubiących np. Sherlocki, ABC Murders, Murdered Soul Suspect etc?

Taaa, technikalia ssały po całości. Dlatego też nie grałem na ps4. Obecnie gierka śmiga w sztywnych 60ks, praktycznie bez loadingow, nowe oświetlenie, wyższa rozdziałka itd. Zresztą w sklepiku jest trailer, który pokazuje techniczne zmiany. No różnica kosmiczna. 

Sama gra to mięsko dla fanów w/w gierek jak wypisałeś. Co fajne jest dość rozbudowana teczka z aktami, dedukcje detektywistyczne itp.  Polecam podwyższyć sobie poziom trudności zagadek i śledztw. Ten najniższy za dużo robi za nas.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i kurla skończyłem. Oj opłacało się czekać na „grywalną” wersję curent gen (wersja na ps4 była dla mnie niegrywalna, a mam dużą tolerancję na takie tamaty). 
Kurde no dobre to było. Nawet ta walka nie była taka zła, trzeba być ostrożnym, nie można iść na palę i musimy korzystać z inwentarza. Bez tego szybki aut. 
Reszta to bardzo solidna, fabularna przygodówka detektywistyczna. Taki mix obecnych Sherlocków z Silent Hill.
 

Tak naprawdę to dla mnie była jedna duża wada. Powtarzalność wnętrz i czasami NPCów. Reszta na bardzo spoko poziomie. 
Aaaa miasto jest duże, ale nie jest to jakiś sandbox. Bardziej jest tłem dla śledztwa. Jest też dużo questow pobocznych, ja jednak ich nie robiłem (chyba jakieś dwa i tylko dla głównych postaci), bo raz nie przepadam za dość podobnymi czynnościami, a dwa, że nie chciałem się odrywać od wciągającego wątku głównego.

Całość zajęła mi 19:40 (zginąłem nawet kilka razy), jakbym robił te poboczne to na loozie z 25-30h.
 

No dobra jest to gierka. Polecam szczególnie fanom singlowych, detektywistycznych przygodówek. Elo

 

Ps oczywiście polecam przegryzać czymś innym gatunkowo, klimatycznie i gameplayowo.  U mnie takim tytułem był Gunk. No idealna przegryzka i 180o odmienny klimat.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...