Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Rozi napisał:

Kurła kusi mnie ta gra, zbyt dużej tolerancji do 6/10 nie mam, ale ten lovecraftiański sznyt mnie przyciąga. @cotek jak tam, da się w to dobrze pograć?

Panie tu znacznie wyżej niż 6/10, a wersja na curent geny jest naprawdę spoko technicznie. 
Dla mnie to się otarło o 8/10. 

Co do otwartego świata to jak skupiasz się na fabule to służy tylko jako tło do przemieszczania, coś jak Mafia 2. Pobocznych nie robiłem (ok 1 dla sprawdzenia, mają tam jakąś fabułę, ale to są akcje typu raczej idź>zabij>wróć), więc się nie wypowiem. Główny wątek trzyma poziom. 
 

Jak lubisz przygodówki, z zapachem starych pnc, to polecam. 
 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jakiś czas temu w końcu skończyłem grać. Przeszedłem całość i jeszcze sporo zadań pobocznych. Skupiałem się dużo na nich aby doładować sobie postać i byłem ciekaw czy mnie czymś te misje zaskoczą.  Im więcej gralem tym było nudniej kiedy po raz kolejny wchodzę do takiego samego budynku, walczę z potworami, coś znajduję i dalej lecę albo koniec misji. Ciągle te same poziomy, te same lokacje czasem lekko zmodyfikowane np. jest wejście do piwnicy albo jest zalane, jest dziura w podłodze albo w tym miejscu zabita deskami. Dużo ctrl+c, ctrl+v. Zepsuło mi to ogólny odbiór tej klimatycznej produkcji.

 

Ciekawie jest to rozwiązane kiedy samemu należy szukać na mapie kolejnych punktów naszej przygody i umieszczać je na mapie. Szkoda tylko, że nie były one widoczne cały czas, a tylko po wyborze danej misji / zadania pobocznego. Brakowało mi takiego filtra, gdzie widziałbym wszystko na raz i mógł zaliczać punkt po punkcie. Zamiast tego musiałem się przełączać cały czas.

Gra została poprawiona ale nadal trafiałem na sporadyczne bugi typu postać mi się gdzieś zawiesiła albo wpadła za niewidzialną ścianę i nie mogła się wydostać. Przeciwnik przechodził przez ścianę. Albo najgorsza sytuacja, to kiedy musiałem się wycofać przed potworami na uczęszczaną przez NPC ulicę. Wtedy policjant zaczął strzelać, pomyślałem, że mi pomaga, a jednak on zaczął strzelać do mnie...

 

Grałem na PCcie, do którego podłączyłem TV. Obraz jednak wyraźnie lepszy był na monitorze. Zmniejszyłem poziom trudności walki na najłatwiejszy, bo nie jest to mocy element tej produkcji. 6/10.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Elitesse napisał:

Przeszedłem całość i jeszcze sporo zadań pobocznych. Skupiałem się dużo na nich aby doładować sobie postać i byłem ciekaw czy mnie czymś te misje zaskoczą.  Im więcej gralem tym było nudniej kiedy po raz kolejny wchodzę do takiego samego budynku, walczę z potworami, coś znajduję i dalej lecę albo koniec misji. Ciągle te same poziomy, te same lokacje czasem lekko zmodyfikowane np. jest wejście do piwnicy albo jest zalane, jest dziura w podłodze albo w tym miejscu zabita deskami. Dużo ctrl+c, ctrl+v. Zepsuło mi to ogólny odbiór tej klimatycznej produkcji.

Dlatego przeważnie unikam robienia zadań pobocznych (zrobię 1-2 dla sprawdzenia co i jak), chyba że forum albo recki bardzo je chwalą, ale i tak staram wybierać te najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.04.2022 o 14:59, balon napisał:

Dlatego przeważnie unikam robienia zadań pobocznych (zrobię 1-2 dla sprawdzenia co i jak), chyba że forum albo recki bardzo je chwalą, ale i tak staram wybierać te najlepsze. 

 

Czasami zadania poboczne potrafią zapewnić więcej funu niż zadanie główne, np. w takim Falloucie 3. Ja od dawna staram się nie sugerować recenzjami czy różnymi opiniami z neta, bo różnie z tym bywa. Często warto robić te poboczne questy aby zdobyć ciekawy ekwipunek albo doświadczenie. Tutaj robiłem to głównie dla doświadczenia ale chyba też nową broń typu granat czy mołotow tam znalazłem, która przydała się w następnych etapach.

 

Ogólnie jeżeli chodzi o tą grę to mogli to zrobić lepiej, nawet można by było w jakiś sposób wyjaśnić tą schematyczność w jednym z zakończeń stylizowanych np. na szpital psychiatryczny czy jakiś inny obłęd. Brakowało mi takiego zwrotu akcji na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Ale ta gra jest za(pipi)ista.
Story mega, postacie charyzmatyczne.
Zero strzałek znaczników tylko dialogi, rozkminy dedukcja szukanie dowodów i samodzielne oznaczanie znaczników na mapie.
Niektóre questy poboczne to jest mistrzostwo.
Właśnie zrobiłem questa po drugiej stronie lustra,no opad kopary :obama:
Zresztą większość questów ma pod koniec różne wybory co zrobić/komu zaufać i to są takie wybory że :obama:
Miasto też jest świetnie zaprojektowane, już oczami wyobraźni widzę jak piękne może być miasto w silent hill, no i ta mgła.
Strzelanko wiadomo drewno, ale klimat można kroić nożem a story i questy dostarczają jak nigdy w tym uniwersum .
Do tego świetna muzyka i porządne napisy PL.
Tekstu jest dużo ale dialogi i notatki są tak ciekawe że nie skipnalem nic a to jest dla mnie wyznacznik tego jak za(pipi)ista jest to gierka.
W większości gier to dziś jest takie meh x x x skip nuda .
Polecam serdecznie gierkę.
Wersja na ps4 techniczne niedomagał ale na ps5 w 60 fps bardzo fajnie to śmiga.
Dla mnie perełka/10.

Odnośnik do komentarza

Ja już mam ze 30h bo gram trochę na raty.
Grałem w sierpniu przed urlopem, po powrocie jakoś nie mogłem się wbić w klimat po przerwie a teraz znów wróciłem i znów mnie porwało.
W zasadzie mam już końcówkę, czyscilem teraz nawet te "gorsze poboczne" i tu owszem czuć zmęczenie bo masz te same budynki i powtarzalne czynności znajdz to czy tamto .
Ale te ambitniejsze poboczne za które wpadają trophy to są rewelacyjne.
Tak samo story.
Chyba jestem fanem lovecrafta, książek nie czytałem ale gry były dobre lub bdb.
Nawet call of cthulhu taki pół crap ale był klimacik i ciekawe story.
To jest taka gra która mnie angażuje, wciąga, nie robi z gracza idioty.
Trzeba czytać, kojarzyć fakty, wyciągać wnioski.
Na tle gier które przechodzi się na autopilocie skipując nudne dialogi to takie SC wypada wybornie.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...