Skocz do zawartości

Apple TV +


Sven Froost

Rekomendowane odpowiedzi

Ano działo się. Na chwilę obecną bardziej mnie zastanawia, czemu niby

Spoiler

wszyscy padają po wyjściu na zewnątrz skoro jest tam normalnie. Może w tych kombinezonach jest trucizna, ale to znowu ktoś ze środka by musiał nad tym czuwać, a nie wydaje mi się aby Bernard, a tym bardziej sądowi wiedzieli jak jest na zewnątrz. Bernard się nieźle przeraził z powodu 18, ale nie wydaje mi się aby wiedział wszystko o Silosie.

Odnośnik do komentarza

Silo finał 10/10   KIEDY S2? !!

Nie otwierać przed obejrzeniem finału

Spoiler

Co własciwie byłow  tych taśmach co przykleili jej na rękawy?  były szczelniejsze,a  powietrze jednak jest zatrute?
O co chodziło z ta odznaką co położyła na ziemie hmm?
No i jednak fallout

 

Odnośnik do komentarza

Silo spoko, trochę przewidywalne i zostajemy z większą ilością pytań niż odpowiedzi, ale i tak obecnie nic lepszego nie ma na Apple (jeśli się już obejrzało Severance i For All Mankind). Ale klimacik bardzo dobrze oddany, Tim Robbins robi robotę, oby nie zabrakło go w kolejnym sezonie.

Co do zakończenia:


Od momentu jak powiedzieli, że dysk ma numer 18 i ten klucz burmistrza z 18, było oczywiste że są w Silosie 18, czyli jest ich więcej. Zresztą sama maszyna, którą pokazali w podziemiach służyła do drążenia pod Silos, więc można było się od razu domyślić. Chyba fakt, że rzeczywiście była zagłada na powierzchni okazał się najlepszy. Czyli ekran nie kłamał ludzi (do pewnego stopnia).

Co do hologramu, to stawiam że to miało umilić ostatnie chwile umierających. Tu bym się raczej nie doszukiwał podtekstu. Chociaż na samym początku jeszcze miałem teorię, że to wirtualna rzeczywistość lub jakiś eksperyment.

Pytanie co dalej? Dojdzie do innego Silosa i co? Będą wojny Silosów? Tak poważnie to byłoby fajnie poznać historię ich powstania, co się stało z planetą, dlaczego zdecydowali się na odseparowanie każdego z nich (chociaż tu pewnie okaże się, że duże drzwi w podziemiach łączą Silosy, ale kiedyś tam zdecydowali się je zamknąć), skąd te relikty, itd. Mam nadzieję, że pójdą w tę stronę i wyjaśnią to i owo widzowi, bo jednak ten pierwszy sezon to więcej pytań niż odpowiedzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem oba seriale, zarówno Silo jak i Severance.

Oba seriale są bardzo dobre (Severance wręcz cudowny), ale ich finały mi tu czaszki nie rozjebały jak niektórym.

Chyba zbyt wiele seriali obejrzałem w życiu.

Finały obydwu były po prostu logiczną konkluzją poprzednich odcinków i pewnych rzeczy można było się domyślić wcześniej.

Po Severance i spustach tutaj to wręcz można było oczekiwać, że 

Spoiler

ich praca to składanie elementów do jakiegoś portalu na inną planetę np. Ale niczego takiego nie było, "tylko" poznawanie świata przez altery.

 

Co do Silosu, no to 

Spoiler

ten wymarzony świat z ptaszkami był od jakiegoś czasu dla mnie zbyt cukierkowy i jednak oczekiwałem zniszczonej Ziemi oraz innych silosów

 

Czekam na kolejne sezony i jutro zaczynam Black Bird a potem Pachinko i Slow Horses :cool:

 

Apple- robicie to DOBRZE.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Square napisał:

Obejrzałem i ja finał Silosa i ale to było dobre. Na chwilę obecną drugi najlepszy serial na platformie, zaraz za Tedem Lasso. No i sporo zaskoczeń na koniec. Najgorsze, że teraz trzeba czekać tyle na kontynuację.


haha u mnie tak samo, Ted Lasso świetny, ale na równo chyba z For All Mankind.
Silo S2 niby 2024.

Apple robi świetne rzeczy na VOD!

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2023 o 11:02, Square napisał:

No mi nie działa przy nieaktywnej subskrypcji, ale jeszcze spróbuję, bo 6 miechów to sporo.

 

Wcześniej zużyłem 3 mc free z poziomu appki na TV LG, potem znowu 2 mc free z jakiejs innej okazji, a teraz weszło 6 mc z appki na PS5 xd :cebula: Mam nadzieję, że Apple nie zbankrutuje przeze mnie :(

 

 

Odnośnik do komentarza

Jako że :cebula: weszła to można było nadrobić trochę kątentu. 

 

Silos - pierwsze epy super, potem trochę flaków z olejem, ale ostatnie 3 wynagradzają. Spoko scenografia, klimacik gdzieś z powiewem Lost i Snowpiercera. Fajnie budowane napięcie i nie za szybko odkrywane karty. Plus aktorzy z topki. No jest dobrze. 

 

Spoiler

Pewne rzeczy w miarę przewidywalne, pewne mniej. Stawiałem na zagładę ludzkości, ale nie wiadomo na ile opiekunowie Silosów wiedzą co się stało a na ile są tylko kolejnymi pionkami. Wątek srebrnej taśmy mnie trochę zastanawia. Bo ewidentnie pomogła ona uszczelnić kombinezon, ale Juliette ukradła ją na długo przed tym jak wiedziała cokolwiek więcej na temat Silosu więc jaki miała w tym cel i jak to przekazała Walker to nie mam pojęcia. 

 

W sumie od czasów Lost to właśnie głównie seriale od Apple mają ten element rozkminiania i zastanawiania się co też tam się zadziało, fajne. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...