Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

CPU akurat nie jest wcale wykastrowane. Chyba że nazywamy tym różnice w taktowaniu rzędu 200 MHz.

 

Reszta, jak na tę cenę, jest jak najbardziej imponująca i wystarczająca do 1080p, a to myślę, że docelowa rozdzielczość pomimo zapewnień o 1440p60fps. Przypuszczam też, że MS nie zatwierdził tej specyfikacji bez kontaktowania się z innymi devami i po otrzymaniu odpowiedniego feedbacku.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, milupl napisał:

Nie wiem jak reszta, ale dla mnie osobiście XSS to taki middle gen, a nie next gen. Wiadomo, że podzespoły ma  zbliżone do XSX, ale jednak cpu, gpu i ram w XSS są jednak po części "wykastrowane". Nie chce mi się wierzyć, że różnicą będzie tylko rozdzielczość. Po jakimś czasie może się to odbić na SI, fizyce, fps-ach. Microsoft to nie Caritas, nie będzie rozdawał nextgena za pół ceny. Obawiam się, że może się to negatywnie odbić na jakości gier na silniejszego brata, co już po części zaasynuował jeden z pracowników Remedy.

Technicznie gry na Xboxa nigdy nie były lepsze od tych na Playstation, rozgrywka będzie się tu toczyła na polu multiplatform a tych i tak nie będą tworzyli z inna fizyka czy si pod Xboxa Series X, inna na PS5 a inna na Series S, według mnie to w zasadzie nic się nie zmieni, PS5 będzie miało dalej swoje fajne exy, warto rozważyć Digitala w tańszej opcji bo reszta parametrów i tak ta sama, Xbox Series X będzie miał najlepsze multiplatformy a Series S będzie miał te same multiplatformy w gorszej jakości, i oby to się skończyło na rozdzielczości, przecież nikt z dnia na dzień i tak nie porzuci aktualnej generacji.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, milupl napisał:

Nie wiem jak reszta, ale dla mnie osobiście XSS to taki middle gen, a nie next gen.

To samo ludzie pisali o Xboxie 360 za 300 dolarów, który miał nie dać rady dotrzymać kroku "potężnemu" PlayStation 3, a wszyscy wiemy jak to się skończyło.

 

Myślę że są spore szanse że tu będzie podobnie i Series S z tymi podzespołami co ma, jest tak inteligentnie skrojony że spokojnie da radę przez całą następna generaxje

Odnośnik do komentarza

Sam podchodziłem do tego zaś sceptycznie. Myślę, że nie co na nim psów wieszać. Większość operacji związanych z ai, fizyką czy wielkością i otwartością świata opiera się na CPU, które jest prawie to samo co xsx/ps5. A moc GPU odpowiada bardziej za rozdzielczość. Zobaczcie co devi robili z pro i onex z bieda tabletowym prockiem gry i tak robiły wrażenie.

Odnośnik do komentarza

No zobaczymy, nie tak dawno ludzie pisali tutaj że Xbox One X jest za słaby na natywne 4K i M$ niepotrzebnie pcha się w tą technologie bo trzeba będzie okrajać grafike by gry działały w takiej rozdzielczości, a potem rzeczywistość okazała się dla tych forumowych ekspertów  bardzo zaskakująca gdy okazało się jak wiele gier jednak  chodzi w natywnym 4K na KOXie.

 

Więc wolę cierpliwie poczekać i zobaczyć czy to tylko marketingowy bełkot, czy jednak znowu zaskoczą i będą próbowali wyznaczyć nowy standard przynajmniej w swoich grach first party.

Edytowane przez ASX
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:

 

Piękne :wub:

Ale i tak pójdzie do piwnicy po unboxingu. 

Mogli sobie darować to marketingowe "4K/120FPS" bo to taka prawda, jak w reklamach Stadii. 

Sony tez moglo sobie darowac 4k na kartonie PS4 Pro, ale marketing wazniejszy :dunno: W przypadku Xboxa nie ma co liczyc na tytuly AAA z nastepnej generacji, ale mamy indyki, AA, wsteczna i tytuly AAA z obecnej generacji, takze troche tego bedzie. Intetesuje mnie tylko co z tytuami 3rd party? Znajac zycie to nie bedzie firmom sie chcialo wypuszczac specjalnie patcha pod Xboxa. Ciekawe, czy MS wezmie to na siebie, czy skupia sie tylko na swoich tytulach i oleja temat. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, eX4cT_PL napisał:

Technicznie gry na Xboxa nigdy nie były lepsze od tych na Playstation, rozgrywka będzie się tu toczyła na polu multiplatform a tych i tak nie będą tworzyli z inna fizyka czy si pod Xboxa Series X, inna na PS5 a inna na Series S, według mnie to w zasadzie nic się nie zmieni, PS5 będzie miało dalej swoje fajne exy, warto rozważyć Digitala w tańszej opcji bo reszta parametrów i tak ta sama, Xbox Series X będzie miał najlepsze multiplatformy a Series S będzie miał te same multiplatformy w gorszej jakości, i oby to się skończyło na rozdzielczości, przecież nikt z dnia na dzień i tak nie porzuci aktualnej generacji.

No nie wiem polecam, zgrać w Gears 4/5, Forza 7, Horizon 4, RDR2 i ostatnie Metro na Koxie, no takiej jakości obrazu na pro nie uświadczysz. Gry z PS4 mają te swoje detale zwłaszcza w grach ND, zaraz pewno pojawi się temat lepszych lamp w GTS, może i lepsze ale samochodów dużo mniej, robiłem porównanie i FM7 wygląda całościowo lepiej parę baniek pixeli robi swoje.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...