Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to jest świetna wiadomość. Wybierając tv sugerowałem się obsługą DV po porównaniu chińczyka sprzed 3 lat i nigdy mając wybór nie ustawię hdr10. Nie po to wydawałem grube siano na oleda, żeby nie korzystać z najlepszych dostępnych technologii. Zrozumiałem z jego wypowiedzi, że wreszcie dzięki DV obraz będzie miał dynamiczne mapowanie tonów, a nie statyczne z góry określone na całą grę. Do tego zasugerował, żeby włączyć 120hz, bo tylko wtedy xbox załącza przepustowość hdmi 2.1, i to pozwala na ogarnięcie wszystkich tych nowych ficzerów razem.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, MaZZeo napisał:

Rzeczywiście Dolby vision zrobi taka różnice?

Im mniej nitów ma TV, tym większa różnica. Duzo zależy od telewizora, ale różnice są. Polecam obejrzeć cały filmik, ale dla niecierpliwych dałem timestamp. Wystarczy spojrzeć na tło i śnieg w hdr10 i DV. W hdr10 nie widać detali.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak samo w ogniu nie widać detali w hdr10, tylko jasną plamę. Np. przy zachodzącym słońcu masz jasnożółtą plamę w HDR, a DV pokazuje cieplejsze barwy i obrys słońca w środku. Oglądałem wiele takich filmików porównujących obie technologie i zawsze poszczególnie analizowane sceny wyglądały lepiej w DV, widoczne to było gołym okiem. Więc nie są to "różnice widoczne na porównaniach digital foundry".

Odnośnik do komentarza

Co do Dolby Vision w grach na Xboxie

 

https://spidersweb.pl/2021/03/dolby-vision-gry-xbox.html

 

Implementacja Microsoftu narzuca dwa ograniczenia. Po pierwsze, Dolby Vision na konsolach Xbox nie będzie działać w częstotliwości odświeżania powyżej 60 Hz. To oznacza, że będziemy musieli w niektórych grach decydować – czy ważniejsze jest dla nas 120 Hz płynności, czy też zachowanie 60 Hz przy lepszych kolorach i obrazie.

 

Po drugie, przy włączonym Dolby Vision przestaje być dostępny mechanizm VRR. Ten odpowiada za synchronizację układu graficznego konsoli z elektronika matrycy telewizora. Za sprawą tej synchronizacji gry mające problem z utrzymaniem stałej liczby klatek na sekundę są bardziej responsywne. Tu, ponownie, będziemy musieli wybierać.

Odnośnik do komentarza

 

wg źródeł Bloomberga Microsoft negocjuje zakup discorda za ponad 10 milardów dolarów. Trochę tego nie rozumiem bo przecież discorda można pobrać za darmo.

 

A tak na poważnie, co to oznaczałoby dla nas? Pewnie moglibyśmy spodziewać pełnej integracji discorda na xboxach

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

 

wg źródeł Bloomberga Microsoft negocjuje zakup discorda za ponad 10 milardów dolarów. Trochę tego nie rozumiem bo przecież discorda można pobrać za darmo.

 

A tak na poważnie, co to oznaczałoby dla nas? Pewnie moglibyśmy spodziewać pełnej integracji discorda na xboxach

 

 

 

Patrząc na to co się działo przez ostatni rok ten zakup jak najbardziej ma sens, ale nie chodzi tu o dział Xboxa ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, ASX said:

 

wg źródeł Bloomberga Microsoft negocjuje zakup discorda za ponad 10 milardów dolarów. Trochę tego nie rozumiem bo przecież discorda można pobrać za darmo.

 

A tak na poważnie, co to oznaczałoby dla nas? Pewnie moglibyśmy spodziewać pełnej integracji discorda na xboxach

 

 

 

Tutaj raczej znaczenie nie ma to, że aplikacja jest darmowa. Jak zwykle chodzi o bazę użytkowników, a ta ponoć jest bardzo duża. Sam Discorda nie używam bo nie gram online na PC i nie mam potrzeby gadania z innymi, ale słyszę wśród znajomych, że tego używają :)

Odnośnik do komentarza

Discord to też nowe forum. Nawet spora część forumka siedzi na tym a przestała się udzielać tutaj. Masz pokoje tematyczne coś jak odpowiednik forum i tematów. Możesz rozmawiać z innymi znajomymi czy nawet czatować grając w coś zupełnie innego niż twój kolega. Widzisz też w co grają inni. 

 

Discord raczej na konsolach wiele sensu nie będzie miał bo koncentruje się głównie na czacie. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...