Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Też w obecnych czasach nie rozumiem inwestowania w CGI.

Gry które zapowiada się na wczesnym etapie produkcji można tylko tak zaprezentować w formie CGI albo co gorsza pokazania loga xD

Gameplaye które pokazuje się długo przed premierą są często specjalnymi demami zrobionymi pod pokaz a nie wycinkiem z właściwej gry, co kosztuje sporo kasy i czasu devów, są wyjątki jak GP z Halo Infinite który wygląda jak szrot:asax:

2 godziny temu, ASX napisał:

co by dla ciebie zmieniło gdyby Xbox wykupił czasową ekskluzywność na jakieś gry? przecież te gry i tak trafiłyby na Xboxa, jedyne co by się zmieniło to to że posiadacze plejstejszyn nie dostaliby tych gier (przez jakiś czas).

 

Luki wydawnicze trzeba łatać własnymi produkcjami, a nie pozbawiać innych dostępu do gier, w celu zatuszowania własnej nieudolności.

akurat tutaj ASX ma rację, mieli zabulić $ za rocznego exa w postaci np: AC:V czy RE8? 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
7 minut temu, Czoperrr napisał:

Mam problem z instalacją Hivebusters. W kolejce pobierania Gears 5 jest 100% ale rozmiar cały czas się powiększa, natomiast zakolejkowane Hivebusters czeka w kolejce.

Gearsy mam od dawna zainstalowane. Jakies pomysły?

 

obraz.thumb.png.df7e6bf9dbf02a268bf70810975341db.png

 

 

170 gb, niech mnie chuj, to aż tyle zajmowało, bo pamiętam, że z połowa tego była. 

Ale tego fc6 to mogliby w sumie wrzucić do gpu ale pewnie skończy, się na bf bo jednak marka większa i multi. 

Odnośnik do komentarza

Zabulili kiedyś za Tomb Raidera i raczej nie wyszli na tym jakoś super.

 

Myślę że niektórzy powinni pogodzić się z tym, że Xbox jako platforma nigdy nie będzie tym samym co PlayStation. I tak samo Nintendo podąża zupełnie inna ścieżką i nie sposób ich do siebie wszystkich przyrównać.

 

Jeżeli większość gier na Xa miałaby być GAASem, albo coopem/MMO/online shooterem, to tez nie miałbym im tego za złe. Ich strategia. Znajdą swoją grupę docelową. 

 

Dyskusje o grafice już kompletnie pomijam, bo zwykle moja reakcja wygląda tak - o, no super się to prezentuje. Po czym albo spędzam z grą kilkadziesiąt godzin bo jest świetna, albo wyłączam i nie wracam po godzinie. I oprawa graficzna w niczym nie pomoże.

 

Więc przede wszystkim oczekuje od Microsoftu fajnych tytułów, a nie samych graficznych showcase'ów. Jak będę się dobrze bawił z Halo, to za przeproszeniem jebie mnie czy postaci wyglądają jak Craig.

 

Ale ogólnie mam nadzieję, że MS wkrótce dostarczy jakieś graficzne cudenko i pozamyka japy.

  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Bigby napisał:

Zabulili kiedyś za Tomb Raidera i raczej nie wyszli na tym jakoś super.

 

Myślę że niektórzy powinni pogodzić się z tym, że Xbox jako platforma nigdy nie będzie tym samym co PlayStation. I tak samo Nintendo podąża zupełnie inna ścieżką i nie sposób ich do siebie wszystkich przyrównać.

 

Jeżeli większość gier na Xa miałaby być GAASem, albo coopem/MMO/online shooterem, to tez nie miałbym im tego za złe. Ich strategia. Znajdą swoją grupę docelową. 

 

Dyskusje o grafice już kompletnie pomijam, bo zwykle moja reakcja wygląda tak - o, no super się to prezentuje. Po czym albo spędzam z grą kilkadziesiąt godzin bo jest świetna, albo wyłączam i nie wracam po godzinie. I oprawa graficzna w niczym nie pomoże.

 

Więc przede wszystkim oczekuje od Microsoftu fajnych tytułów, a nie samych graficznych showcase'ów. Jak będę się dobrze bawił z Halo, to za przeproszeniem jebie mnie czy postaci wyglądają jak Craig.

 

Ale ogólnie mam nadzieję, że MS wkrótce dostarczy jakieś graficzne cudenko i pozamyka japy.

 I tego od nich oczekuje, nie mają być drugim Sony tylko mają w koncu dojebac czymś konkretnym i pozamykać japy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo że gameplay jest ważniejszy niż graficzka

 

Ale nie można zapominac że Microsoft reklamuje swoją konsole hasłem "najmocniejsza konsola na świecie" i o ile w grach multiplatformowych często jest to mniej lub bardziej widoczne. To wypadałoby od nich wymagać żeby potwierdzili to hasło również grami first party.

Dlatego rozumiem to zniecierpliwienie, bo trzeba przyznać obiektywnie że zarówno Ratchet jak i Horizon wyglądają świetnie i gracze posiadający Xboxa chcieliby zobaczyć gry które wyglądają równie ładnie albo nawet ładniej.

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, GearsUp napisał:

 

:notsure:

 

Nie ma to jak zaprzeczać samemu sobie 

 

 

Gdzie Ty widzisz zaprzeczenie?

 

Dla mnie grafika może pozostać na poziomie tej z generacji PS4/XONE. Natomiast wszystkim narzekającym życzę czegoś, co urwie jaja jak Ratchet. Może wtedy skończą się narzekania, które w ostatnich tygodniach są nie do zniesienia.

 

Proste. Może po prostu nie doprecyzowałem.

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jebani inżynierowie Microsoftu, gdyby tylko wiedzieli że nie trzeba było robić najpotężniejszej konsoli w historii.

 

Cytat

Myślę że niektórzy powinni pogodzić się z tym, że Xbox jako platforma nigdy nie będzie tym samym co PlayStation. I tak samo Nintendo podąża zupełnie inna ścieżką i nie sposób ich do siebie wszystkich przyrównać.

Nie sposób do siebie przywównać, bo? Bo firmy działające w tym samym segmencie mają inne biznesowe modele (które zresztą nie są wcale totalnie inne- może to się zmieni za x lat gdy Xbox = Gamepass i gierki będzie się odpalać bez dedykowanego hardware przez apkę w tv)?

 

 

Odnośnik do komentarza

PlayStation stawia na swoje filmowe gry akcji z widoku z 3 osoby. Nintendo jedzie na Marianach i Zeldach. Obie firmy są absolutnymi liderami w tym co robią i dla kogo to robią. Dlaczego MS ma iść drogą którejś z nich, szczególnie Sony, bo komuś brakuje cinematic experience? A może powinni się skupić tylko na projektach typu Forza Horizon i Sea of Thieves, bo jak pokazują statystyki gra w nie wiele milionów ludzi i mają się dobrze kilka lat po premierze.

 

Każdy walczy na tym rynku na swój sposób i siłą rzeczy nie wszystkim dogodzą. 

 

Dobrze, że nie decyduje o przyszłości Microsoftu, bo mielibyście same platformówki i arcade racery. No i jeszcze immersive simy od Arkane. ;)

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bigby napisał:

PlayStation stawia na swoje filmowe gry akcji z widoku z 3 osoby. Nintendo jedzie na Marianach i Zeldach. Obie firmy są absolutnymi liderami w tym co robią i dla kogo to robią. Dlaczego MS ma iść drogą którejś z nich, szczególnie Sony, bo komuś brakuje cinematic experience? A może powinni się skupić tylko na projektach typu Forza Horizon i Sea of Thieves, bo jak pokazują statystyki gra w nie wiele milionów ludzi i mają się dobrze kilka lat po premierze.

 

Każdy walczy na tym rynku na swój sposób i siłą rzeczy nie wszystkim dogodzą. 

 

Dobrze, że nie decyduje o przyszłości Microsoftu, bo mielibyście same platformówki i arcade racery. No i jeszcze immersive simy od Arkane. ;)

i tak i nie

 

MS chyba ma za dużo gier w FPP, prawie cała Bethesda to FPSy z wyjątkiem Tango Games i Indiany + HI, Perfect Dark, Stalker 2, Avoewd, Scorn, Warhammer, itd.

 

Z TPP mamy Gears 6 + nowe IP, Fable, SOD3, Gunk, Hellblade 2, Everwild i Starfield?  IMO brakuje tu jeszcze jakiegoś mocnego uderzenia w TPP i platformówki.

Do dzisiaj nie czaje że MS mając świetne IP Rare jak Banjo/Conker/BT nie wykorzysta tego.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że kozackiego „cinematica”  TPP na 15-40h nie jest tak łatwo zrobić. Potrzeba utalentowanego studia, budżetu, czasu, dużej i przemyślanej  kampanii marketingowej (szczególnie jak to nowe IP) , dlatego wcale nie ma ich tyle na rynku.
Też jakoś mi nie brakuje na XSX takich gier. Niech uderzają w inne gatunki. Od tego są dla mnie  studia PlayStation i okazjonalnie jakieś multiplatformy. 

Odnośnik do komentarza

Mając Xboxa i PlayStation chciałbym aby ms wydał grę na poziomie Spidermana czy horizona bo ograł bym go sobie w abonamencie zamiast płacić 3,5 bomby :cebula:Ale to przemawia przeze mnie cebulka. Racjonalnie myśląc dobrze, że każda konsola ma swój charakter, ma swoje gry i usługi. Dzięki temu mamy różnorodność na naszym podwórku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Czoperrr napisał:

Mam problem z instalacją Hivebusters. W kolejce pobierania Gears 5 jest 100% ale rozmiar cały czas się powiększa, natomiast zakolejkowane Hivebusters czeka w kolejce.

Gearsy mam od dawna zainstalowane. Jakies pomysły?

 

obraz.thumb.png.df7e6bf9dbf02a268bf70810975341db.png

 

 

Też miałem jakiś dziwny problem z Gearsami... 

Pobrałem całe prawie 100GB z PASSa i po uruchomieniu gry qźwa z Menu zaczęła mi pobierać następne 100GB. Tak jak by 9d początku wszystko pobierała, i chyba z dysku skasowała mi kolejne 100GB.

Ogralem tylko dodatek bo podstawkę już kiedyś na ONE X przeszedlem, grę skasowałem ale 100GB gdzieś poszło się jebac na dysku... 

Nie che mi się robić formata całego HDD ale coś z tym tytułem skopali. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, creatinfreak napisał:

Mając Xboxa i PlayStation chciałbym aby ms wydał grę na poziomie Spidermana czy horizona bo ograł bym go sobie w abonamencie zamiast płacić 3,5 bomby :cebula:Ale to przemawia przeze mnie cebulka. Racjonalnie myśląc dobrze, że każda konsola ma swój charakter, ma swoje gry i usługi. Dzięki temu mamy różnorodność na naszym podwórku.

Ja także mając 2 konsole mam podobne odczucia. 

Jednak chyba postanowiłem że po premierze nowego Ratcheta PS5 pójdzie do źyda....

Choć patrząc na nowego Horizonta mam pewne wątpliwości. 

Grafika bajka, eh Sony to potrafi zrobić gry. Z drugiej strony poprzedni Horizon mnie jakoś trochę znudził, nie przeszedłem do końca i tu powstaje wątpliwość o sprzedaży Pleyki. 

Z drugiej strony miałem w miarę mocny PC i nie po to go sprzedawałem by teraz utrzymywać 2 średniej jakości konsole, bo nie taki był mój zamiar. 

I bądź tu mądry, ale chyba zrobię jak zawsze czyli podstawową konsolą zostanie Xbox, a PS kupię za za jakiś czas jak uzbierają się konkretne EXy. 

Przejdę je i konsola do sprzedaży jak zawsze... :-

Edytowane przez maxoffe
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...