Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mustang napisał:

Tylko skąd ktoś kupujący grę na Series S ma wiedzieć czy jest kompatybilna? Załóżmy babcia dla wnuka, nie znajdzie pasującej gry bez konsultacji ze sprzedawcą.

 

Też o tym pomyślałem. Może z czasem ta informacja zostanie dodana (ew. na pudle XSS będzie informacja COMPATIBLE WITH XSX GAMES). Mi się nie podoba jednak zastąpienie loga wytłoczonego na pudle zwykłą obwolutą, jakoś zabiera to z jakości (i tak już cienkich pudełek).

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, 20inchDT napisał:

Chodzi o to, że nie każdego takie gry interesują, albo nie muszą być głównym pożywieniem. Ja wiem, że na tym forum gra się głównie w takie gry (bo w innych tematach świeszcze śpiewają), ale musicie przyjąć w końcu do wiadomości, że nie wszyscy będą robić gry pod was.

 

No jasna sprawa - ale takie 1-2 pozycje tego typu przydałby się Xboxowi jeżeli chcą też przekabacić graczy z innych obozów.

 

Tu pytanie o strategię, czy pchać się w gatunki które są identyfikatorem marki, czy próbować też łapać jak najwięcej srok za ogon. Realnie na teraz pewnie lepiej skupić się na swoich mocnych stronach i w ten sposób budować fanbase.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Cedric napisał:

No jasna sprawa - ale takie 1-2 pozycje tego typu przydałby się Xboxowi jeżeli chcą też przekabacić graczy z innych obozów.

 

Gears of War, Everwild, Fable, zaraz Psychonautsy 2. Singlowych TPP-sów też kilka się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Gears of War, Everwild, Fable, zaraz Psychonautsy 2. Singlowych TPP-sów też kilka się pojawi. 

Dobra, ale to nie są tego typu gry. Mam znajomych, którzy się pytają: "a czy są gierki typu Uncharted, TLOU, GOW". Takie zza plecków, z ciekawą historią, postaciami, jak film (cinematic). Bez tabelek, buildów, trudnego skakania. Taki film do grania. No może stzrelanko, jakieś proste zagadki i graficzka (na starym tv ale zawsze).

 Gearsy odpadają bo to kill room, za kill roomem, Everwild to nie będzie single korytarzówka, Fable też średnio pewnie a Psy2 to śmieszny platformer.

 

No nie ma co się okłamywać- nie ma takich gier na xie. Excluzywny Indiana ala Tomb Raider, no to by było to.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, maxoffe napisał:

No może tak, masz rację, źle to trochę ująłem po wcześniejszych wersjach przed Ethernalem które były właśnie takie mroczne, ciche i spokojne, a nagle jebut... 

Wiesz pewnie o co mi chodziło :-) 

 

Ten, skasowany reboot miał być też zupełnie inny tj. miał dziać się na ziemi i z jakimś tam story. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Basior napisał:

Dobra, ale to nie są tego typu gry. Mam znajomych, którzy się pytają: "a czy są gierki typu Uncharted, TLOU, GOW". Takie zza plecków, z ciekawą historią, postaciami, jak film (cinematic). Bez tabelek, buildów, trudnego skakania. Taki film do grania. No może stzrelanko, jakieś proste zagadki i graficzka (na starym tv ale zawsze).

 Gearsy odpadają bo to kill room, za kill roomem, Everwild to nie będzie single korytarzówka, Fable też średnio pewnie a Psy2 to śmieszny platformer.

 

No nie ma co się okłamywać- nie ma takich gier na xie. Excluzywny Indiana ala Tomb Raider, no to by było to.

 

Nawet nie wiem jak się do tego ustosunkować. Chodzi generalnie o gry w których nie ma otwartego świata, nie ma craftingu, nie ma drzewek rozwoju, punktów doświadczenia i bardziej przypomina to interaktywne filmy? No to nie wiem ile takich gier na PS zostało, bo ani TLoU ani GoW się do nich nie zaliczają. :reggie:  

Odnośnik do komentarza

Gier TPP z ciekawą historią jest sporo, ale nie są to exy. Czy to problem? Nie sądzę. Obecnie gram w grę tego typu - A Plague Tale i jest bardzo dobrze. Xbox w swoim portfolio ma mnóstwo takich gier - Quantum Break, Alan Wake, Medium. Pewnie nie jedna jeszcze wyjdzie o to jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza

Detroid: Become Human i gry od Supermassive Games (Until Dawn, The Dark Pictures Anthology) idealnie pasują, te drugie wyszły na wszytko. Znam też jednego typa (dorosły chłop wychowany na Gothicu) który ogrywa wszelkie Unchartedy, Last of Us, Star Wars Jedi Fallen Order na najniższym poziomie trudności (story czy jak to tam nazywają) i narzeka na to że głupi przeciwnicy i słaba walka...

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Basior napisał:

Dobra, ale to nie są tego typu gry. Mam znajomych, którzy się pytają: "a czy są gierki typu Uncharted, TLOU, GOW". Takie zza plecków, z ciekawą historią, postaciami, jak film (cinematic). Bez tabelek, buildów, trudnego skakania. Taki film do grania. No może stzrelanko, jakieś proste zagadki i graficzka (na starym tv ale zawsze).

 Gearsy odpadają bo to kill room, za kill roomem, Everwild to nie będzie single korytarzówka, Fable też średnio pewnie a Psy2 to śmieszny platformer.

 

No nie ma co się okłamywać- nie ma takich gier na xie. Excluzywny Indiana ala Tomb Raider, no to by było to.

 

Nie no, spoko, wcale w Tomb Raiderze nie ma skakania, drzewek rozwoju, tabelek... Tak samo fajnie, że w Uncharted  jeden kill room nie pogania kolejnego :reggie:. Ale to zawsze gry MS są te złe, że nie podpadają pod jakąś wymyślną kategorię, która cholera wie co ma oznaczać.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

A odnośnie tych pudełek to myślę że MS nie potrzebnie wprowadza zmianę. 

Dużo osób ma spora kolekcje jeszcze z poprzedniej generacji, a teraz zmiana i inny wymiar pudełek który nie będzie już pasował do poprzednich... 

Osobiście mam na razie tylko 3 na tą generację i teraz kupując kolejne będzie już inny wymiar. 

Co do znaczka X/S to jest teraz wydrukowany na okładce stąd będzie można poznać wersję. Jednak to wytłoczone na pudełku było na wypasie... 

 

PS. 

Panowie powiedzcie bo też jeszcze czasem się gubię. 

Wczoraj kupiłem tego nowego SNIPERa CONTRACTS 2 i też nie ma tego loga X/S na pudełku. 

Czy zatem jest jakaś typowa tylko wersja pod nowa generację czy przy tym tytule nie ma różnicy? 

Szukałem wszędzie ale nie widziałem na żadnej wersji tego loga. 

Niby w menu gry mam wybór lepsza oprawa graficzna lub lepsza wydajność ale w bibliotece gier na konsoli także brak tego znaczka na grafice gry... A inne gry przystosowane dla nowej generacji to logo na grafice posiadają. 

Czy zatem qźwa znów kupiłem nie ta wersję czy ta gra taka jest? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, maxoffe napisał:

A odnośnie tych pudełek to myślę że MS nie potrzebnie wprowadza zmianę. 

Dużo osób ma spora kolekcje jeszcze z poprzedniej generacji, a teraz zmiana i inny wymiar pudełek który nie będzie już pasował do poprzednich... 

Osobiście mam na razie tylko 3 na tą generację i teraz kupując kolejne będzie już inny wymiar. 

Co do znaczka X/S to jest teraz wydrukowany na okładce stąd będzie można poznać wersję. Jednak to wytłoczone na pudełku było na wypasie... 

 

PS. 

Panowie powiedzcie bo też jeszcze czasem się gubię. 

Wczoraj kupiłem tego nowego SNIPERa CONTRACTS 2 i też nie ma tego loga X/S na pudełku. 

Czy zatem jest jakaś typowa tylko wersja pod nowa generację czy przy tym tytule nie ma różnicy? 

Szukałem wszędzie ale nie widziałem na żadnej wersji tego loga. 

Niby w menu gry mam wybór lepsza oprawa graficzna lub lepsza wydajność ale w bibliotece gier na konsoli także brak tego znaczka na grafice gry... A inne gry przystosowane dla nowej generacji to logo na grafice posiadają. 

Czy zatem qźwa znów kupiłem nie ta wersję czy ta gra taka jest? 

 

 

 

W sklepie ms jest tylko wersja na one i series więc nie widzę żadnej oddzielnej wersji pod series. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...