Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie właśnie jest przesłodzony. Pokazuje jak grupa dzieciaków pokonuje cały wielki zły microsoft z billem gatesem na czele. Te lutowane pod sceną prototypy xbow to też historia co nie chce mi się wierzyć choć przy pokazach xone puszczali materiały z pecetów poukrywanych więc w sumie. Póki co mam zaliczone trzy odcinki i zobaczymy co dalej bo przy x360 może już się sytuacja zmieni bo xbox był już chyba szanowany w microsofcie. No i jestem ciekawy jak pokażą premierę xone.

Edytowane przez PanKamil
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, PanKamil napisał:

bo przy x360 może już się sytuacja zmieni bo xbox był już chyba szanowany w microsofcie

 nie sądzę.

 

Tak naprawdę Xbox zyskał na znaczeniu w Microsofcie dopeio w ostatnich latach kiedy Spencer został awansowany i zaproszony do dużego stołu w M$. Dopiero teraz jest traktowany na równi z innymi ważnymi działami firmy jak Azure, Windows czy Office.

Wcześniej cała dywizja Xboxa również w czasach Xbox 360 była upchnięta i podlegała pionowi odpowiedzialnemu za Windowsa i urządzenia. Który nie zawsze, ze zrozumiałych względów, ogarniał gaming i był przychylny xboxowi.

W czasach Xboxa 360, xbox nie radził sobie jakoś super finansowo ( z tego co mi się wydaję) i dopiero kadencja (o ironio) Dona Mattricka sprawiła że marka zaczęła przynosić większe pieniądze.

 

Co do dokumentu, to obejrzałem dopiero 3 odcinki i jak na razie świetnie się to ogląda, fajnie że nie unikają trudniejszych tematów, czekam na odcinek z tvtvtv.

Odnośnik do komentarza

Bill po prostu jak na nerda-geniusza przystało, był pozbawiony empatii i hamulców, bo jego mózg działał inaczej, więc myślę, że każdy, kto go tam znał to rozumiał i nie robił z tego afery.

No ale dzisiaj to faktycznie byłoby #metoo, czy co tam w korpo mają.

 

Ja też jestem po trzech odcinkach i ciężko się oderwać.

Ile oni tam mieli przypałów i wpadek - ja bym pewnie się załamał, usiadł i płakał :yao:

Ta premiera pierwszego klocka i ten pierwszy klient ever - ależ mu zazdroszczę :fsg:

A ta Kiki Wolfkill (kuźwa, to nie może być prawdziwe nazwisko, bo brzmi jak z jakiegoś Kill Billa:obama:) to niezła dupencja nawet dziś - ciekawe, jak wtedy wyglądała.

Odnośnik do komentarza

No i obejrzane, dobrydokument. Fajnie że nie unikali trudnych tematów jak RROD czy prezentacja TVTVTV, to się rzadko zdarza że korpo i jej pracownicy tak otwarcie przyznają się do błędu. Duzo tu smaczków, zwłaszcza z samego początku Xboxa jak to że wykradli kod źródłowy Windowsa CE, próba wykupienia Nintendo czy fakt iż nie poznali się na GTA 3. 

 

Jedyny mój zarzut dotyczy samej końcówki, a w zasadzie ostatniego odcinka który jest zbyt laurkowy względem Phila Spencera i skaczący po łebkach. Bo pewnie o samych ostatnich latach można by zrobić osobny dokument.

 

Cały materiał przedstawia Xboxa w roli innowatora, który nie chce powtarzać tego co robią inni, ale szuka własnych pomysłów i raz im się to udaje (Xbox Live, Game Pass, Kinect) a innym razem ponosi sromotną porażkę (Xbox One jako multimedialny dekoder TV i centrum rozrywki).

 

Generalnie spoko materiał, jeśli ktoś interesuje się grami i branżą to na pewno warto obejrzeć, nawet jeśli nie gra na Xboxie.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

No i obejrzane, dobrydokument. Fajnie że nie unikali trudnych tematów jak RROD czy prezentacja TVTVTV, to się rzadko zdarza że korpo i jej pracownicy tak otwarcie przyznają się do błędu. Duzo tu smaczków, zwłaszcza z samego początku Xboxa jak to że wykradli kod źródłowy Windowsa CE, próba wykupienia Nintendo czy fakt iż nie poznali się na GTA 3. 

 

Jedyny mój zarzut dotyczy samej końcówki, a w zasadzie ostatniego odcinka który jest zbyt laurkowy względem Phila Spencera i skaczący po łebkach. Bo pewnie o samych ostatnich latach można by zrobić osobny dokument.

 

Cały materiał przedstawia Xboxa w roli innowatora, który nie chce powtarzać tego co robią inni, ale szuka własnych pomysłów i raz im się to udaje (Xbox Live, Game Pass, Kinect) a innym razem ponosi sromotną porażkę (Xbox One jako multimedialny dekoder TV i centrum rozrywki).

 

Generalnie spoko materiał, jeśli ktoś interesuje się grami i branżą to na pewno warto obejrzeć, nawet jeśli nie gra na Xboxie.

 

Według mnie te najbardziej ciężkie tematy jak np. podkupywanie wszystkich badań o cell od ibm które razem z sony i toshiba prowadzili to przemilczeli. Duża luka jest generalnie w tym okresie między xboxem a xboxem 360. Jak dla mnie to bardziej marketingowy film do ocieplania wizerunku gdzie wyjawnili tylko niektóre fakty i chcieli nadać xboxowi takich ludzkich cech jak sukcesy czy porażki, ale takie cechy jak podbieranie pod stołem technologii konkurencji już nie pasowały do charakteru takiego dokumentu.. Trzeba jednak przyznać, że teraz potrafią prowadzić świetny PR.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

no wiadomo że to tylko marketingowy materiał i trzeba o tym pamiętać że nie pokażą tu niczego co mogłoby zaszkodzić firmie, albo postawić ją w złym świetle. Ale nawet takie marketingowe materiały mogą być fajnie zrobione (czego mamy tutaj dowód) i nie obraziłbym się za podobne dokumenty od Sony czy Nintendo.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PanKamil napisał:

Według mnie te najbardziej ciężkie tematy jak np. podkupywanie wszystkich badań o cell od ibm które razem z sony i toshiba prowadzili to przemilczeli.

 

14 minut temu, SnoD napisał:

Trudno żeby mówili o praktykach nieuczciwej konkurencji, które w USA są zapewne karalne.

 

Dokładnie, choć na początku sam miałem pretensje, że się nie odnieśli do plagiatu amigowego Workbencha, którym przecież był Windows.

No ale później tak mnie wszystko wciągnęło (i tylu rzeczy, o których nie miałem pojęcia, się dowiedziałem), że zupełnie zapomniałem o tych "drobnostkach".

Obejrzałem 5 odcinków i przerwałem w trakcie szóstego (TV... or not TV).

Zajebiste jest to, że zarówno o RRoD, jak i o tym potrafią dziś tak otwarcie rozmawiać.

Podobała mi się też szczerość Trettona (którego jako jedynego CEO Sony autentycznie lubiłem), który po ogłoszeniu ceny PS3 porównał objęcie posady do roli kapitana Tytanica, który właśnie yebnął w górę lodową.

Tak jak @Szymek trafnie zażartował - ten dokument to najlepsze, co MS wypuścił w tym roku :xboss:

Odnośnik do komentarza

Zaliczyłem te 6 chapterów.

Najbardziej podobał mi się początek- powstanie samej konsoli i koncepcje na sprzęt w firmie od systemu operacyjnego. 
O Nintnedo czytałem już dawno, nowością było GTA 3, ale oni w gry nie umieli za bardzo. 
Spoko, ze się ogarneli. 3 czerwone diody i akcja serwisowa to chapeau bas. Wzór i przykład jak brać na klatę swoje błędy, a nie robić z ludzi debili. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...