Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

No całościowo to może i najlepszy tegoroczny pokaz. Tylko co z tego? Pokazano absolutne minimum. Starfielda i Forzy to już nawet nie liczę. 

Jak ktoś jest spokojny i zadowolony że gry powstające od lat nie mają nawet minuty gameplayu, albo magicznie znikają na jakiś czas (Everwild, Perfect Dark, Contraband, State of Decay 3, Indiana Jones) to gratuluję;)

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, GearsUp said:

 

Jak oczekujesz pokazów z premierą gry w tym samym dniu co sam pokaz to tylko u Nintendo. Ten Direct z Metroid Prime Remastered pozostaje najlepszym pokazem gierkowym w tym roku.

Ale mi to problem ogłosić i wydać od razu grę sprzed 20 lat z podciągniętą rozdzielczością. A co z Hi-Fi Rush? 

Odnośnik do komentarza

Starfield oczywiście imponujący, ale najbardziej zaciekawiło mnie Clockwork Revolution (które pewnie wyjdzie dopiero za minimum 2 lata). Poza tym fajny zwiastun Phantom Liberty. Avowed rozczarowujące pod kątem wizualnym, ale to Obsidian więc tak czy inaczej spodziewam się udanej gry.

Star Wars Outlaws też może być ciekawe, ale to się okaże po dzisiejszym gameplay revealu.

Odnośnik do komentarza

Dałbym takie 4+/6, jak zastosujemy kryterium "na tle grupy" to o plusik więcej. Było sporo mięska, parę niewypałów (ten trailer Hellblade xD tak, gadająca głowa porwie tłumy, już lecę z preorderem) i w ogólnym rozrachunku nie miałem poczucia straconego czasu jak u konkurentów po obejrzeniu tej konfy. Brakowało mi jakiegoś jebnięcia, jakiegoś MMMMMMMM wyglądającego jak milion dolców znikąd, do tego chinole sabotowali mi emołszyns pokazując przedpremierowo P3R, ale widzę dużo rzeczy, w które chętnie zagram i gitarka.

 

A Starfield przeskoczył z kategorii "ściągnie się z GP" do "c00reła nanda, czekam".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Star Wars Outlaws to będzie albo Ghost Recon/Watchdogs w skórce Star Wars albo Far Cry w skórce Star Wars. Nie oczekuję jakieś rewolucji w tej kwestii, ale fakt faktem, że ta gra zrobiła na mnie duże wrażenie, a przynajmeniej jej koncepcja, bo faktycznie dopiero gameplay pokaże wszystko. No i jeszcze Clockwork Revolution mocno zapachniało Bioshockiem Infinite. 

Odnośnik do komentarza

Z pokazanych gier to nie liczmy kałuży w Hellblade 2 :kekw:   co to za akacja żeby z roku na rok pokazywać co raz mniej do absolutnego minimum.

 

Patrząc na zapowiedziane/niezapowiedziane duże gry zarówno XSX jak i PS5 potwierdza się to że czas produkcji AAA wydłużył się niesamowicie, duże studia będą robiły po jednej grze na generacje, gdzie na ps360 mogły wyjść 3-4 gry, na poprzednią generację już po dwie, teraz jedna (tak, tak są małe wyjątki). 

Odnośnik do komentarza

Serio ilość fanbojów po takich pokazach (abo nintendo/sony/pc hłehłe, albo niech xbox zdechnie) po takich pokazach mnie zaczyna irytować. Ego wam wtedy rośnie? Czy co?

 

  • Starfield - jak poprzednio, byłem nieprzekonany to teraz Jezusku słodki, to będzie mega gra, porównywanie tego do OW to obraza albo NMS. Ten NASA punk, poważniejsze podejście (jak Skyrim) mi baaaardzo pasuje. OW było żenujące. Beth >> Obsidian. Ba nawet przy kolekcjonerce drygnął. Cudo budowa statków. Różnorodność biomów. Strzelanie spoko. Drewno mordy, wiadomo.
  • Avowed - zawiodłem się. Kolorami, drewnem, brakiem klimatu, słabą grafą. Ale nie skreślam.
  • Fable - nie grałem chyba (?) w żadne, trochę ta śmiechowość może nużyc, ale zagrałbym. Tylko, że to pewnie jeszcze z dwa lata. Ogólnie oglądając drugi raz podoba mi się bardziej. Może być mega gra. Zwłaszcza jeśli to ingame i tak będzie wygladać. Tylko brak daty... Jakby było 2024 to luz.
  • Forza - taki se trailer, ale się jaram. GT7 lubię czasem odpalić, więc mam nadzieję, że w końcu w FM się wciągnę. Najbardziej obawaiam się trybu kariery, który dla niedzielaka jak ja jest mega ważny.
  • CP77 DLC - fajnie ale nie skończyłem podstawki (bo platyna). No i gram na PS5 xd
  • Clockwork Revolution - może być fajne, ale kiedy?
  • South of Midnight - jw
  • Persona 3 R/ Persona 5 tactics - i po to mam game passa :D
  • Metaphor - game pass nie, więc pewnie i tak wejdzie na PS5
  • Hellblade 2 - nie dało się pokazać walki? Zagadek? Klimat jest jak się zobaczy drugi raz i się lubiło jedynkę. Tylko to budzi obawy, że nie będzie lepiej jak w 1. No słabo. I czemu nie ten rok?
  • Towerborne - zobaczymy, ale ja tam Banner Saga niezbyt lubiłem
  • SoT - nawet ciekawy dodatek. Aż sam się dziwię, ale ekipy nie zbiorę raczej do tego

Zabrakło:

  • Gearsy - no kurde gdzie 6? Gdzie Remake'i? Aż se z żalu jedynkę ściągnąłem... Ja chcę sieki zza plecków. Liczyłem na to, że bedzie w tym roku....
  • Jakiegoś wow graficznego. Żadna gra tego nie dała.
  • Cinematiców.
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, GearsUp napisał:

 

Jak oczekujesz pokazów z premierą gry w tym samym dniu co sam pokaz to tylko u Nintendo. Ten Direct z Metroid Prime Remastered pozostaje najlepszym pokazem gierkowym w tym roku.

Szczerze to ja nic nie oczekuję po tych pokazach. Fajnie by było jednak coś więcej zobaczyć niż tylko filmik z gry bez gameplayu czy nawet daty premiery to słabo. Bez względu kto robi pokaz jak jest słaby to powinno się to wytknąć albo po prostu przyjąć, że tak to będzie wyglądać i nie tracić czasu.
 

Odnośnik do komentarza

Matt Booty:

Cytat

"We had some gaps last year, but I think we've turned the corner going into 2023. I am feeling very good about launching Hi-Fi Rush, we have Minecraft Legends out there that's doing well. We've had Age of Empires continuing to come to console. As we saw today, we are very excited for this fall with Forza Motorsport and Starfield.

 

"But when we get into 2024, it really kicks into gear. We have got Towerborne, we have Hellblade 2, Avowed, Flight Simulator 2024, and some things we haven't talked about so far.

 

"One of the things that I think bears calling out, Phil and I were talking about this, when we were here a year ago, we visited inXile and we played Clockwork Revolution running on console. And it was just so great to see them being able to show what they've been working on. For inXile, for Compulsion, for Obsidian… these are the first games that they've showed that are sort-of beginning, middle and end under the Xbox banner. These are games that they started post-acquisition as part of us, and it's just great to see those.

 

"This is all part of our goal to get to at least four games a year, which we've talked about a whole lot."

 

o grach których wczoraj nie zobaczyliśmy powiedział z kolei:

Cytat

Don’t worry about the things we haven’t shown. We still have Gamescom,The GameAwards and possibly another upcoming show.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, messer88 napisał:

AoE4 na konsole może jeszcze w tym roku wpadnie? 

wrzucałem przed chwilą cytat xd

Cytat

"We had some gaps last year, but I think we've turned the corner going into 2023. I am feeling very good about launching Hi-Fi Rush, we have Minecraft Legends out there that's doing well. We've had Age of Empires continuing to come to console. As we saw today, we are very excited for this fall with Forza Motorsport and Starfield.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dalhi napisał:

Hi-fi Rush, Starfield, Forza i juz są blisko. 

No i Redfall, ale ja już wyparłem że premiera miała miejsce.

Matt Botty jak wymieniał gry to też pominął że było coś takiego jak RF :leo:  

 

 

Jutro na rozszerzonym pokazie powinno być kilka nowych mniejszych gier, FM i może DLC do HI-Fi Rush (plota) 

Odnośnik do komentarza

Na wczorajszym pokazie kupili mnie głównie Starfieldem.

 

Raczej miałem tą grę spisaną na starty (czyt. zagram kiedyś jak nie będzie nic lepszego) bo po wszystkich dotychczasowych pokazach wydawała się nijaka, a fanem Bethesdowej formuły nie jestem. 
Natomiast to jak wczoraj wyłożyli wszystkie karty na stół, pokazali że ten świat może być ciekawy, a gameplay przyjemny, to mnie kupiło. Uważam, że to najlepszy pokaz gierki podczas tegorocznych prezentacji od kogokolwiek. 
 

Druga gra, która od razu zwróciła moją uwagę to Clockwork Revolution. Zapowiada się bardzo przyjemnie - widać pomysł i własne podejście. Trochę mi przypominała Bioshock Infinite. Szkoda, że to kolejna gra widmo na tych „targach”, na 2024+.

 

Najbardziej rozczarowało mnie Avowed. Wyglądało nijako. W ogóle nie trafił do mnie ten pokaz. Nie wiem w jakim kierunku idzie ta gra - po wcześniejszych informacjach wydawało się, że będzie dark fantasy na poważnie (takie LotR), a po wczoraj to nie wiem co widziałem. Obsidian umiesz lepiej!

 

Nie podobała mi się też prezentacja Fable. Znowu zero info. Jakiś randomowy trailer, który pasuje do co drugiej gry RPG. Rok przed potencjalną premierą nie mają nic do zaprezentowania? 

 

Reszta była grami widmo albo multi i też mnie jakoś nie zachęciła. 

W 2023 Xboxa dla mnie ratuje wyłącznie Starfield. Dla tej gry odnowie GP.
W przyszłym muszą podkręcić trochę tempo.

 

Ciekawe jakie gry się pojawia w pierwszej połowie 2024 bo obecnie żadnego bangera nie kojarzę. W takim razie chyba dobrze, że z tego roku będzie sporo do skończenia (jesień jest gruba!). 

Odnośnik do komentarza

- większa baza graczy, w czasach Xboxa 360 mieli tylko posiadaczy konsol, a dziś Xbox zarabia również na graczach PC i chce również golić użytkowników chmury

- rozwój dystrybucji cyfrowej i mniejsza rola używek 

- rozwinięcie rynku DLC, mikrotransakcji i abonamentów jak Game Pass

- zarabianie na hardware i sprzedaży konsol, nigdy nie stanowiła dla Microsoftu jakiegoś lukratywnego biznesu, zarówno w czasach Xboxa 360 jak i teraz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...